Wyjazd „na Koronę”.

Wspaniałą piłkarską przygodę przeżyli piłkarze Ekoballu Sanok z roczników 2004 oraz 2005. W minioną sobotę, 3 marca 2018 wyjechali bowiem na dwumecz: KORONA KIELCE vs. EKOBALL SANOK, a później uczestniczyli w meczu Ekstraklasy KORONA KIELCE vs. POGOŃ SZCZECIN.

Mimo dużego mrozu, wyjazd doszedł do skutku, a chłopcy podjęli wyzwanie gry z jedną z czołowych drużyn w Polsce. Szczególnie rocznik 2004 Korony zalicza się do ścisłej ogólnopolskiej elity, a kilku chłopców jest reprezentantami Kadry Polski. Mimo, że chłopaki Ekoballu jeszcze nie wyszli z hali sportowej tej zimy, a Korona rozgrywała już kolejny mecz sparingowy, emocji i sportowej walki – a co najważniejsze – momentami bardzo wyrównanej gry, nie brakowało, a wyniki choć chwały nie przynoszą, to są „ciut” za wysokie, szczególnie u starszych… . Zebrane doświadczenie pozwoli jednak inaczej podchodzić do takich spotkań w przyszłości.

Poniżej relacje naszych trenerów z wyjazdu do Kielc:

Młodzik starszy (rocznik 2005):

KORONA KIELCE 7:1 EKOBALL SANOK (2:1)
Bramka: Filip Zięba

Skład: Mielnik, Wojdyła, Buczek, Kuczma, Pelczar, Pelc, Zięba, Kowalik, Bobowski.
Zmiany: Pytlowany, Cęgiel, Rakoczy, Solon.

Relacja trenera Jakuba Jaklika:

Początek gry dobry w naszym wykonaniu, wprawdzie Kielce prowadziły grę, ale dobrze funkcjonowaliśmy w obronie. Staraliśmy się rozgrywać piłkę, a gospodarz zakładał wysoki pressing. Z początku udawało się nam temu przeciwstawić. W 18 minucie strzelamy jako pierwsi gola, którego autorem był Filip Zięba, który przechwycił piłkę od bramkarza i uderzył na pustą bramkę. Korona przeważała, my nastawieni byliśmy na kontry. Niestety, tracimy bramkę na 1-1 po błędzie obrońcy, który zagrał prosto do rywala, a temu do strzelenia została tylko formalność. W końcówce pierwszej połowy tracimy gola po rzucie rożnym (jedna z trzech po tym fragmencie gry). Gospodarze poza dominacją w kulturze gry, dominowali nad nami również warunkami fizycznymi. Druga połowa to całkowity opad z siły i strata kolejnych bramek. Z punktu widzenia szkoleniowego – mały niewypał – wszak pojechaliśmy tylko w 13 osób. Dzięki wspaniałej trójce z rocznika 2006 (Zięba, Kowalik, Bobowski), w ogóle mogliśmy się wybrać na ten mecz. Ogólnie fajna przygoda i możliwość zmierzenia się z dużą, ekstraklasową firmą. W barwach Ekoballu zadebiutował Jakub Pytlowany, a Kacper Pelczar wrócił po długiej przerwie. Lekki niedosyt pozostawia fakt, że zabrakło pięciu chłopców z rocznika 2005. Powody absencji były różne – a to kontuzja, a to choroba. Mam nadzieję, że jeszcze uda nam się kiedyś uczestniczyć w podobnym wyjeździe i pokażemy pełnię możliwości.
_______________________________

Trampkarz młodszy (rocznik 2004):

KORONA KIELCE 6:1 EKOBALL SANOK (2:0)(2:0)(2:1)
Bramka: Słapiński

Skład: Sołtysik – Zych, Futyma, Struzik, Karczyński, Adamski, Gawlewicz Mat., Cyprych D., Słapiński, Błażowski, Dybuś.
Zmiany: Michalski, Cyprych A., Gawlewicz Mik., Zagórda, Izdebski, Dąbrowski, Pietrzkiewicz, Sieradzki, Makarski

Relacja trenera Damian Popowicza:
W sobotę zmierzyliśmy się z bardzo mocnym i wymagającym zespołem Korony Kielce. Mecz rozgrywaliśmy w formie trzech tercji po 30 minut i każdy dostał odpowiednią ilość czasu do sprawdzenia się na tle silnego rywala. Mimo niekorzystnego wyniku jestem dumny z chłopaków, którzy przez całe spotkanie wykazywali się ambicją i walecznością. Nie odstawaliśmy technicznie ani taktycznie, lecz zdecydowaną przewagę gospodarze mieli jeśli chodzi o warunki fizyczne. Myślę, że spokojnie można było uniknąć utraty 2-3 bramek, ale zabrakło koncentracji i odrobiny szczęścia. Honorową bramkę zdobył Słapiński po bardzo ładnej, zespołowej akcji, rozegranej prawą stroną boiska. Zawodnicy z pewnością wyniosą z tego sparingu sporo cennych lekcji, które mam nadzieję zaprocentują w lidze. O jakości zawodników Korony może świadczyć obecność na meczu przedstawicieli młodzieżowej kadry narodowej. Po rozegranym meczu i ciepłym posiłku oglądaliśmy z trybun seniorską drużynę Korony Kielce, która rywalizowała z Pogonią Szczecin.

Liczymy na kolejne takie wspaniałe wyjazdy.

Fotki ze sparingu – Korona Kielce 2004 (fb)