Ligowe ostatki młodzieży Ekoballu Stali

Dla większości drużyn młodzieżowych KS Ekoball Stal Sanok kończący się weekend był ostatnim w rozgrywkach rundy jesiennej. Do rozegrania pozostał jeszcze mecz juniorów starszych z Resovią Rzeszów przeniesiony na wniosek klubu z Rzeszowa na wtorek.

Juniorzy młodsi, Podkarpacka Liga Juniorów grupa B
Ekoball Stal Sanok – Orzeł Przeworsk 2:0 (0:0)
Bramki: Kowalik, Pelc
Skład: Haduch – Gawlewicz, Joniak, Hott, Miklicz (70 Jajko), Kowalik (85 Wojtowicz), Wojdyła, Pelc (90 Buczek K.), Wiśniowski (45 Czymczuk), Skiba, Chęć, (46 Tarapacki).
🎤Trener Jajko: Na tle wymagającego rywala drużyna potwierdziła, że ostatnie dobre wyniki nie były dziełem przypadku i udanie zakończyła rozgrywki. Od pierwszych minut zagraliśmy konsekwentnie w obronie, nie pozwalając gościom na rozwinięcie skrzydeł. Co prawda posiadali oni przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Za to z naszej strony powinny paść bramki, zwłaszcza po sytuacji w 20 minucie, kiedy bramkarz gości instynktownie obronił strzał Pelca w sytuacji sam na sam. W kilku innych przypadkach zabrakło tzw. przyłożenia nogi. W drugiej części gra się otworzyła, zaatakowaliśmy bardziej zdecydowanie, czego efektem była bramka zdobyta po bardzo ładnej akcji – Czymczuk uruchomił Gawlewicza, który znakomicie dośrodkował w pole karne, a tam piłkę po koźle głową do bramki skierował Mikołaj Kowalik. Od tego momentu przewagę uzyskują goście, mając idealną okazję na wyrównanie, ale na nasze szczęście ich napastnik z bliska przenosi piłkę nad poprzeczką. Z naszej strony świetną sytuację po kolejnej zespołowej akcji i podaniu Kowalika ma Czymczuk, ale jego strzał z najbliższej odległości broni bramkarz. Wynik meczu ustala Pelc, z bliska kierując do siatki piłkę wyłożoną przez Gawlewicza po pięknym indywidualnym rajdzie. Ostatnie minuty to pewna gra obrony kierowanej przez Hotta i Joniaka, która pozwala nam się cieszyć ze zwycięstwa. Na pochwały zasługuje cała drużyna, wszyscy podeszli do tego meczu skupieni i pełni wiary w zwycięstwo.
—————————————
Trampkarze Starsi, Podkarpacka Liga Trampkarzy grupa B
AP Czarni Jasło – Ekoball Stal Sanok 2:6 (1-3)
Bramki: Mateja x4, Król x2
Skład: Pelczarski, Andrzejewski, Kloc, Januszczak, Żak, Materna, Czerwiwiec, Król, Mateja, Sołtysik, Masłowski, Lemko, Ostrowski, Czaja, Nowicki
🎤Trener Mateja: Nie był to piękny mecz, zawodnicy koncentrowali się głównie na walce i pojedynkach fizycznych, zapominając o grze w piłkę. W tej dyscyplinie byliśmy już lepsi, posiadaliśmy przewagę i stworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych. Czarni zagrażali nam ze stałych fragmentów, z których zdobyli obie bramki. Ogólnie bardzo udana runda w naszym wykonaniu, niedługo przyjdzie czas na podsumowania a na razie cieszymy się ze zwycięstwa na trudnym terenie.
———————–
Trampkarze młodsi, Podkarpacka Liga Tr. Młodszego gr.B

UKS SMS Stal Mielec- Ekoball Stal Sanok 7-3 (6-0)
Bramki: Firlit, Zioło, Bańczak
Skład: Knurek ,Stroka, Tymoczko, Bańczak, Zioło, Rajtar, Karczyński, Firlit, Mielecki, Sztorc, Wilusz, Jakieła, Bil, Janusz,
🎤Trener Florek: Przegrywamy 7-3 w meczu w którym decydującą częścią okazała się pierwsza połowa. Niestety przespaliśmy ją całkowicie. Większość chłopaków była wręcz jeszcze w busie. Katastrofalne błędy indywidualne przyniosły rywalom aż 6 bramek a my strzelamy tylko jedną.
Po przerwie na boisko wyszła całkiem inna drużyna. Zaczęliśmy w końcu grać to co potrafimy. Te połowę wygrywamy 2-1.
Analizując ten mecz nasuwa się kilka wniosków. Pierwszy jest taki że chłopakom ewidentnie nie idzie granie na sztucznej murawie.
Drugi to nasza gra w pierwszych częściach meczów.
Bardzo często gramy słabiej a dopiero rozkręcamy się w drugiej połowie. Wnioski musimy wyciągnąć i grać dalej. Chłopaki sami przyznali że gdyby nie błędy i głupio stracone bramki mogliby nawiązać lepsza walkę z rywalem który był dziś do ogrania. Ja osobiście dziękuję im za ten mecz bo zostawili dużo zdrowia i serca na twardych płytach Mielca.
———————–
Młodzicy starsi, Podkarpacka Liga Młodzików Grupa D
Ekoball Sanok – Stal Stalowa Wola 10-2 (7-1)
Bramki: Sierota x5, Sudyka x2, Rzyman x2, Jasion 
Skład: Lemko, Rudy, Ziarko, Jasion, Wiejowski, Terefinko, Sudyka, Sierota, Rzyman, Dygoń.
Pewne zwycięstwo drużyny trenera Popowicza. Mamy nadzieję, że w przyszłej rundzie związek w końcu nie dopuści do sytuacji, w której najmłodsi piłkarze rozgrywają połowę z zaplanowanych meczy, grając co dwa tygodnie z powodu wycofywania się innych drużyn.
———————
Młodzicy młodsi, Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego

Global Soccer Academy Jasło – Ekoball Sanok 3-2 (1-0)
Bramki: Czopor, Szeliga
Skład: Rogowski, Sarama, Mateja, Kasperek, Bil, Czopor, Solecki, Szeliga, Łuszcz, Głód, Kowalik.
🎤Trener Jajko (zastępstwo z tr. Romerowicza): Mimo porażki drużyna zasługuje na słowa uznania, chłopcy pokazali charakter walcząc do końca o korzystny wynik. Jestem pod wrażeniem umiejętności indywidualnych zawodników z drużyny młodzika młodszego oraz ich uniwersalności, z pewnością będziemy mieli z nich sporo pożytku w przyszłości. Dziś trochę zabrakło gry zespołowej, ale nad tym będziemy pracować w kolejnych rundach rozgrywkowych.
UDOSTĘPNIJ