Trzy, dwa, jeden, zero…. START !!!!!

Już jutro, o godzinie 14:00 na stadionie miejskim w Ropczycach zainaugurujemy rundę wiosenną IV Ligi Podkarpackiej.

BŁĘKITNI ROPCZYCE : Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK

Do rundy rewanżowej sezonu 2018/2019 przystępujemy z czwartej lokaty z dorobkiem 33 pkt i stratą 3 oczek do lidera. Rywal nasz zajmuje trzynaste miejsce w tabeli ze zdobyczą 20 pkt. W pierwszej serii spotkań, rozgrywanej latem, pokonaliśmy w Sanoku Błękitnych 2-0 po golach strzelonych przez Piotra Lorenca oraz Sebastiana Sobolaka. Nie mamy nic przeciwko temu, by wynik z rundy jesiennej powtórzyć.

Skrót meczu z Błękitnymi z pierwszej serii spotkań:
http://ekoball.pl/geo-eko-wiki-ekoball-stal-sanok-2-0-bleki…

Pełna tabela po rundzie jesiennej przedstawia się następująco:

1. Wisłoka Debica 36 pkt
2. Polonia Przemyśl, 36
3. Izolator Boguchwała, 34
4. Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK, 33 pkt
5. Wisłok Wiśniowa, 32 pkt
6. Rzemieślnik Pilzno, 30 pkt
7. Karpaty Krosno, 29 pkt
8. Piast Tuczempy, 28 pkt
9. Igloopol Dębica, 26 pkt
10. JKS Jarosław, 25 pkt
11. Sokół Kolbuszowa, 21 pkt
12. KS Wiązownica, 21 pkt
13. Błękitni Ropczyce, 20 pkt
14. Orzeł Przeworsk, 18 pkt
15. Przełom Besko, 12 pkt
16. Stal Gorzyce, 12 pkt
17. Sokół Nisko, 10 pkt
18. Korona Rzeszów, 6 pkt

Skrót oraz opisy wszystkich spotkań z jesieni, a także harmonogram gier wiosennych w zał. linku:

http://ekoball.pl/podsumowanie-rundy-jesiennej-druzyny-seni…

Najlepszy, wręcz perfekcyjny mecz rozgrywamy w Przeworsku, w którym aplikujemy rywalowi aż 7 goli, w tym wszystkie przepięknej urody (m.in. 2 loby Sobolaka z połowy boiska).

Skrót meczu: https://www.youtube.com/watch?v=j6jJZ71KVDI,
Relacja live z tego meczu: http://ekoball.pl/orzel-przeworsk-17-geo-eko-wiki-ekoball-s…
____________________________

W przerwie zimowej doszło do kilku zmian, nie tylko personalnych. Ze sponsoringu drużyny wycofał się jeden z głównych sponsorów, a zatem zmianie uległa nazwa zespołu, która od stycznia brzmi GEO-EKO EKOBALL STAL SANOK.

Mecze mistrzowskie wiosną rozgrywać będziemy na stadionie miejskim lub na obiektach Ekoball w Bykowcach. Bardzo liczymy na to, że na „Wierchach” uda się zagrać już pierwszy mecz u siebie – z Polonią Przemyśl, ale na ostateczne rozstrzygnięcia czekać będziemy do ostatnich chwil…

10 kwietnia zagramy półfinał okręgowego Pucharu Polski, który będzie przepustką nr 1 do tego by powtórzyć coś, co miało miejsce ponad dekadę temu, mianowicie zwycięskie mecze z Widzewem, Podbeskidziem czy Legią…
___________________________

W drużynie doszło również do kilku zmian kadrowych.

Do szerokiej kadry zespołu dołączył 21-letni Damian Baran, który w rundzie jesiennej reprezentował barwy IV-ligowej drużyny KS Wiązownica, a wcześniej III-ligowej Wólki Pełkińskiej oraz juniorów Stali Rzeszów, która występowała w CLJ. Jest to bardzo wszechstronny piłkarz, który swego czasu był królem strzelców w Centralnej Lidze Juniorów, w Wiązownicy grał na obronie, a przez trenera ostrowskiego próbowany jest na skrzydle… Zawodnik ten grać będzie z numerem 18.

Również nasze szeregi wzmocnił 17-letni Gabriel Lusiusz, którego starszy o rok brat występuje w Cracovii Kraków. Gabriel jest piłkarzem środka pola, przywdzieje trykot klubowy oznaczony numerem 19. Niestety w ubiegłym tygodniu Lusiusz nabawił się kontuzji kolana, która wyeliminuje go z gry na pewien okres.

Lusiusz dołączył do grona kontuzjowanych, tj. Kamila Adamiaka, Bartosza Sieradzkiego, który powoli wraca do treningów po operacji kolana, a także Dawida Gąsiora, którego czeka rekonstrukcja wiązadeł krzyżowych, co niestety spowoduje dłuższą absencję w grze. Od stycznia z kontuzją zmaga się również inny młodzieżowiec – Dawid Posadzki, na którego rajdy oskrzydlające wiosną bardzo liczymy.

Jeżeli chodzi o szeroką kadrę seniorów – do gotowości gry w każdej chwili są juniorzy starsi grający na najwyższym szczeblu Ligi Wojewódzkiej, którzy są gwarantem, że ławka rezerwowych nigdy nie będzie opustoszała… W pierwszej kolejności szykowani do gry będą: Adrian Milczanowski – wszechstronny piłkarz ofensywny, potrafiący grać zarówno w ataku, jak i w środku pola oraz na skrzydle, Kacper Słysz – środkowy pomocnik, ogromny walczak, i bezwzględnie jeden spośród trójki bramkarzy – Rafał Michura, Dominik Przyboś oraz Mateusz Jagniszczak. W kręgu zainteresowań pierwszego trenera są również inne nazwiska, ale … na każdego przyjdzie czas.

W dniu dzisiejszym z drużyny ubył pierwszoplanowy piłkarz rundy jesiennej – Rafał Domaradzki, który na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do III-ligowego zespołu – Wiślanie Jaśkowice. O innych ubytkach poinformujemy, jeśli informacje będą potwierdzone stosownymi podpisami.

Ostateczny skład drużyny na rundę wiosenną podamy wieczorem.

UDOSTĘPNIJ