Deichmann Minimistrzostwa – Finał Finałów kat. U-13

Bardzo dobra postawa naszych piłkarzy podczas ogólnopolskiego Finału, który rozegrano w miniona sobotę w Nowym Sączu.

Na miejscu witają nas znakomicie przygotowane obiekty, wspaniali i gościnni jak zwykle organizatorzy z Tomasz KucharskiRobert KaszyckiMarek Ruchała na czele, ze Stowarzyszenia Kochamy Sport oraz piękna słoneczna pogoda.

Analizując grę naszych młodych piłkarzy – sporym sukcesem był już awans do fazy ćwierćfinałowej. Tutaj, mimo porażek, chłopaki choć schodzą z boiska pokonani i smutni, to chwilę potem jednak zdają sobie sprawę, że i tak osiągnęli dużo. Więcej „niesmaku” ma Paragwaj (Ekoball 2007), gdyż przegrał pechowo z Brazylią Leszno tylko 1-2, i choć młodsi o rok od pozostałych drużyn, poza pierwszym meczem (z Urugwajem Dębica) nie byli słabsi w żadnym. Hiszpania w 1/4 finału uległa późniejszemu zwycięzcy – Grecji Kraków, choć bezbramkowy rezultat utrzymywał się jeszcze w połowie drugiej części meczu. Grecy ostatecznie zwyciężyli, pokonując w finale wspomniany wcześniej Urugwaj.

Wracając do naszych drużyn z Ekoballu – po dwóch spotkaniach grupowych, obydwie ekipy miały na koncie po jednej porażce oraz jednym zwycięstwie. Trzecia kolejka zadecydować miała o tym, czy awansujemy do ćwierćfinału, czy też będziemy grać o miejsca 9-16. Wystarczyło wygrać, ale w potwornym upale to nie była prosta sprawa, termometry w cieniu wskazywały bowiem 34 stopnie Celsjusza.

Wskutek odniesionych jeszcze przed turniejem Deichmanna kontuzji, Paragwaj do Sącza wyjechał z jednym tylko zmiennikiem, co przy sześciu planowanych do rozegrania spotkaniach niosło ryzyko, że możemy grać w osłabieniu. Obawy potwierdził już pierwszy mecz, w którym kontuzji kostki doznał Michał Podstawski. Dziś okazało się niestety, że doszło do złamania :-( Michał żywi jednak nadzieję, że do obozu się zagoi. Musi.

Co się stało w trzeciej serii spotkań? Ano… wygraliśmy. Hiszpania pokonała 3-0 ekipę z Nowego Sącza, a Paragwaj zaaplikował egzotycznemu rywalowi z Krakowa (Antigua i Barbuda) pół tuzina bramek. Tego nikt się nie spodziewał.

Piłkarzy Paragwaju od pierwszego do ostatniego meczu niósł fantastyczny doping Fan-Klubu złożonego z Rodziców oraz rodzeństwa piłkarzy, który ani na chwilę nie ustawał. „Flagowym” oraz prowadzącym doping był tata bliźniaków Filipczaków (szacunek za Mega pracę w potwornym upale).

WYNIKI gr. A
HISZPANIA SANOK 4-0 URUGWAJ KRAKÓW
HISZPANIA SANOK 1-4 URUGWAJ DĘBICA
HISZPANIA SANOK 3-0 HISZPANIA NOWY SĄCZ

WYNIKI gr. C
PARAGWAJ SANOK 0-7 DANIA STALOWA WOLA
PARAGWAJ SANOK 10-5 BRAZYLIA JABŁONKA
PARAGWAJ SANOK 6-0 ANTIGUA I BARBUDA KRAKÓW
________________________

1/4 finału:
HISZPANIA SANOK 0:3 GRECJA KRAKÓW
PARAGWAJ SANOK 1:2 BRAZYLIA LESZNO
__________________________

Mecze o miejsca 5-8:
HISZPANIA SANOK 1:0 ARGENTYNA JABŁONKA
PARAGWAJ SANOK 3:4 SZKOCJA WARSZAWA
___________________________

o miejsce 5
HISZPANIA SANOK 1:1 SZKOCJA WARSZAWA, karne 2-3

o miejsce 7
PARAGWAJ SANOK 3:0 ARGENTYNA JABŁONKA
___________________________

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco 🏆🥇🥈🥉

1. 🇬🇷Grecja Kraków
2. 🇺🇾Urugwaj Dębica
3. 🇩🇰Dania Stalowa Wola
4. 🇧🇷Brazylia Leszno
5. 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿Szkocja Warszawa
6. 🇪🇸Hiszpania Sanok
7. 🇵🇾Paragwaj Sanok
8. 🇦🇷Argentyna Jabłonka
9. 🇺🇾Urugwaj Kraków
10. 🇦🇬Antigua i Barbuda Kraków
11. 🇭🇷Chorwacja Nowy Sącz
12. 🇵🇱Polska Nowy Sącz
13. 🇺🇬Uganda Jabłonka
14. 🇪🇸Hiszpania Nowy Sącz
15. 🇧🇷 Brazylia Jabłonka
16. 🇦🇹Austria Stalowa Wola

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW, TRENERÓW ORAZ KIBICÓW!!! 👏👏.

Młodzi piłkarze przeżyli kolejną wspaniałą piłkarską przygodę. Na podsumowanie i krótki opis trenerów przyjdzie czas.

Warto dodać jednak, że Hiszpania doznała porażek jedynie z pierwszą oraz drugą drużyną turnieju, z kolei o rok młodszy Paragwaj nie ustępował ani na krok i był tuż tuż przed awansem do najlepszej czwórki turnieju.

Gratulujemy znakomitej postawy. Tomasz MatejaDorota Mateja, dzięki za trenerkę oraz „kierownikowanio – mamciowanie”.

Czekamy na podsumowanie rywalizacji przez trenerów prowadzących.

W zał. kilka fotek z udziałem naszych chłopaków, ściągniętych ze strony Deichmann Minimistrzostwa autorstwa Marcin Pirga.

UDOSTĘPNIJ