Podsumowanie spotkań ligowych młodzieży KS EKOBALL SANOK [9.06.2018]

Podsumowanie spotkań ligowych młodzieży KS EKOBALL SANOK (wszystkie mecze rozegrano w sobotę, 9 czerwca 2018).

JUNIORZY MŁODSI
EKOBALL SANOK 6:2 STRUG TYCZYN
Bramki: Płaziak 8’, 35’, Kalemba 15’, 78’, Błażowski 29’, Milczanowski 60’

Skład: Jagniszczak – Błażowski, Milczanowski, Gadomski, Szul, Płaziak, Karaś, Borowski, Pielech, Łuczycki, Kalemba

Relacja trenera Sebastiana Jajko:
Juniorzy młodsi zrewanżowali się zespołowi z Tyczyna za porażkę w I rundzie rozgrywek, pewnie zwyciężając 6-2. Goście, którzy w poprzednich spotkaniach dali się poznać jako zespół waleczny i zdecydowany, tym razem rozpoczęli spotkanie rozkojarzeni i nasza drużyna bez problemu przedostawała się przed ich pole karne, przy czym trzeba pochwalić ładną dla oka i skuteczną grę zespołową. Jeden z pierwszych ataków kończy się bramką – Tomek Płaziak zdecydowanie atakuje obrońcę gości, przechwytuje piłkę i pięknym strzałem w okienko pokonuje bramkarza. Dalsza część meczu to nasza zdecydowana przewaga, potwierdzona bramkami Krystiana Kalemby (pewne wykończenie zespołowej akcji), oraz ofensywnie tego dnia usposobionego Łukasza Błażowskiego, który skutecznie uderza na bramkę po asyście Płaziaka, by chwilę później odwdzięczyć się ładną asystą wykorzystaną przez Tomka. Na szczególne wyróżnienie zasługiwała dzisiejsza gra wracającego po kontuzji Filipa Pielecha, który z łatwością ogrywał w środku pola kilku przeciwników na raz i udowodnił, jak istotnym piłkarzem jest dla naszej drużyny. I gdy wydaje się, że kolejne bramki będą kwestią czasu ambitni goście po błędzie naszej obrony strzelają pierwszą bramkę. Druga połowa rozpoczyna się dość pechowo, bo po serii dość przypadkowych zdarzeń zawodnikom MKS-u udaje się zdobyć drugiego gola. Wprowadza to trochę nerwowości w naszą grę i goście kilka razy goszczą pod naszą bramką, na szczęście szybko odpowiadamy skutecznie egzekwowanym rzutem rożnym. W jednej z ostatniej akcji Kalemba pokonuje po raz drugi bramkarza i kończymy ten rozgrywany w upalne popołudnie mecz pewnym zwycięstwem.

Do rozegrania drużynie juniorów młodszych pozostały jeszcze dwa spotkania ligowe, obydwa wyjazdowe:

12.06.2018 (wtorek) SOKÓŁ NISKO : EKOBALL SANOK – wyjazd g.13:30 (stadion Wierchy)

16.06.2018 (sobota) IGLOOPOL DĘBICA : EKOBALL SANOK

_______________________________

TRAMPKARZE STARSI
EKOBALL SANOK 0:0 SIARKA TARNOBRZEG (0:0)

Skład: Uluszczak J. – Wójcik, Piotrowski, Drwięga, Malczak, Solon, Janusz, Słuszkiewicz, Herman, Mermer, Florczak, Trybała, Filipowicz, Ginalski

Relacja trenera Dawida Romerowicza:
Bardzo dobry mecz naszej drużyny z liderem z Tarnobrzega. W pierwszej połowie to nasza drużyna osiągnęła przewagę w posiadaniu piłki i w liczbie stworzonych sytuacji, zabrakło jedynie spokoju w wykończeniu. Druga połowa pomimo wysokiej temperatury toczyła się w szybkim tempie. Obie z drużyn dążyły do strzelenia zwycięskiej bramki, lecz najbliższej tego był Tarnobrzeg – na nasze szczęście Kuba Uluszczak nie dał się zaskoczyć i dwukrotnie po strzale z 5. metrów popisał się ładnymi paradami. My też mieliśmy swoje sytuacje, ale zabrakło w nich znów spokoju w finalizacji akcji.

Trampkarzom starszym również do zakończenia sezonu pozostały dwa mecze. W najbliższą środę podejmują Czarnych Jasło (stadion Ekoball), a w sobotę grają na wyjeździe z Igloopolem Dębica.

