Porażka na wyjeździe w Mielcu – Stal II Mielec 4:1 Ekoball Stal Sanok

W drugim meczu rundy wiosennej IV Ligi Podkarpackiej piłkarze Ekoball Stal Sanok ulegli na wyjeździe Stali II Mielec 4:1. Podopieczni trenera Piotra Kota w świetnym stylu rozpoczęli oficjalne zmagania w tym roku, wygrywając 3:2 z Wisłokiem Wiśniowa. Niestety, passa 5 meczów bez porażki w tym 3 zwycięstw z rzędu została przerwana w starciu z rezerwami występującej w Ekstraklasie Stali Mielec.

Relacja z meczu:

Sędzia tego spotkania nie miał łatwego zadania, jako że zawodnicy obu drużyn nie odstawiali nogi i ostro walczyli o dobry rezultat. W pierwszej połowie gospodarze zostali ukarani dwoma żółtymi kartkami, ale nie przeszkodziło im to w zdobyciu prowadzenia gdy bramkę zdobył Krystian Kardyś.

Na początku drugiej połowy żółty kartonik obejrzał z kolei nasz zawodnik, Mateusz Gawlewicz. Żółto-Niebiescy ruszyli mocno do ataku, licząc na „remontadę” w stylu tej z meczu z Wisłokiem. Niestety ryzyko się zemściło, a gospodarze po kontrze podwyższyli na 2:0. Kolejną bramkę zdobył Kardyś. Chwilę później Sofian Bouteraa otrzymał żółtą kartkę. W 60 minucie było już 3:0 dla gospodarzy z Mielca po bramce Dawida Poreby.

Nadzieję w naszej drużynie rozbudził Andrej „Andrzej” Trukhan, który zdobył bramkę kontaktową dla Ekoball Stali Sanok. Trzeba tu zaznaczyć, że napastnik notuje świetne wejście do naszej drużyny. Niestety, bramka ta okazała się trafieniem honorowym gdy Damian Pyryt podwyższył wynik na 4:1.

Wynik się już nie zmienił, a gospodarze z Mielca świętowali zwycięstwo. To od początku miał być trudny mecz z drużyną, która plasuje się wyżej w tabeli niż my. Szkoda przerwanej passy, ale na pewno mogło być gorzej gdy któryś z naszych zawodników obejrzał czerwoną kartkę lub złapał kontuzję przed ważnym meczem z Polonią Przemyśl.

Składy:

Stal II Mielec: Kais Al-Ani, Czekaj Maciej, Łebek Kacper, Osuch Hubert, Wyparło Michael, Sosiński Paweł, Lonczak Marcin (Kacica Robert), Poreba David (Mikiera Michał), Kardyś Krystian (Pyryt Damian), Guca Konrad, Szczutowski Adrian (Pyryt Michał)

Skład Ekoball Stal Sanok: Krzanowski Piotr, Gawlewicz Mateusz, Lorenc Piotr, Suszko Sebastian, Szymon Słysz, Rivera Andrew, Niemczyk Damian, Adamiak Kamil, Bouteraa Sofiane, Słysz Kacper, Trukhan Andrei.
Rezerwowi: Jagniszczak Mateusz, Piotrowski Łukasz, Zagórda Maciej, Pielech Filip, Jaracz Mateusz, Gąsior Dawid