KS Wiązownica 4:1 Ekoball Stal Sanok – Wynik gorszy niż gra na trudnym wyjeździe

Piłkarze Geo-Eko Ekoball Stali Sanok przegrali 4:1 z liderem Podkarpackiej IV Ligi, KS Wiązownica. Warto zaznaczyć, że drużyna z okolic Jarosławia dominuję ligę w tym roku, co może być zaskoczeniem dla postronnego kibica. Klub z Wiązownicy ma jednak bardzo mocne wsparcie finansowe i silną kadrę. To miał być i ostatecznie był bardzo trudny mecz wyjazdowy.

Piłkarze trenera Piotra Kota powtórzyli kolejny raz schemat z poprzednich meczów i mieli sporo dobrych sytuacji, ale zabrakło szczęścia czy wykończenia. Prowadziliśmy, ale zespół gospodarzy odwrócił mecz i ostatecznie wygrał. Obie drużyny stworzyły podobną ilość sytuacji, po prostu gospodarze byli znacznie skuteczniejsi.

Mecz zaczął się dla naszej drużyny całkiem nieźle. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji a jedną z nich na bramkę zamienił Andrej Trukhan, który w 22 minucie skierował futbolówkę do siatki. Chwilę później po dośrodkowaniu jak zwykle aktywnego Szymona Słysza piłka odbiła się od Damiana Niemczyka i Andrew Rivera znowu odnalazł się w podbramkowej sytuacji. Niestety, tym razem nie udało mu się trafić z bliskiej odległości.

Gospodarzom udało się jednak wyrównać w 28 minucie i do przerwy schodziliśmy do szatni z bramkowym remisem. W międzyczasie mieliśmy kolejną dobrą sytuację, ale znowu z bliskiej odległości nie trafił nasz obrońca, w tym przypadku Mateusz Padiasek. Na domiar złego, jeden z naszych „motorów napędowych” Szymon Słysz doznał kontuzji i musiał zostać zmieniony przez Sofiana Bouteraa.

W drugiej połowie gospodarze nas przycisnęli i zdobyli jeszcze 3 gole. Nasza gra w drugiej części nie była już tak dobra i ten mecz nam po prosto uciekł. Szkoda na pewno niewykorzystanych sytuacji, ale z tak silnym przeciwnikiem długo walczyliśmy jak równy z równym, za co zawodnikom należy się szacunek. Warto również odnotować seniorski debiut Szymona Makarskiego, który zmienił w 75 minucie spotkania Andrew Riverę.

Po kilku niezłych rezultatach w ostatnim czasie wydawało się, że złapaliśmy oddech. Niestety, wydaję się jednak, że walka o utrzymanie będzie trwała do ostatniej kolejki i musimy starać się punktować co najmniej tak dobrze jak nasi rywale.

Przypominamy również że już w środę 18.05.2022 o godzinie 17:30, Finał Okręgowego Pucharu Polski Ekoball Stal Sanok VS Karpaty Krosno. Zapraszamy wszystkich na „Wierchy” by wspierać naszych w tym meczu derbowym!