Turniej piłkarski Errea Sanok Cup [4.08.2018]

W minioną sobotę młodzi piłkarze Ekoball Sanok z rocznika 2008 uczestniczyli w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez AP Sanok.

Mecze odbywały się na dwóch boiskach (gr. A – Bundesliga, gr. B – Premier League)

W grupie B trafiamy na Karpaty Krosno, Goal Nowy Sącz oraz AP Sanok I.

W pierwszym meczu przegrywamy z Karpatami, mimo niezłej gry. Nie wykorzystujemy wielu doskonałych okazji do zdobycia gola, a bramkę tracimy po strzale z połowy boiska i przelobowaniu bramkarza.
W drugim i trzecim meczu ulegamy 0-2 AP oraz drużynie z Nowego Sącza. I były to najsłabsze mecze chłopaków. Po stracie gola, odkrywamy grę, by próbować dążyć do wyrównania, jednak sztuka ta się nie udaje, a przeciwnik w obu wypadkach podwyższa rezultat. Fakt faktem, że bramki otwierające wynik były przepiękne, i pewnie sam Piotrek Krzanowski miałby kłopot z ich obroną…
Widać również było w chłopakach ewidentnie wakacyjne podejście do zawodów, brak skupienia na meczu, rozmyślanie o wakacyjnych przygodach i zbliżającym się obozie sportowym, a także olbrzymi upał – z pewnością były przyczyną słabszej gry. Na taką grę z pewnością miała też wpływ zmiana organizatorów o liczbie dzieci w drużynie (zamiast pięciu – sześciu w polu + bramkarz). Ciasna gra na krótkim boisku była powodem, że bramki padały bardzo rzadko, i zazwyczaj drużyna strzelająca pierwszego gola, zwycięsko kończyła mecz.

Po trzech meczach, zajmujemy ostatnie miejsce w grupie, i przystępujemy do rywalizacji w Lidze Europy.

Tam z kolei gra wyglądała już zupełnie inaczej, głównie dzięki oswojeniu z boiskiem i z systemem gry.

Wygrywamy mecze z Karpatami Krosno oraz Szóstką Jasło w stosunku 1-0, czym wobec dobrego układu pozostałych spotkań gwarantujemy sobie zwycięstwo w Lidze. W ostatnim meczu z Akademią Sanok prowadzimy przez cały mecz 1-0, by w ostatniej sekundzie stracić bramkę na 1-1 (gol naszego wychowanka Oskara Karczyńskiego).

Dziękujemy za zaproszenie i fajny turniej.

Wyniki oraz skład Ekoballu Sanok 2008:

Skład: Alex Stroka, Paweł Romaniak (bramkarze), Bartosz Zioło, Antoni Rajtar, Jakub Mielecki, Jakub Bańczak, Aleksander Kowalik, Mateusz Pawlik, Patryk Radwański, Miłosz Sztorc, Filip Wanielista, Michał Proćko

Mecze grupowe:
Ekoball Sanok 0:1 Karpaty Krosno
Ekoball Sanok 0:2 AP Sanok
Ekoball Sanok 0:2 Goal Nowy Sącz

Liga Europy:
Ekoball Sanok 1:0 Karpaty Krosno (Rajtar)
Ekoball Sanok 1:0 Szóstka Jasło (Proćko)
Ekoball Sanok 1:1 AP Sanok (Mielecki)

Tabela LE:
1. Ekoball Sanok 7 pkt
2. Karpaty Krosno 4 pkt
3. Szóstka Jasło 4 pkt
4. AP Sanok 1 pkt

90 minut gry w dużym upale chłopcy znieśli wyśmienicie, i zasługują na duże pochwały. Mimo kiepskiego startu – znakomicie finiszujemy i zdobywamy puchar, co pokazuje dobry charakter sportowców.

Fotki z turnieju: Tomasz Sowa

UDOSTĘPNIJ