Dwa turnieje w w jednym dniu piłkarzy Ekoball Sanok rocznik 2008 [9.12.2018]

W minioną niedzielę, 9 grudnia 2018 drużyna orlików starszych KS Ekoball uczestniczyła w dwóch turniejach halowych – w Zagórzu oraz Jaśle. Jako, że trener Adam Florek rozdwoić się nie mógł, na turnieju w Zagórzu drużynę prowadzili rodzice, sam zaś wybrał się na zawody do Jasła.

Relacje oraz wyniki z obydwu turniejów, podopiecznych coacha Florka:

Jasło:
Z turnieju w Jaśle wracamy z czwartym miejscem – i jest to miejsce bardzo niefortunne dla nas, gdyż każda drużyna na tym turnieju była jak najbardziej w naszym zasięgu. Nie było tu żadnego faworyta, a każdy mógł wygrać z każdym.
Pierwszy mecz remisujemy bardzo pechowo z AP Sanok. W spotkaniu tym jesteśmy drużyną, która miała większą inicjatywę, która stworzyła więcej sytuacji, prawie cały mecz prowadzimy, jednak tracimy gola wyrównującego dosłownie w ostatniej sekundzie meczu, po jednym z nielicznych strzałów na naszą bramkę i indywidualnym błędzie.
Drugi i trzeci mecz to bezbramkowe remisy. W obu przypadkach gramy solidnie w defensywie, w ataku tworząc niezłe okazje. Szczególnie w spotkaniu z Szóstką Jasło powinniśmy strzelić co najmniej 3-4 bramki, brakuje jednak skuteczności.
Czwarte spotkanie – to przegrana 0-2 z AP Jasło. Po szybkiej stracie bramki chłopaki jakby stracili wiarę w końcowy sukces. Jest to dla nich wartościowa lekcja, żeby walczyć do końca, bo przeciwnik był jak najbardziej w naszym zasięgu. W 12 minut, rozgrywając mecze na małe bramki, ciężko gonić wynik z przeciwnikiem ustawionym defensywnie.
Piąty mecz – de facto najsłabszy – to przykład tego jak można przegrać mecz jeszcze w szatni. Gramy z najsłabszą drużyną, która wygrywa tylko z nami. Dostosowujemy się do ich poziomu i przegrywamy go. Zabrakło zaangażowania i skupienia. Kolejna ważna lekcja – szanuj przeciwnika.
W końcu przychodzą dwa ostatnie mecze, najlepsze w naszym wykonaniu. W obu tych pojedynkach wygrywamy zdecydowanie po 3-0, ale bardziej od wyniku cieszy piękna gra i cudowne akcje, po których trafiamy za każdym razem praktycznie do pustej bramki.
Podsumowując niedzielę, uważam że byliśmy chyba jedyną drużyną, która 95% akcji zaczynała od własnej bramki. Bardzo często akcje inicjował Alex Stroka, nasz bramkarz. Nasza gra naprawdę mogła cieszyć i po prostu miło się na nią patrzyło.

Skład: Alex Stroka, Bartosz Zioło, Antoni Rajtar, Jakub Mielecki, Filip Wanielista, Michał Proćko, Dominik Jakieła

Wyniki:
Ekoball Sanok 1:1 AP Sanok (Mielecki)
Ekoball Sanok 0:0 Szóstka Jasło
Ekoball Sanok 0:0 Glinik Gorlice
Ekoball Sanok 0:2 AP Jasło
Ekoball Sanok 0:2 AP ‘2’ Jasło
Ekoball Sanok 3:0 Team Przecław (Zioło, Wanielista, Jakieła)
Ekoball Sanok 3:0 Stropkov (Zioło x2, Mielecki)

Trzecim strzelcem turnieju z 3 golami na koncie został Bartosz Zioło. Turniej wygrała drużyna gospodarzy – AP Jasło przed Glinikiem Gorlice.

_________________________________

Zagórz:
Na turniej do Zagórza pojechały dwie drużyny z rocznika 2008. Pierwszy zespół wygrał turniej, prezentując ciekawą, kombinacyjną grę. Druga drużyna natomiast, po walecznych bojach zajęła miejsce poza podium. Obydwa zespoły podeszły do rywalizacji ambitnie i z chęcią pokazania swoich niemałych umiejętności.
Dziękuję rodzicom: Arturowi Sztorcowi, Madzi Bogusz i Panu Tymoczko za opiekę nad dziećmi podczas niedzielnej zabawy.

Składy:
Ekoball 1: Paweł Nanio, Nataniel Pietrusa, Miłosz Tymoczko, Nikola Bogusz, Miłosz Sztorc, Jakub Bańczak, Filip Gibała, Ksawery Janusz

Ekoball 2: Gracjan Głuszko, Michał Mleczko, Aleks Kukla, Mateusz Pawlik, Tomasz Milczanowski, Jakub Folcik

Wyniki:
Ekoball ‘1’ Sanok 2:1 Bieszczady Ustrzyki Dolne (Bogusz, Tymoczko)
Ekoball ‘1’ Sanok 5:0 Kolejarz ‘2’ Zagórz (Bańczak x2, Sztorc, Janusz, Bogusz)
Ekoball ‘1’ Sanok 3:1 Otryt Lutowiska (Sztorc, Tymoczko, Bogusz)
Ekoball ‘1’ Sanok 1:1 Wilczki Lesko (samobój)
Ekoball ‘1’ Sanok 1:0 Kolejarz ‘1’ Zagórz (Sztorc)
Ekoball ‘1’ Sanok 1:1 Remix Niebieszczany (Bańczak)

Ekoball ‘1’ Sanok 2:0 Ekoball ‘2’ Sanok (Bańczak,Tymoczko)
Ekoball ‘2’ Sanok 0:1 Wilczki Lesko
Ekoball ‘2’ Sanok 0:0 Remix Niebieszczany
Ekoball ‘2’ Sanok 0:1 Bieszczady Ustrzyki Dolne
Ekoball ‘2’ Sanok 0:2 Kolejarz ‘1’ Zagórz
Ekoball ‘2’ Sanok 0:2 Kolejarz ‘2’ Zagórz
Ekoball ‘2’ Sanok 0:3 Otryt Lutowiska

Najlepszym bramkarzem turnieju w Zagórzu wybrany został Gracjan Głuszko z Ekoball ‘2’.

Turnieje w Zagórzu zorganizowane zostały wspólnie przez Kolejarza Zagórz oraz Ekoball Sanok, współfinansowane ze środków Województwa Podkarpackiego.

 

UDOSTĘPNIJ