Finał Ekoballu w Niecieczy [turniej 21.10.2018]

Na zaproszenie naszego partnerskiego Klubu Bruk-Bet Termalica Nieciecza, piłkarze KS Ekoball Sanok (rocznik 2007) uczestniczyli w turnieju piłkarskim na obiektach pierwszoligowego zespołu.

Wyniki:
EKOBALL SANOK 2:0 FOOTBALL ACADEMY PIŃCZÓW (F.Filipczak, M.Podstawski)

EKOBALL SANOK 2:0 AKADEMIA PIŁKARSKA POGOŃ STASZÓW (F.Filipczak, K.Król)

EKOBALL SANOK 0:0 BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA

Finał:
EKOBALL SANOK 1:1 (1:2 k.) OKOCIMSKI BRZESKO (J.Nowak)

Skład: Bernat Karol, Pelczarski Damian, Nowak Jakub, Podstawski Michał, Borys Andrzejewski, Filipczak Filip, Filipczak August, Król Konrad, Mateja Mateusz, Żurek Kacper, Czerwiwiec Jan, Gembalik Wiktor, Żak Maksymilian

Relacja trenera Tomasza Matei:
Bardzo fajny i profesjonalnie zorganizowany turniej zaliczyli nasi zawodnicy w „wyborczą niedzielę”. Turniej zorganizowany przez Bruk-Bet Termalica Nieciecza odbył się na trzech profesjonalnych boiskach, a finał na płycie głównej. Mecze rozgrywane były w systemie 8+1 i trwały po 25 minut. W pierwszym meczu gramy z Football Academy Pińczów, mecz bardzo fajny gdzie od początku narzucamy nasz styl gry i przez większość meczu bombardujemy bramkę rywali. Ostatecznie wygrywamy 2-0 po bramkach Filipa i Michała.
W drugim meczu mierzymy się AP Pogoń Staszów i mecz ten był bardzo wyrównany, jednak to my strzelamy pierwsi bramkę po super akcji Filipa. Po straconej bramce drużyna Staszowa mocniej zaatakowała, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Damian. W końcówce meczu Kondzio dobija przeciwników, strzelając drugą bramkę.
W trzecim meczu mierzymy się z Gospodarzem Bruk-Bet Termalica. Mecz bardzo dobry, gdzie każda z drużyn nie odstawiała nogi. Końcowy wynik to 0-0, dający nam pierwsze miejsce w grupie i możliwość gry na głównej płycie. Małym minusem tego meczu był fakt, iż chłopaki z Niecieczy nie wyrazili chęci przybicia przysłowiowej piątki po meczu.
Sam finał rewelacja, super płyta boiska, włączone telebimy i profesjonalny komentator sprawił, iż chłopcy poczuli się naprawdę ważni. Naszym rywalem była drużyna Okocimskiego Brzesko. Sam mecz nasi zawodnicy zagrali REWELACYJNIE i przez całe spotkanie to my dominujemy, tworząc przepiękne akcje. W końcu udaje się nam strzelić wymarzoną bramkę, której autorem został Kuba. Niestety zaraz po wznowieniu poszła długa piłka, a próbujący wybić ją jak najdalej nasz zawodnik źle trafia i piłka ląduje na rzucie rożnym. Rzut rożny drużyna rywala zamienia na bramkę i całe spotkanie kończy się wynikiem 1-1. W serii rzutów karnych bramkarz rywali dwukrotnie wychodzi zwycięsko z pojedynków z naszymi zawodnikami i to drużyna z Brzeska mogła świętować zajęcie pierwszego miejsca. Turniej ten jednak pokazał jaki potencjał jest w naszych chłopakach i jeżeli w każdym meczu graliby tak jak w tym finałowym, to o wyniki możemy być spokojni.

Video-relacja z turnieju: