Szczęśliwego Nowego Roku 2017!

  Minął kolejny rok. Piękny rok polskiego futbolu, w którym Reprezentacja Polski dotarła do ćwierćfinału EURO a Legia w niezapomnianych spotkaniach walczyła z Borussią czy Realem. Był to jak zwykle rok dominacji najlepszych w świecie wirtuozów piłkarskich – Messiego i Ronaldo, do których ku radości wszystkich dołączył nasz rodak – Robert Lewandowski.

  Patrząc jednak na nasze – najbliższe sercu – „ekoballowe” podwórko, możemy liczyć, że w przyszłości któryś z naszych wychowanków zasili kadrę narodową lub zagości w jednym z klubów ekstraklasy.

  W „przeddzień” 10-lecia Ekoballu, którego jubileusz będziemy obchodzić już w tym roku, postaramy się na łamach naszego portalu podzielić się krótką oceną mijającego roku 2016 – wszak koniec roku zazwyczaj wiąże się z licznymi podsumowaniami.

  Rok 2016 był to rok niewątpliwie bardzo trudny na każdej płaszczyźnie – zarówno sportowej i organizacyjnej, jak również tej być może najważniejszej – finansowej, bez której niestety sport nie mógłby istnieć.

  W styczniu 2016 nakreśliliśmy plan działania oraz cele, które należy osiągnąć podczas całorocznej pracy. Większość z nich udało się osiągnąć, a ich efekty w telegraficznym skrócie prezentujemy poniżej:
  ____________________________________________________

  Cele sportowe.
  ____________________________________________________

  SENIORZY

  Głównym celem sportowym, który traktowaliśmy jak obowiązek był awans drużyny seniorów do V ligi. Po mocnym przepracowaniu okresu przygotowawczego i rozegraniu wielu sparingów drużyna Geo-Eko Ekoball Stal Sanok przystąpiła do rundy wiosennej w roli zdecydowanego faworyta do awansu. Prowadząc od pierwszej serii spotkań, uzyskujemy awans „w cuglach”, zapewniając go sobie na 6 kolejek przez zakończeniem sezonu. Ostatecznie na zakończenie sezonu nad drugą drużyną w tabeli posiadamy 15 punktów przewagi.
  Tabela oraz komplet wyników w zał. linku: http://www.90minut.pl/liga/0/liga8250.html

  Zanim piłkarze udali się na krótki 2-tygodniowy odpoczynek, w pierwszy weekend lipca świętowaliśmy uroczystości związane z jubileuszem 70-lecia Stali Sanok. Na tą okoliczność zawitała do nas na 10 dni najstarsza polonijna drużyna – Wisła Chicago, która przyjęła zaproszenie i odwiedziła nasze miasto, podnosząc rangę uroczystości. Na obchodach 70-lecia zjawiło się wiele znanych osobistości związanych z lokalną piłką nożną i „Stalą” Sanok, jak również władze Sanoka, oraz przedstawiciele piłkarskich związków, samorządowcy, wszyscy żyjący trenerzy i działacze „Stali” oraz wiele innych osób.
  Po sportowej rywalizacji towarzyszącej obchodom jubileuszu, kibice wystrzelili przy zapadającym zmroku 70 rac świetlnych, co dało niezapomniane przeżycia i wrażenia wszystkim zgromadzonym.

  Więcej o 70-leciu „Stali” – http://www.ekoball.pl/3072016-70-lat-stali-sanok#more-23984

  Latem 2016 skład drużyny wzmocniło pięciu wychowanków „Stali”, którzy wrócili by bronić barw sanockiego klubu. Do rozgrywek V ligi przystępowaliśmy z lekkimi obawami, wiedząc, że będzie bardzo ciężko w stawce 16 drużyn, z których awans do IV ligi uzyska jedynie najlepsza ekipa. Widać też było podwójną motywację każdego z rywali na mecz z naszym zespołem. Mimo nie najlepszego startu (zwycięstwo, remis, porażka), notujemy dwie znakomite serie po 5 zwycięstw przedzielone jedną porażką w Korczynie. Po 14 spotkaniach jesteśmy jednak zdecydowanym liderem z bilansem 34 pkt (11-1-2), bramki 37-9 i głównym faworytem do awansu. Boisko jednak zweryfikuje nasze plany. Nie ukrywamy jednak, że w ich realizację bardzo wierzymy, czym przysporzymy wielu osobom, głównie naszym wspaniałym kibicom i sympatykom wiele radości.

  Aktualna tabela oraz wyniki rundy jesiennej 2016 w zał. linku: http://www.90minut.pl/liga/0/liga8982.html

  Drużyna seniorów przystąpiła jednocześnie do rozgrywek Pucharu Polski. Po gładkim przejściu dwóch rund, odpadamy w rundzie trzeciej z IV-ligowcem – LKS-em Pisarowce, po bardzo wyrównanym meczu i jednobramkowej porażce, po bramce straconej z rzutu karnego. Nie mamy się jednak czego wstydzić, a ciągłe postępy w grze napawają optymizmem i nadzieją, że w przyszłości zagramy jeszcze kiedyś z ekstraklasową drużyną w Pucharze na szczeblu centralnym.

  Po zakończeniu rundy cieszy nas deklaracja wszystkich piłkarzy o pozostaniu w drużynie na wiosnę. Martwi kontuzja Arka Femina oraz ograniczony dostęp do treningów na sztucznej murawie, której w Sanoku niestety nie ma.

  5 stycznia 2017 chłopaki wracają do treningu, kilka tygodni później rozpoczną sparingi, a już 18 marca planowane jest rozegranie zaległej kolejki z jesieni i start wiosennej karuzeli piłkarskiej.

  Plany sparingowe oraz skróty spotkań z rundy jesiennej zrealizowane przez portal Sanok.pl w zał. linku: http://esanok.pl/…/pilka-nozna-zagramy-m-in-z-resovia-i-pol…
  _____________________________________

  DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE / SZKOLENIE

  Do rozgrywek ligowych w sezonie 2016/2017 przystąpiło poza seniorami 7 drużyn młodzieżowych Ekoball-u Sanok:

  – Ekoball Sanok – juniorzy starsi – 1.Liga Podkarpacka
  – Ekoball Sanok – juniorzy młodsi – 1.Liga Podkarpacka
  – Ekoball Sanok – trampkarze starsi – Podkarpacka Liga
  – Ekoball Sanok – trampkarze młodsi – Podkarpacka Liga
  – Ekoball Sanok – młodzicy starsi – Podkarpacka Liga
  – Ekoball Sanok – młodzicy młodsi – Podkarpacka Liga
  – Ekoball Sanok – młodzicy II – liga regionalna

  Pozostałe drużyny (roczniki 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 oraz osiem grup szkolnych Ekoball) systematycznie trenowały oraz uczestniczyły w licznych turniejach piłkarskich.

  Juniorzy starsi w sezonie 2015/2016 niemal do końca dzielnie walczyli o prymat w Pierwszej Lidze Podkarpackiej, co dałoby prawo gry w barażu o awans do Ligi Centralnej. Niestety jednak w końcowym rozrachunku, wiosną 2016 musieliśmy uznać wyższość Resovii Rzeszów, zadowalając się tytułem wicemistrza Podkarpacia w najstarszej kategorii młodzieżowej.

  Pozostałe drużyny notowały zazwyczaj solidny środek tabeli, często tocząc wspaniałe spotkania z wyżej notowanymi rywalami, czasem notowały wpadki i słabsze występy. To jednak w piłce dziecięcej i młodzieżowej normalna sprawa. Cieszy nas fakt gry i rywalizacji z najlepszymi drużynami na Podkarpaciu. Najważniejszy jest ciągły progres w grze wszystkich zespołów oraz radość z uprawiania futbolu. Wynik w drużynach młodzieżowych – choć ważny – a podkreślamy to na każdym kroku – schodzi na plan dalszy. Dobrze jest, gdy osiągnięty jest dobry wynik równocześnie przy realizacji innych celów – podnoszenia umiejętności piłkarskich wszystkich sportowców oraz utrzymania odpowiedniej liczebności grupy do wieku juniora młodszego, gdzie łączone są dwa roczniki. Nie możemy pozwolić sobie na lukę w całej drabince szkoleniowej, którą mamy na chwilę obecną zbudowaną od przedszkolaka po drużynę seniorów – jako jeden z nielicznych klubów na Podkarpaciu.

