Ekoball Sanok 7:5 AP Hutnik Kraków (rocznik 2008) [17.01.2019]

Kolejny sparing z obozowiczami z Krakowa. Tym razem już bez białego puchu, grany w znakomitych warunkach, jeżeli chodzi o boisko (zielona murawa), aczkolwiek w przenikliwym zimie i wietrze. Niska temperatura spowodowała, że chłopcom chciało się biegać w dobrym tempie od pierwszego do ostatniego gwizdka, dzięki czemu mecz był bardzo szybki i miły dla oka. Padło w nim kilka bramek przepięknej urody.

Relacja trenera Adama Florka:
Rocznik 2008 obecny rok zaczął od dwóch sparingów z rówieśnikami z Akademii Hutnika Kraków.
Pierwszy sparing odbył się we wtorek. Planowo miały odbyć się dwa równoległe mecze 6+1. Ostatecznie jednak, z powodu chorób lub niefrasobliwości niektórych zawodników, zagraliśmy jeden mecz. Samo spotkanie odbyło się w ekstremalnych warunkach zimowych. Na szczęście stadion „Wiki” został przygotowany profesjonalnie mimo śnieżycy. Pierwsze 15 minut to nie tylko walka z przeciwnikiem, ale też z boiskiem i pogodą. Było to nasze pierwsze spotkanie po 3 tygodniach przerwy, co z drugiej strony było widać na tle Krakowian, którzy dwa razy w dniu trenują w tych warunkach. Cały mecz oceniam jak najbardziej pozytywnie, mimo że w wielu akcjach rządził przypadek, na który nikt nie miał wpływu. Mimo przegranej, chłopaki wykazali się odwagą i wolą walki. Starali się realizować główne założenia taktyczne jak wyprowadzanie piłki od własnej bramki czy współpraca w poszczególnych formacjach.

Czwartkowy rewanż przyszło nam grać już bez śniegu, w warunkach idealnych do gry w piłkę nożną. Drużyna mogła zagrać to co potrafi. Nie dość, że zasłużenie odegraliśmy się z Hutą, to trzeba przyzna, że wynik powinien być dwucyfrowy na naszą korzyść. To właśnie skuteczność w sytuacjach podbramkowych zawiodła w tym meczu. Tutaj należą się pochwały dla bramkarza z Krakowa, który wybronił 5-6 sytuacji bramkowych. Po takiej pozytywnej wygranej, wracamy w poniedziałek do naszego cyklu treningów. Czekają nas jeszcze turnieje halowe, a później już „trawka” i udział w lidze młodzika młodszego..

Skład: Paweł Romaniak, Bartosz Zioło, Dominik Jakieła, Jakub Mielecki, Patryk Radwański, Miłosz Sztorc, Jakub Bańczak, Tomasz Cyran, Antoni Rajtar, Miłosz Tymoczko

Poniżej kilka fotek z rozegranego na obiektach Rodzinnego Centrum Sportu i Rekreacji WIKI spotkania.

UDOSTĘPNIJ