TRAMPKARZE MŁODSI
ZIOMKI RZESZÓW 0:1 EKOBALL SANOK (0:1)
Bramka: Cyprych D. 23’

Skład: Sołtysik, Karczyński, Futyma, Struzik, Gawlewicz Mat., Zych, Żuchowski, Gawlewicz Mik., Cyprych A., Słapiński, Cyprych D., Adamski, Dąbrowski, Zagórda, Śliwiak, Szylak

Relacja trenera Damiana Popowicza:
Bardzo ważne zwycięstwo, o które wcale nie było łatwo –panujący upał, nierówne i twarde boisko nie sprzyjało ładnej grze w piłkę. Pierwsze 15 minut meczu to przewaga drużyny z Rzeszowa i w tej części gry stwarzający trzy sytuacje strzeleckie, w których dobrze broni Sołtysik. W miarę upływu kolejnych minut nasi chłopcy zaczynają dominować. W 23. minucie do bezpańskiej piłki dopada Zych, mija bramkarza, dogrywka w pole karne, a akcję pewnym strzałem kończy Dominik Cyprych. Druga połowa to już dobra gra naszej drużyny od początku do końca, nie pozwalamy rywalom na stworzenie sobie żadnej sytuacji strzeleckiej. Szkoda, że nie udało się podwyższyć wyniku, ale najważniejsze że inkasujemy 3 punkty. Już w najbliższą sobotę najważniejszy mecz, który będzie decydował o tym kto zajmie drugie miejsce, premiowane awansem do grupy ,,A’’. Cała drużyna życzy szybkiego powrotu do zdrowia Dominikowi Cyprychowi, który odniósł kontuzję w meczu z Ziomkami.

MŁODZICY STARSI
EKOBALL SANOK 3:1 IGLOOPOL DĘBICA (1:1)
Bramki: Milczanowski 13’ 52’, Nowosielski 49’

Skład: Mielnik – Nowosielski, Wojdyła, Kuczma, Joniak, Buczek, Szpojnarowicz, Pelc, Milczanowski, Skiba, Rajchel, Jankowski, Rakoczy, Cęgiel

Relacja trenera Jakuba Jaklika:
Po serii porażek wracamy na zwycięskie tory. W całym meczu mieliśmy więcej z gry, nasze akcje się zazębiamy, w efekcie trafiamy do bramki 3 razy – dwukrotnie Milczanowski i raz Nowosielski. Dobre zawody bloku obrony. Goście starali się uderzać z dystansu, po jednej z prób i interwencji Mielnika napastnika dobija z 5 metrów. Pod koniec kilka kolejnych prób uderzeń z daleka i piłka ląduje na poprzeczce. Cieszy postawa chłopaków, do rozegrania mamy jeszcze 2 spotkania (wyjazd do Stalowej Woli i mecz u siebie z SMS Jarosław). Walczymy!

MŁODZICY MŁODSI
SPARTA LEŻAJSK 4:1 EKOBALL SANOK (1:1)
Bramka: Filipczak A. 20’

Skład: Haduch – Nowak, Czuryło, Kasperek, Lemko, Zięba, Miklicz, Bobowski, Serednicki, Mateja, Kowalik, Filipczak A., Filipczak F.

Relacja trenera Adama Florka:
Początkowe 20 minut spotkania bardzo dobre w naszym wykonaniu i wszystko wskazywało na to, że pewnie wygramy ten mecz. Mamy cztery-pięć sytuacji stuprocentowych (Kowalik, Gucio, Miklicz, Zięba), lecz wykorzystujemy tylko jedną z nich. Zamiast wypracować sobie przewagę i kontrolować mecz, szybko się dekoncentrujemy i oddajemy inicjatywę gospodarzom, którzy szybko doprowadzają do remisu. Z czasem wykorzystują nasze fatalne błędy w ustawianiu się w obronie, co ostatecznie skutkuje utratą jeszcze trzech bramek i wysoką porażką. Do rozegrania jeszcze mecz z Igloopolem (u siebie) oraz wyjazd do Ziomków Rzeszów.

JUNIORZY STARSI
EKOBALL SANOK 0:3 STAL MIELEC (walkower)

Mecz nie odbył się. Decyzja o walkowerze zapadła w piątek, w przeddzień meczu. Wyjazd kilku chłopaków na zagraniczną wycieczkę, kontuzje oraz pauza za kartki spowodowały totalne zdekompletowanie drużyny gospodarzy. Z racji, że była to ostatnia kolejka, nie można było przełożyć meczu na inny termin.

Na podsumowanie rundy wiosennej wszystkich zespołów przyjdzie czas po rozegraniu wszystkich spotkań.