  Po zakończeniu sezonu, zarówno piłkarze, jak i trenerzy udali się na zasłużony 3-tygodniowy odpoczynek, po którym rozpoczęli przygotowania do sezonu wyjazdem na letni obóz sportowy do Głuchołazów, w którym jak co roku uczestniczyło prawie 100 młodych piłkarzy.

  W drugiej połowie sierpnia rozpoczęły się zmagania ligowe sezonu 2016/2017. W okresie sierpień – listopad 2016 rozegraliśmy 95 spotkań ligowych.

  Łącznie w roku 2016 wszystkie nasze drużyny rozegrały 190 ligowych meczów na terenie całego Podkarpacia.

  Liczba godzin szkolenia oraz zajęć sportowych w roku 2016 przekroczyła ponownie magiczną liczbę 5000 godzin.

  Choć czasem wydaje się, że niektóre drużyny wywodzące się z miast gdzie funkcjonują Szkoły Mistrzostwa Sportowego (m.in. Mielec, Rzeszów, Krosno, Tarnobrzeg) – ze zrozumiałych przyczyn „odjeżdżają” nam pod względem sportowym, organizacyjnym i finansowym – walczymy również z nimi, nie oddając punktów za darmo.

  Oprócz systematycznego szkolenia (3 treningi tygodniowo x 90 minut) + mecz mistrzowski, wszystkie drużyny brały udział w licznych turniejach – lokalnych oraz ogólnopolskich, a także sparingach, z których wiele sami zorganizowaliśmy.
  Dużym sukcesem zakończył się turniej dla rocznika 2003 Ekoball, w którym podopieczni trenera Dawida Romerowicza zwyciężyli w Krośnie, w nagrodę reprezentując okręg krośnieński w Presovie na międzynarodowym turnieju.
  _________________________________________

  CELE ORGANIZACYJNE / INFRASTRUKTURA SPORTOWA / ZREALIZOWANE PROJEKTY

  Początek każdego roku w naszej organizacji wiąże się zawsze z postawieniem dużego znaku zapytania i postawieniem cytatu z pamiętnej bajki „Bob Budowniczy” – CZY DAMY RADĘ?

  Nie posiadamy sztabu ludzi, z których każdy zajmuje się „swoją działką” – jeden inwestycjami, drugi projektami, trzeci – finansami, czwarty – trenerami, piąty – sprzętem, szósty – boiskiem, koszeniem trawy, siódmy – marketingiem, ósmy – sponsorami, dziewiąty – księgowością, dziesiąty – turniejami, jedenasty – autobusami – wyjazdami, etc. etc…

  Nie otrzymujemy dotacji pozwalającej myśleć o tym, że będziemy sobie spokojnie funkcjonować w danym roku… Dość powiedzieć, że kluby o których wspomniano wyżej, a które posiadają pełną drabinkę szkoleniową mają wsparcie ze swoich miast w kwotach sięgających naprawdę dużych sum – 400 – 500 tys. zł. Takie kwoty pozwalają zapewnić niekiedy 60 -80 % budżetu. Dotacja Miasta dla naszego Klubu zapewnia 2-3 % budżetu. Składki członkowskie stanowią około 10-12% budżetu. Pozostałe 85 % musimy znaleźć, by Klub wogóle mógł funkcjonować.

  Czy funkcjonuje na należytym poziomie – odpowiedź zostawiamy Wam – piłkarzom oraz Rodzicom.

  Odpowiedź jednak na zadane wcześniej pytanie – „Czy damy radę” – jest tylko jedna – TAK, damy radę:

  – bo kochamy to co robimy,
  – bo największą satysfakcją oraz bodźcem do pracy jest uśmiech setek dzieciaków,
  – bo w tej pracy widzimy sens,
  – bo uważamy, że najlepszą metodą wychowania jest „wychowanie poprzez sport”,
  – bo dzięki pracy przez całą dekadę – pracy od podstaw – udało się reaktywować piłkę seniorską w Sanoku,
  – bo mamy wspaniały wykwalifikowany sztab szkoleniowo-trenerski, z których każdy angażuje się, mocno w rozwój swojej grupy szkoleniowej,
  – bo wybudowaliśmy wspaniałe obiekty sportowe,
  – bo oddajecie w nasze ręce Wasze wspaniałe dzieciaki,
  – bo mamy Wasze zaufanie, którego postaramy się nigdy nie zawieść !

