O „włos” od mistrzostwa!

  Relacja trenera Tomasza Matei po finałowym turnieju o mistrzostwo Podkarpacia rocznika 2007 w piłce halowej, który odbył się 8 grudnia 2019r. w Łańcucie:

  Jednej strzelonej bramki zabrakło naszym zawodnikom aby cieszyć się z zajęcia pierwszego miejsca w Młodzieżowych mistrzostwach Podkarpacia w futsalu.
  W turnieju udział brało 9 zespołów, a byli to zwycięzcy oraz drużyny z drugich miejsc turniejów eliminacyjnych oraz gospodarz czyli drużyna z Łańcuta.

  Sam turniej był tak skonstruowany, by w finale znalazły się najlepiej dysponowane tego dnia drużyny i nie było przypadku że powstają tzw. „grupy śmierci”, po czym odpada z turnieju naprawdę dobra drużyna, ponieważ nawet przegrywając wszystkie mecze w grupie można było nawet wygrać całe zawody.

  W grupie trafiamy na Stal Rzeszów oraz UKS SMS Przemyśl.

  Pierwszy mecz wygrywamy ze stalą Rzeszów 2-1 po bardzo dobrej a co najważniejsze zespołowej grze.
  Drugi mecz to popis naszych zawodników i wygrana z Przemyślem 5-1.

  Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie unikamy baraży i meldujemy się w półfinale gdzie trafiamy na zespół Góral Tryńcza Futsal-Team. Mecz to żony pod kontrolą naszych chłopaków a końcowy wynik to 3-1.

  Do finałów oprócz Ekoballu awansował SMS Igloopol Dębica oraz nasz grupowy rywal Stal Rzeszów.

  Pierwszy mecz kompletnie nam nie wychodzi co wykorzystują zawodnicy z Dębicy pokonując naszego bramkarza. Próbowaliśmy wyrównać jednak jak nie szło to nie szło, i w końcówce SMS Igloopol ustala wynik na 0-2 zasłużenie wygrywając spotkanie.

  Po pięciominutowej przerwie wychodzimy na mecz ze Stalą Rzeszów, wiedząc że jak zagramy idealne spotkanie to jest szansa nawet na zwycięstwo w całych zawodach.

  Bardzo szybko strzelamy bramkę i cały czas staraliśmy się atakować przeciwnika, Drużyna z Rzeszowa bardzo szybko wykorzystała ten fakt wychodząc na prowadzenie 2-1. Gramy jednak do końca, strzelamy rywalowi jeszcze dwa gole, i po raz drugi pokonujemy ekipę z Rzeszowa tym razem 3-2.

  O końcowym miejscu decydowała mała tabela
  Stal Rzeszów 3 pkt bramki 4-3
  SMS Igloopol Dębica 3 pkt bramki 2-2
  Ekoball Sanok 3 pkt. bramki 3-4

  Do pełni szczęścia zabrakło jednej więcej strzelonej bramki, ale patrząc na grę w tym turnieju, można powiedzieć że są zwycięzcami bo na prawdę było na co popatrzeć. Na pocieszenie zostaje fakt, że dwukrotnie pokonaliśmy drużynę która została mistrzem Podkarpacia.

  „Kondzio” Konrad Król zastał najlepszym strzelcem turnieju.

  Gratulujemy zwycięzcom oraz drużynie z Dębicy a także organizatorom za perfekcyjne przygotowanie imprezy.

  Pełna tabela:

  1. Akademia Piłkarska Stal Rzeszów
  2. SMS Igloopol Dębica
  3. Klub Sportowy Ekoball STAL SANOK
  __________________________________
  4. Piłkarskie Nadzieje Mielec
  5. Szkółka Piłkarska ŁKS Stal Łańcut
  6. GÓRAL Tryńcza
  ___________________________________
  7 Czarni Oleszyce – piłka nożna
  8 Akademia Piłkarska WIKI Sanok
  9 UKS SMS Przemyśl
  ___________________________________

  Skład KS EKOBALL SANOK: Pelczarski Damian, Pielech Kacper, Nowak Jakub, Król Konrad, Andrzejewski Borys, Filipczak Filip, Filipczak August, Mateja Mateusz

  UDOSTĘPNIJ