Spotkanie władz Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz przedstawicieli Klubów [4.03.2019]

W dniu wczorajszym, jak co rundę, w Hotelu Rzeszów odbyło się spotkanie władz Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz przedstawicieli Klubów.

Przedstawiono na nim kilka istotnych informacji. Oprócz spraw dyscyplinarnych, licencyjnych, regulaminowych, bezpieczeństwa, sędziowskich, finansowych, etc., które „załatwiane” będą na linii Klub – Związek, pragniemy przedstawić kilka istotnych zmian dla piłkarzy (i rodziców), z których część wchodzi w życie już od rundy wiosennej.

* BADANIA LEKARSKIE.
Na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia, od 1 marca 2019 r. weszły w życie przepisy, które zezwalają podbić kartę zdrowia sportowca lekarzowi rodzinnemu. My ze swej strony zachęcamy jednak kontynuację badań u lekarza sportowego, które jest bardziej szczegółowe, a które również refunduje NFZ. Wystarczy pilnować jedynie jak dotąd swojej kolejki do rejestracji oraz kończącego się terminu. Istotnym elementem jest również fakt, że termin ważności badania zostaje wydłużony z 6 do 12 miesięcy. Dorośli piłkarze, pow. 23 roku życia mogą uczestniczyć w rozgrywkach, po własnoręcznie podpisanym oświadczeniu o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu.

* CZAS GRY.
Zwiększono czas gry:
– juniorów młodszych na 2 x 45 minut (dotąd 2 x 40 minut)
– trampkarzy młodszych oraz trampkarzy starszych na 2 x 40 minut (dotąd 2 x 35 minut)

* UBEZPIECZENIE DLA PIŁKARZY.
Na mocy zawartego porozumienia z PZPN, przedstawiono znakomitą ofertę indywidualnego ubezpieczenia, które przede wszystkim przyśpiesza postawienie diagnozy oraz rozpoczęcie leczenia, oraz pokrywa koszty leczenia, rehabilitacji, zakup przedmiotów ortopedycznych, etc. Szczegóły przedstawimy na zebraniu z rodzicami wszystkich grup, na którym m.in. powyższy temat szczegółowo omówimy. Po codziennych doświadczeniach, dziesiątkach kontuzji – zerwanych wiązadeł, naderwań, skręceń, złamań, już dziś zachęcamy do licznego przybycia na zebranie.

* PUCHAR POLSKI.

Poznaliśmy terminarze gier Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.
10.04.2019 – półfinał okręgu Krosno (Iskra – Ekoball Stal oraz Dukla – Besko)
24.04.2019 (najprawdopodobniej) – finał okręgu Krosno
22.05.2019 – półfinał szczeblu Województwa (Okręg Krosno : Okręg Stalowa Wola)
czerwiec 2019 – finał Wojewódzkiego PP
jesień 2019 – kluby II, I ligi oraz Ekstraklasa..

UDOSTĘPNIJ