  Wiemy i zdajemy sobie sprawę, że można działać więcej i lepiej, że dobrze byłoby wyposażyć np. wszystkich piłkarzy w kompletny sprzęt piłkarski. Szkoda, bo była taka możliwość w roku 2016, gdzie zabrakło 10 głosów w budżecie obywatelskim do zwycięstwa – wtedy wyposażylibyśmy każdego piłkarza „od stóp do głów” w markowy sprzęt sportowy. Podobnie mieliśmy pecha w jednym z ogólnopolskich projektów, gdzie zabrakło 1 punktu do tego, by 150 dzieci zupełnie za darmo wyjechało na letni obóz sportowy.

  Z konkursami i projektami niestety tak bywa – jedne znajdą uznanie w oczach oceniających, inne niestety nie.

  W roku 2016 zrealizowaliśmy mimo wszystko mnóstwo projektów sportowych. Wszystkie były ważne, jednak z naszego punktu widzenia najważniejszą była realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Przebudowa 2 boisk piłkarskich o nawierzchni z naturalnej trawy w miejscowości Bykowce”. Wartość tej inwestycji współfinansowanej w 50% prymy Ministerstwo Sportu i Turystyki przekroczyła milion złotych. Dzięki temu mamy już w posiadaniu dwie wspaniałe naturalne płyty piłkarskie oraz sprzęt do ich pielęgnacji, w tym ciągnik oraz wrzecionową kosiarkę, która nie tylko kilkakrotnie szybciej radzi sobie z dużą trawą, ale również bawi się w Matejkę, malując naturalne pasy na trawie niczym na Old Trafford w Manchesterze.

  Inne zrealizowane projekty – miękkie – dotyczyły już stricte działań sportowych skierowanych głównie dla dzieci i młodzieży, choć nie brakowało w naszej ofercie również oferty dla dorosłych.

  Możemy tutaj wymienić następujące działania:

  – Nauka pływania dla dzieci z klas I-III – projektem darmowej nauki pływania objęliśmy tym razem grupę 150 dzieciaków z terenu Sanoka i okolic. Ponad połowa dzieci nie była związana z Ekoball-em i pochodziła z terenów wiejskich (dotacja Ministerstwa Sportu 20.000);

  – Szkolenie dzieci i młodzieży w dyscyplinie: piłka nożna oraz uczestnictwo w rozgrywkach ligowych – na realizację tego zadania otrzymaliśmy dofinansowanie z Miasta Sanoka (18.000 zł), Gminy Sanok (5.000 zł) oraz Powiatu Sanockiego (3.500 zł)

  – organizacja turniejów z okazji Dnia Dziecka – w turniejach wzięło udział około 500 dzieci w wieku 4-9 lat (dofinansowanie z Województwa Podkarpackiego w kwocie 1.500zł) oraz Powiatu Sanockiego (500 zł)

  – organizacja pikniku sportowo-rekreacyjnego, w którym wzięło czynny udział prawie 1000 osób – dzieci, młodzieży i dorosłych (dotacja Województwa Podkarpackiego – 2.000 zł)

  – organizacja turniejów mikołajkowych (około 500 dzieci) – dotacja Województwa Podkarpackiego (2.000 zł)

  – organizacja wyjazdu 100-osobowej grupy na letni obóz sportowy do Głuchołazów (dotacja z Kuratorium Oświaty 5.600 zł)

  – organizacja zajęć sportowych ze środków alkoholowych (wsparcie Miasta Sanoka w kwocie 8.000 zł)

  – realizacja projektu pod nazwą: „Propagowanie aktywności fizycznej dla ponad 1000-osobowej grupy dzieci, młodzieży i dorosłych w wielu dyscyplinach sportowych” (dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 35.000 zł). Dzięki temu projektowi , przy współpracy z Miastem Sanok oraz MOSiR-em Sanok zorganizowaliśmy cykl wielu działań sportowych, m.in. zajęcia dla dorosłych z aqua aerobiku oraz nordic walking, zajęcia i konkursy dla dzieci z wrotkarstwa, pływania, turnieje piłkarskie dla dzieci, organizację pikniku sportowego, turnieje tenisa ziemnego, turnieje w piłce nożnej plażowej, turniej w futsalu (I otwarte mistrzostwa Sanoka) oraz, a nade wszystko dzięki temu projektowi zorganizowaliśmy 70-lecie Stali Sanok (w tym pobyt drużyny Wisły Chicago).

