Turnieje halowe najmłodszych Ekoballowców w Niebieszczanach [12-13.01.2019]

Relacja trenera Bernarda Sołtysika:
Zawsze z wielką chęcią i radością jedziemy do Niebieszczan, gdzie podczas wspaniale przygotowanego turnieju panuje wręcz rodzinna atmosfera i każdy z obecnych znajdzie coś dla siebie. Dzieciaki oprócz meczów, zabawy, wygłupów na materacach i zjeżdżalni ze schodów (dla niektórych to wręcz ważniejsze niż mecz), a dorośli pyszny poczęstunek ze smakowitym bigosem na czele…

W tym roku zdecydowałem, że rocznik 2009 zagra turniej ze starszymi kolegami z 2008. To dla chłopaków spore wyzwanie grać ze starszymi o rok kolegami, ale jestem przekonany, że to wszystko zaprocentuje w przyszłości (jeden zespół to sam rocznik 2009, drugi mieszanka 2008 i 09).

Naszym celem było wyprowadzanie ataku i gra bez piłki. Na odprawie powiedziałem chłopakom, że pewnie przegramy wszystkie mecze, ale gdy zrealizujemy nasz cel to będzie to jak wygrana. Podczas zawodów okazało się jednak, że gramy jak równy z równym i bez kompleksów. Zremisowaliśmy dwa mecze, a dwa powinniśmy wygrać-zawiodła skuteczność. Większość bramek traciliśmy nie z akcji przeciwników, ale właśnie podczas prób wyprowadzania i budowania ataku, ale gdy już się to udawało to mieliśmy sytuacje bramkowe. Jednym słowem wielkie brawa dla dzieciaków!

Drugi zespół – mieszanka 2008/2009 rozegrał też dobre zawody. Fajnie było znów poprowadzić chłopaków i Nikolę na zawodach po prawie już 7 miesięcznym rozbracie z tym rocznikiem… Gdy oni przebywali na boisku to wszystko było poukładane i bardzo dobrze wyglądało. Na drugą połowę meczu wchodzili jednak młodsi koledzy i mimo naprawdę wielkich starań i fajnej gry przegrywali brakiem doświadczenia i fizycznością (dla Oliviera Rzymana był to pierwszy turniej, dla Szymona Rakoczego drugi). Oba zespoły zajęły 4 miejsce podobnie jak pozostali, którzy nie znaleźli się na podium – decyzja organizatorów.

W turnieju zagrali:
Ekoball I Niebiescy: Głuszko Gracjan, Pietrusa Nataniel, Mrozek Miłosz, Bogusz Nikola, Pawlik Mateusz, Rakoczy Szymon, Wiejowski Kamil, Rzyman Olivier.

Ekoball II Biali: Terefinko Aleks, Rudy Bartłomiej, Radwański Alan, Sudyka Michał, Lemko Łukasz, Jasion Jakub, Rajchel Maksymilian, Aleksander Dygoń.

Wyniki:
Ekoball I Sanok 0:1 Otryt Lutowiska
Ekoball I Sanok 0:1 Przełomek Besko
Ekoball I Sanok 1:3 Bieszczady Ustrzyki Dolne (Rakoczy)
Ekoball I Sanok 0:2 Remix Niebieszczany
Ekoball I Sanok 0:1 Wilczki Lesko
Ekoball I Sanok 1:1 Kolejarz Zagórz (Głuszko)
Ekoball I Sanok 1:0 Ekoball II Sanok (Głuszko)

Ekoball II Sanok 1:4 Remix Niebieszczany (Ziarko)
Ekoball II Sanok 0:0 Wilczki Lesko
Ekoball II Sanok 0:0 Kolejarz Zagórz
Ekoball II Sanok 1:2 Otryt Lutowiska (Sudyka)
Ekoball II Sanok 1:4 Przełomek Besko (Sudyka)
Ekoball II Sanok 0:1 Bieszczady Ustrzyki Dolne


W niedzielę do rozgrywek przystąpił rocznik 2011.
Ekoball tradycyjnie wystawił 2 zespoły i stanowił najliczniejszą grupę piłkarzy. Dzieciaki są na początku swojej przygody z piłką i niektórzy z nich potrzebują troszkę więcej czasu, aby cieszyć się grą. Szczególnie widać to było w drużynie niebieskich, w której kilku chłopaków przez 3 mecze po prostu stało na swojej połowie, a strach blokował większość ich poczynań. Blokada zeszła pod koniec turnieju i z wielką przyjemnością patrzyło się na ich grę! Podobnie jak u starszych, większość bramek traciliśmy podczas prób wyprowadzenia ataku. Jednak uważam, że lepsze to niż przysłowiowa „długa w przód”. Widać też było, że w początkowej fazie rozgrywek graliśmy strasznie wąsko – na co dzień trenujemy w małych salach, i nie mogliśmy w pełni wykorzystać swoich atutów. Generalnie turniej bardzo udany i najważniejsze, że wszyscy wracali do domu uśmiechnięci, zajmując jak starsi koledzy 4 miejsca.

Zagrali:
Ekoball I Niebiescy: Wiktor Wituszyński, Marcel Buczek, Marcel Wójcik, Czapor Jan, Nicko Borys, Sabat Witold, Zgoda Adrian, Mrugała Maksymilian, Stramecki Igor, Głaz Szymon, Wojdyła Jan, Nazarko Tosia.

Ekoball II Zieloni: Adamowicz Marcin, Skoczyński Szymon, Romaniak Michał, Folta Jakub, Niżnik Norbert, Turzyniecki Michał, Mrugała Mikołaj, Friedrich Julian, Zajonc Nikodem, Górnik Igor.

Wyniki:
Ekobal I Sanok 0:3 Remix Niebieszczany
Ekoball I Sanok 0:2 Wilczki Lesko
Ekoball I Sanok 0:5 Przełomek Besko
Ekoball I Sanok 1:0 Kolejarz Zagórz (Wituszyński)
Ekoball I Sanok 1:3 Wilczki Lesko (Buczek)
Ekoball I Sanok 0:2 Ekoball II Sanok (Romaniak, Skoczyński)
Ekoball II Sanok 1:3 Przełomek Besko (Romaniak)
Ekoball II Sanok 1:2 Remix Niebieszczany (Romaniak)
Ekoball II Sanok 1:0 Kolejarz Zagórz

UDOSTĘPNIJ