Kolejne sparingi na obozie (GKS Katowice, Ruch Chorzów) oraz wyjście na Gubałówkę [4-5.08.2018]

Juniorzy młodsi
Ekoball Sanok 3:3 Ruch Chorzów r.2002
Bramki: Malczak, Płaziak,Gadomski

Mecz trwał 3×30 minut. Chorzowianie dysponują szeroką kadrą i w każdej tercji wystawiali praktycznie inną jedenastkę. Tym większe słowa uznania dla naszych zawodników, którzy mimo zmęczenia walczyli o każdą piłkę i gonili wynik od stanu 0-2. Mecz był wyrównany, jego ozdobą była bramka zdobyta przez Michała Malczaka pięknym strzałem pod poprzeczkę z 20 metrów.
Kilka zdjęć i filmików można również zobaczyć na stronie naszego organizatora.

Trampkarze starsi
Ekoball Sanok 3:0 GKS Katowice (1:0)
Bramki: Słapiński, Błażowski x2

Mecz ze starszymi zawodnikami ze stolicy Górnego Śląska (r. 2003) rozpoczął się od ich ataków, Katowiczanie grali wysokim pressingiem i sprawiali nam problemy z dokładnym wyprowadzeniem piłki. Mimo to nasza drużyna pierwsza zdobyła bramkę. Po stałym fragmencie gry Michał Słapiński pokonał bramkarza strzałem z najbliższej odległości. Po tej sytuacji mecz się wyrównał, dominowała ostra walka o piłkę, niewiele było akcji zakończonych strzałem. W drugiej połowie dobrze radziliśmy sobie w defensywie, mimo presji przeciwnika utrzymywaliśmy się przy piłce i wyprowadzaliśmy groźne kontry. Dwie z nich bramką zakończył Mateusz Błażowski, wracający do swojej normalnej dyspozycji.

W niedzielę odbyła się wycieczka do Zakopanego, aczkolwiek wyjście w szybkim tempie na Gubałówkę okazało się niezłym treningiem wytrzymałości…