I Memoriał im. Jerzego Pietrzkiewicza (21.01.2018)

W niedzielę na hali PWSZ w Sanoku odbył się I Memoriał piłkarski im. Jerzego Pietrzkiewicza, z udziałem ośmiu mocnych drużyn z Podkarpacia, w tym naszej drużyny – Ekoball-u Sanok r. 2006, trenowanej przez Adama Florka. Turniej zorganizowany został przez AP Sanok.

Jak wszyscy wiemy, Ś.P. Jerzy był postacią od dziecka związana z sanocką piłką nożną. Najpierw wspaniały piłkarz, później trener i działacz… Po uroczystej ceremonii otwarcia oraz uczczeniu minutą ciszy pamięci popularnego „Pietii”, Burmistrz Miasta Sanoka wręczył Rodzinie Pietrzkiewiczów (żona, dzieci i wnuki) symboliczne upominki.

Następnie zawodnicy przystąpili do zawodów, gdzie rywalizowano systemem „każdy z każdym”.

Poniżej relacja trenera Adama Florka z rozegranych zawodów:
Bardzo fajną przygodę piłki halowej zalicza rocznik 2006 Ekoballu. Sam turniej był profesjonalnie przygotowany, z ciekawymi i mocnymi drużynami. Było mi bardzo miło być tam obecnym i uczcić pamięć mojego pierwszego trenera w życiu. Wracając do wyników, zajmujemy 4 miejsce z bilansem 3 zwycięstw, 1 remisu oraz 3 porażek. Cała drużyna zagrała bardzo dobrze, mimo słabej skuteczności, która wzięła się pewnie przez miesięczną przerwę w treningach. Każdy z meczów był inny, z każdego z nich można wyciągnąć inną piłkarską naukę.

Wyniki:

Ekoball Sanok 3:0 FA Lubaczów (Lemko, Nowak, Zięba)
Ekoball Sanok 1:5 Stal Rzeszów (Zięba)
Ekoball Sanok 2:3 AP Sanok (Zięba, Czuryło)
Ekoball Sanok 2:3 Orliki Przemyśl (Zięba x2)
Ekoball Sanok 3:0 SF Staniątki (Serednicki, Jajko, Białorudzki)
Ekoball Sanok 1:1 AP Jasło (Zięba)
Ekoball Sanok 5:1 Karpaty Krosno (Jajko x2, Nowak, Bobowski x2)

Skład: Hubert Haduch, Szymon Nowak, Olek Czuryło, Dawid Bobowski, Filip Zięba, Krystian Jajko, Kacper Miklicz, Kamil Kasperek, Wiktor Serednicki, Ala Lemko, Jakub Pietrzkiewicz, Wiktor Białorudzki

Fotki: Tomasz Sowa / facebook