Eliminacje turniejów halowych o Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka [13/17.12.2018]

Eliminacje turnieju o Puchar Prezesa PZPN odbywał się w dwóch kategoriach – rocznik 2007 oraz 2008. KS Ekoball uczestniczył w obydwu kat. Rozgrywki odbyły się w Besku, w miniony czwartek, 13.12.2018 – dla rocznika 2008 oraz w poniedziałek, 17.12.2018 – rocznik 2007.

Wynik oraz relacje trenerów z rozegranych zawodów:
_______________________________
Rocznik 2008 – Orlik starszy

Relacja trenera Adama Florka:
Z trzecim miejscem wróciła reprezentacja Ekoball rocznik 2008 z turnieju w Besku.
Pierwszy mecz gramy z Kolejarzem Zagórz. Pod dwóch trafieniach wygrywamy 2:0. Drugi mecz to pojedynek sanocki, z którego zwycięsko wyszła ciekawie grająca drużyna AP Sanok. Trzecie spotkanie toczymy z gospodarzami. Po 7 minutach prowadzimy 1:0. Mecz toczy się w szybkich tempie, posiadamy przewagę, lecz nie wykorzystujemy kilku doskonałych sytuacji na podwyższenie rezultatu. Pod koniec mieczu. po dwóch prostych błędach oddajemy inicjatywę rywalowi, który w krótkim czasie strzela nam 2 bramki i z meczu schodzimy ze puszczonymi głowami. W ostatnim meczu przyszło nam się zmierzyć z Aktiv Pro Rymanów, z którym gładko wygrywamy 3:0, zajmując ostatecznie 3 miejsce.

Wyniki:
Ekoball Sanok 2:0 Kolejarz Zagórz (Janusz, Sztorc)
Ekoball Sanok 0:3 AP Sanok
Ekoball Sanok 1:2 Przełomek Besko (Radwański)
Ekoball Sanok 3:0 Aktiv Pro Rymanów (Radwański, Zioło x2)

Skład: Romaniak, Zioło, Proćko, Jakieła, Sztorc, Rajtar, Janusz, Cyran, Radwański.

________________________________
Rocznik 2007 – Młodzik młodszy

Relacja trenera Tomasza Matei:
W dniu wczorajszym nasza drużyna brała udział w turnieju eliminacyjnym o puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mimo, iż nie przegraliśmy żadnego meczu do pełni szczęścia zabrakło jednej strzelonej bramki ponieważ o zajęciu pierwszego miejsca decydowała mała tabela. Mimo braku awansu cały turniej jak najbardziej na plus, chłopaki pokazali bardzo dobrą grę oraz to, że każdy może zagrać na różnych pozycjach i każdy z nich jest ważny dla drużyny. Nadal jako trener nie patrzę na wynik i każdy z grających chłopaków otrzymuje taką samą szansę gry niezależnie od rangi meczu i wyniku, dzięki temu każdy zawodnik po za bramkarzem (oczywiście) strzelił przynajmniej jedną bramkę w turnieju. „Młodzi” jednak doskonale liczą i wiedzieli ile bramek musieli strzelić w ostatnim meczu aby zająć pierwsze miejsce i to chyba to ich zablokowało przez pierwszą część meczu – zagrali jak sparaliżowani i wszystko chcieli na już, po raz kolejny przekonując się, że jak się za bardzo chce to nic z tego nie wychodzi.
Cały turniej mimo braku awansu na turniej finałowy do Arłamowa – na bardzo duży plus. Dla mnie jako trenera coraz bardziej widoczne postępy w grze każdego chłopaka a co najważniejsze znowu można było poczuć, że znów byliśmy drużyną (sami zainteresowani wiedzą o co chodzi :-) ).

Wyniki:
Ekoball Sanok 5:0 Kolejarz Zagórz (Nowak, Król, F. Filipczak x2, A Filipczak, Podstawski)
Ekoball Sanok 2:2 AP Sanok (Król, Andrzejewski)
Ekoball Sanok 7:2 LKS Hłudno (Mateja x2, F. Filipczak x2, Andrzejewski, Król, A. Filipczak)
Ekoball Sanok 3:0 Aktiv Pro Rymanów (Król x3)

Skład: Damian Pelczarski, Kuba Nowak, Mateusz Mateja. Konrad Król, Filip Filipczak, August Filipczak, Borys Andrzejewski, Michał Podstawski.

Tabela:
1. AP Sanok 10 pkt
2. Ekoball Sanok 10 pkt
3. Aktiv Pro Rymanów 6 pkt
4. LKS Hłudno 3 pkt
5. Kolejarz Zagórz 0 pkt

UDOSTĘPNIJ