  Kwoty tych dotacji stanowiły od 10 do 30 procent całości poszczególnych działań. Pozostałe środki to świadczenie pracy wolontariackiej oraz środki własne.

  DEICHMANN

  W roku 2016 nawiązaliśmy współpracę ze stowarzyszeniem „Kochamysport”, które to jest organizatorem ogólnopolskiego turnieju Deichmann. Dzięki temu w minionym roku przeprowadziliśmy po raz pierwszy w naszym mieście turnieje eliminacyjne do mistrzostw. W debiutanckich turniejach w Sanoku udział wzięło 25 drużyn (prawie 300 dzieci), które przybrały nazwy i barwy poszczególnych państw, by przez 7 tygodni rywalizować z rówieśnikami innych krajów.

  Ta wspaniała zabawa sporotwa zaowocowała nie tylko znakomitymi meczami i nowymi przyjaźniami, ale z pewnością przyczyniła się od podniesienia umiejętności piłkarskich przez setki dzieci, a także daje możliwość wyjazdu dla szczęśliwców (wylosowane drużyny) do Dortmundu oraz dla najlepszych (zwycięzcy) do Monachium na mecze Borussi oraz Bayernu. Naszym zespołom zabrakło naprawdę niewiele (Polska U-11 oraz Brazylia U-9) by zwyciężyć w finale w obydwu przypadkach z Urugwajem z Krosna i wyjechać na 3-dniowy finał finałów do Wałbrzycha.
  Po dobrej organizacji oraz bardzo dużej ilości meczów dla każdej drużyny w porównaniu z innymi miastami, w roku 2017, podczas jubileuszowej – X edycji turnieju – będziemy miastem głównym, i to właśnie w Sanoku odbędzie się finał miejski dla drużyn, które będą rywalizować w miastach Krośnie i Sanoku. Zapisy do Deichmanna już od 2 stycznia, a start rozgrywek – 8 kwietnia.
  _________________________________________

  ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY REKLAMOWO-SPONSORSKIEJ

  Barwy Ekoball-u są świetnie rozpoznawalne i kojarzone ze sportowym duchem, a rozgrywki naszych drużyn przyciągają zainteresowanie wielu kibiców i są znakomitą wizytówką Miasta Sanoka
  W okresie 9 lat istnienia naszej organizacji, udało się nam wykonać ogrom pracy organizacyjnej i szkoleniowej. Pracujący z dziećmi i młodzieżą trenerzy to ludzie z doświadczeniem pedagogicznym i odpowiednimi kwalifikacjami trenerskimi. W swoich szeregach posiadamy trenerów z I klasą trenerską i licencją UEFA-A. Ludzie ci gwarantują odpowiednią jakość szkolenia i są gwarantem stałego rozwoju naszej instytucji.
  Oprócz zadań związanych z prowadzeniem zajęć treningowych i meczów ligowych sporo sił angażujemy w organizację obozów sportowych, turniejów piłkarskich dla najmłodszych oraz imprez sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców naszego miasta. Tegoroczny zorganizowany przez nas „Piknik Rodzinny Przyjaciół EKOBALL” zgromadził na obiektach EKOBALL w Bykowcach ponad tysiąc osób. Podobna liczba uczestniczyła w projekcie „Propagowania aktywności fizycznej…”

  Oprócz działań szkoleniowych i wychowawczych, naszym kolejnym celem i zadaniem jest budowa profesjonalnych obiektów sportowych w miejscowości Bykowce. Na dzień dzisiejszy posiadamy dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej oraz dwa korty tenisowe o nawierzchni ceglastej, a także boisko do piłki nożnej plażowej „beach soccer”. Wszystkie obiekty tętnią „sportowym życiem” przez cały dzień. Na boisku w każdy weekend rozgrywane są mecze ligowe, a na kortach rozgrywamy turnieje dziecięce i młodzieżowe.

  W tak krótkim okresie działania możemy pochwalić już wieloma sukcesami ligowymi oraz sukcesami na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Dodatkowo możemy pochwalić się tym, że niemal w każdej kategorii wiekowej mamy czołowych piłkarzy Podkarpacia, którzy reprezentują kadrę Pod.ZPN. Jesteśmy zauważani i rozpoznawalni nie tylko na terenie Podkarpacia, ale i całej Polski. Ma to wymierny efekt, przejawiający się chociażby w zaproszeniach na mecze sparingowe drużyn młodzieżowych od takich klubów jak: Wisła Kraków, Cracovia, GKS Katowice czy też Legia Warszawa.

