Turniejowy weekend najmłodszych Ekoballowców – relacja z trzech rozegranych imprez

Fotka: Remix Niebieszczany/fb

W miniony weekend chłopcy z roczników 2008, 2009/10 i 2011 wzięli udział w 3 turniejach rozgrywanych w Brzozowie i Niebieszczanach. Jak im poszło dowiemy się z relacji trenera Bernarda Sołtysika:

Rocznik 2011 i młodsi (niedziela, 14.01.2018 – Niebieszczany):

Występowi w tym turnieju towarzyszyły chyba największe emocje, które udzielały się zarówno mnie, rodzicom jak i najmłodszym zawodnikom. Dla tych ostatnich – po pół roku szkolenia, był to pierwszy w życiu turniej! Ogromna trema dosłownie „zjadła” chłopaków, ale tylko w pierwszych dwóch meczach. Potem było już lepiej i każdy zaczął grac tak jak na treningach, czyli z ogromnym serduchem, zaangażowaniem i bardzo walecznie. W nagrodę za postawę chłopcy wraz z innymi zespołami zajęli wspólnie I miejsce i otrzymali pamiątkowe medale. Dodam, że w przerwach dzieciaki fantastycznie bawiły się w sali zabaw i na „schodowej” zjeżdżalni, w sumie 6 godzin bez odpoczynku…

Grali: Wituszyński, Mrugała, Wójcik, Myćka, Kondyjowski, Zgoda, Wojdyła, Skoczyński, Głaz , Wydrzyński, Kowalik, Bator, Romaniak, Zajonc, Osiciński.

 

___________________________________

Rocznik 2009/10 (sobota, 13.01.2018 – Niebieszczany):

Zaliczyliśmy bardzo udany występ. Biorąc pod uwagę, że zdecydowaną większość w tej grupie stanowili chłopcy z rocznika 2010, III miejsce należy uznać za spore osiągnięcie. Dodam jeszcze, że do pierwszego miejsca zabrakło nam 3 bramek, a o końcowym wyniku decydowała mała tabela, ponieważ 4 zespoły miały identyczną ilość punktów.

Wyniki:

Ekoball Sanok 3:0 Przełomek Besko (Dydek, Radwański x2)
Ekoball Sanok 1:0 Barcelonka Pakoszówka (Łuszcz)
Ekoball Sanok 1:1 Otryt Lutowiska (Solecki)
Ekoball Sanok 1:2 Wilczki Lesko (Lemko)
Ekoball Sanok 1:2 Kolejarz Zagórz (Burczyk)
Ekoball Sanok 1:0 Remix II Niebieszczany (Radwański)
Ekoball Sanok 3:1 Remix I Niebieszczany (Radwański, Bil, Łuszcz)

Grali: Terefińko, Radwański, Lemko, Rudy, Solecki, Dydek, Ziarko, Łuszcz, Kowalik, Bil, Burczyk, Domański, Bończak, Wiejowski, Łożański, Jaworski.

 

Rocznik 2008 (sobota, 13.01.2018 – Brzozów):

Do Brzozowa pojechała grupa chłopaków, która nie była na turnieju w Kielnarowej, a mnie zastąpił trener Zbigniew Sołtysik. Z jego relacji wynika, że większość chłopaków bardzo starała się na tych zawodach, by wypaść jak najlepiej. Niestety były osoby, które podczas meczów i w przerwach były bardzo rozkojarzone. Szkoda, bo takie podejście sprawiło, że mimo walki i ambicji, pięć meczów przegrywamy 1-2 bramkami po katastrofalnych błędach indywidualnych, które nie zdarzają się nawet na treningach… W sumie 7 miejsce jest pewnym rozczarowaniem. Wyniki i strzelców bramek podam jak trener senior Z. Sołtysik odnajdzie swój notatnik. :-)

Grali: Gibała, Nachman, Milczanowski, Nanio, Janusz, Bil, Mrozek, Kowalik, Proćko, Stroka, Tymoczko, Pawlik.

Chciałbym podziękować rodzicom za bardzo kulturalny doping, pomoc i wsparcie, a organizatorom z Niebieszczan za bardzo rodzinną i miłą atmosferę oraz za pyszny poczęstunek.