Piast Tuczempy 0:2 Ekoball Stal Sanok – Walczymy do końca!

Piłkarze Geo-Eko Ekoball Stali Sanok wygrali wyjazdowe spotkanie z Piastem Tuczempy 0:2 po bramkach Szymona Słysza oraz Jakuba Ząbkiewicza. Tym samym, nasi zawodnicy zachowali szanse na utrzymanie w IV Lidze Podkarpackiej.

Skład: Krzanowski – Ząbkiewicz, Padiasek, Rivera, Sz. Słysz, Lorenc, Niemczyk, K. Słysz, Gawlewicz, Trukhan (79 Bouteraa), Sieradzki (66 Suszko).

W pierwszych minutach meczu obie strony stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji. Raz groźnie strzelał Damian Niemczyk. W 41 minucie bramkarz gospodarzy popełnił błąd i sfaulował naszego gracza, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego kolejny raz podszedł Szymon Słysz i znowu pewnie wykorzystał ten stały fragment, dając nam prowadzenie.

Na początku drugiej połowy gospodarze zaczęli mocniej naciskać i stworzyli sobie kilka groźniejszych akcji. W tym czasie my mieliśmy dogodną sytuację w okolicach 60 minuty, ale Andrej Trukhan nie wykorzystał dobrej okazji do strzelania bramki. W samej końcówce Jakub Ząbkiewicz znalazł się w sytuacji przed polem karnym, zwiódł bramkarza i ustalił wynik spotkania, pakując piłkę do pustej bramki.

Po dzisiejszej kolejce wiemy już, że z walki o utrzymanie odpada drużyna Sokoła Kamień, która jest już pewna spadku. Z kolei Legion Pilzno wygrał dziś i zapewnił sobie utrzymanie. W walce o utrzymanie ligowego bytu zostaje zatem oprócz naszego zespołu Wisłok Wiśniowa oraz rezerwy Stali Mielec.

1. Najtrudniejszy scenariusz to porażka Wisłoka w ostatniej kolejce i jednoczesna nasza wygrana. Zrównalibyśmy się wtedy punktami z drużyną z Wiśniowej, ale że mamy lepszy bilans bezpośredni to prawdopodobnie zapewniłoby to utrzymanie. Zespół z Wiśniowej podejmuje jednak ostatnich w tabeli Czarnych Trześń, więc ten scenariusz wydaje się trudny do zrealizowania.
2. Bardziej prawdopodobne wydaje się wyjście, w którym utrzymujemy się kosztem Stali II Mielec. Rezerwy klubu z Ekstraklasy jadą do Przemyśla zmierzyć się z tamtejszą Polonią. Jeśli goście nie wywieźliby punktu, a my wygramy w ostatnim meczu z Kańczugą, uda nam się rzutem na taśmę utrzymać. Jako że mamy negatywny bilans z rezerwami z Mielca, musimy liczyć na wygraną Polonii oraz nasze zwycięstwo.

Trzymamy kciuki za naszą drużynę w ostatnim meczu z MKS Kańczuga, w którym wszystko się rozstrzygnie. Zapraszamy na ten mecz wszystkich kibiców na „Wierchy” w następną sobotę, 18 czerwca 2022.