  Jednak każda działalność wiąże się z potrzebami finansowymi. Zarząd Fundacji stawia przed sobą ambitne plany rozwoju. Jesteśmy świadomi jednak, że bez pomocy ludzi dobrej woli będą one trudne do zrealizowania. Chcąc utrzymać poziom zajęć na najwyższym poziomie, potrzebne nam są dodatkowe środki finansowe, o które gorąco prosimy, będąc wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą pomoc i wsparcie naszej inicjatywy w formie sponsoringu darowizny lub reklamy. Każda kwota, która wpływa na konto EKOBALL zostaje spożytkowana na pomoc dzieciom i młodzieży w rozwijaniu swoich talentów oraz realizacji celów związanych ze sportem.

  Pragniemy, aby nasza współpraca miała formę partnerstwa, które przynosić będzie obydwu stronom optymalne korzyści. W zamian za okazane nam wsparcie finansowe proponujemy:

  1. Ekspozycja logo Firmy oraz promocja na stronie internetowej: www.ekoball.pl
  2. Umieszczenie dwustronnego baneru reklamowego na stadionach piłkarskich w Bykowcach oraz na MOSiRze (4×1,05m)
  3. Umieszczenie dwustronnego baneru reklamowego na stadionie do piłki nożnej plażowej w Bykowcach (4×1,05m)
  4. Umieszczenie baneru reklamowego na kortach tenisowych w Bykowcach (4×1,05m)
  Informujemy jednocześnie, że logo sponsora umieszczane jest na wszelkich plakatach, ulotkach, broszurach, a także systematycznie publikujemy podziękowania w lokalnych mediach.
  5. Proponujemy również wejście w nazwę jednej z drużyn młodzieżowych, np. Ekoball „Nazwa firmy” Sanok.
  ____________________________

  W tym miejscu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania osobom oraz firmom i instytucjom, którzy wsparli nasze działania w mijającym roku.

  Należą do nich:

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Urząd Miasta Sanoka
  • FHU Geo-Eko Tomasz Bil
  • Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku
  • Urząd Gminy w Sanoku
  • Starostwo Powiatowe w Sanoku
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
  – Urząd Marszalkowski
  – Masita
  • Firma Transportowa Markosbus – Łukasz Markowski
  • Restauracja XAVITO – Artur Lorenc
  • Kancelaria Prawna Markowicz&Wilusz
  • Biuro Rachunkowe BAJA Barbara Styszko
  • Arriva Bus Transport sp. z o.o.
  • Stacja Kontroli Pojazdów JUHAS
  • FUH Adam Bodnar – bramy i rolety
  • Firma Trans NG Sanok
  • Salon Komputerowy PROX
  • Firma Elektron – Wiesław Herebetko
  • Firma Polteknik
  • Firma Fiberstudio
  • ELMI “Pod Czarnym Koniem” – Śnieżka – Jakub Biłas
  • Firma Mont-Tok
  • Pan Bolesław Wolanin – Radny Miasta Sanoka
  • Bolesława Witkowska – Pośrednictwo Ubezpieczeniowe
  • Kancelaria Prawna AXELO – Radosław Ostrowski
  • Pośrednictwo Ubezpieczeniowe – Zdzisław Drążek
  • NGS Oil&Gas
  • PPUH DRIM Wacław Drwięga
  • Firma Chmieliński
  • Drukarnia Piast Kołodziej
  • Piotr Tarapacki – Biuro Inżynierii Drogowej
  • Firma AZ Krzysztof Zmarz
  • SPGK sp. z o.o.
  • SP-1 w Sanoku
  • SP-2 w Sanoku
  • SP-3 w Sanoku
  • SP-4 w Sanoku
  • PWSZ w Sanoku
  • I LO w Sanoku
  • ZS nr 2 w Sanoku
  • ZS nr 3 w Sanoku
  – esanok.pl
  – Tygodnik Sanocki
  – Korso Gazeta Sanocka

  W imieniu Dzieci – dziękujemy!

  Ze sportowym pozdrowieniem,

  ZARZĄD EKOBALL

  UDOSTĘPNIJ