DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA 2019 – informacje, zapisy

W dniu wczorajszym podjęliśmy decyzję o tym, że w roku 2019 również będziemy organizować jeden z największych i najważniejszych ogólnopolskich turniejów piłkarskich dla dzieci, tj. „DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA” w mieście Sanoku.

Zapraszamy do zapisów .

W tym roku gramy w następujących kategoriach:

U-7 – bambini – 2012 i młodsi
U-9 – rocznik 2010-2011
U-11 – rocznik 2008-2009
U-13 – rocznik 2006-2007
_________________________________

Kochasz piłkę nożną? Marzysz o przygodzie życia? Nie zwlekaj – ZGŁOŚ się do turnieju DEICHMANN-a 2019. Pierwsze drużyny już się kształtują !!!

Kto może wziąć udział???

– Drużyny podwórkowe, klubowe, szkolne, osiedlowe, ministranckie, chłopięce, dziewczęce, przybierające nazwę wybranego kraju;
– dla każdego dziecka strój sportowy w barwach wybranej reprezentacji;
– dużo meczów;
– dla najlepszych – Finał finałów w Wałbrzychu (3-dniowy wyjazd);
– nagroda główna – wyjazd na mecz Ligi Mistrzów;

Jeśli są osoby chętne do uczestnictwa w turnieju, lecz nie mają drużyny lub trenera, można poprosić rodzica, by podjął się opieki, zorganizowania grupy chłopaków – kolegów swojego dziecka – i „trenerki” podczas tych rozgrywek.

Przystępując do turnieju, każdy zespół ma zagwarantowane rozegranie wiele spotkań, wspaniałą przygodę piłkarską oraz cotygodniową znakomitą atmosferę piłkarskiego święta.
_______________________________

W poprzednich trzech latach w Sanoku rozegrano około trzy tysiące meczów, przy udziale około 150 drużyn i 1.500 uczestników.

W Polsce rokrocznie bierze udział około 2300 drużyn i 24 tysiące młodych piłkarzy.
________________________________

Dla tych co po raz pierwszy słyszą o jednym z największych i najbardziej prestiżowych rozgrywkach ogólnopolskich:

– Jest to turniej, w którym może wziąć udział każde dziecko.;
– W żadnym innym turnieju, drużyny nie grają tak wielu spotkań;
– Gramy przez 6 lub 7 tygodni w soboty lub niedziele;
– Grafik spotkań dopasowany do potrzeb drużyn (każda drużyna rozgrywa w jednym dniu od 3 do 7 spotkań)
– Po 7 tygodniach gier w fazie zasadniczej, zwycięzców wyłania faza play-off, do której awansują wszystkie zespoły biorące udział w turnieju;
– Zwycięzcy w kat. U-9 oraz U-11 wyjeżdżają na Ogólnopolski 3-dniowy Finał Finałów do Wałbrzycha w dniach 21-23 czerwca
– Zwycięzcy w kat. U-13 wyjadą na Ogólnopolski 2-dniowy Finał Finałów do Nowego Sącza

Dwa lata temu rocznik 2008 Ekoball, reprezentując WŁOCHY-SANOK wyjechał na baraże do Jeleniej Góry, w roku ubiegłym z kolei w Wałbrzychu w finale ogólnopolskim uczestniczyły zespoły JAMAJKA-SANOK (Ekoball rocznik 2007) oraz NIEMCY-SANOK (Wilczki Lesko rocznik 2009). W Nowym Sączu w kat. U-13 w ogólnopolskim finale wystąpiła ARGENTYNA-SANOK (Ekoball rocznik 2006).

Wspomnienia z pewnością zostaną na całe życie.
________________________________

Można zgłaszać drużyny klubowe, osiedlowe, szkolne, podwórkowe, ministranckie, etc.

Każda drużyna może liczyć 8-10 osób, a w kategorii bambini – do 15 osób.

Drużyny przybiorą nazwy dowolnie wybranej przez siebie reprezentacji narodowej (kraje z całego świata), począwszy od Polski, Niemiec, Anglii, skończywszy na egzotycznych państwach, typu: Sri Lanka, Trynidad i Tobago, Jamajka, itp. Kolejność wyboru drużyn oraz barw odbędzie się wg zasady “kto pierwszy ten lepszy”. Stroje sportowe rzecz jasna są w barwach narodowych danego kraju (koszulka, spodenki, getry)… Np. Polska – biało – czerwone, Argentyna – biało niebieskie pasy, Chorwacja – biało-czerwona szachownica, etc…

„Kto pierwszy – ten lepszy” – wg tej zasady drużyny wybierają kraj, jakiego barwy chcą reprezentować.
___________________________________

Drużyna liczy max. 10 osób, a w kat. bambini 15 osób.

Rezerwacje drużyn można zgłaszać u koordynatora – mailowo (brajtar@op.pl) i telefonicznie (509-226-573)

Każda drużyna rozegra w eliminacjach minimum 12 spotkań (max. 24).

Przewidujemy podział „siłowy” na grupy, po to, by wyeliminować wyniki np. 20-0, i po to, by śmiało mogły zgłaszać się drużyny szkolne, podwórkowe, „dzikie drużyny”, itp…, które w rywalizacji z drużynami klubowymi z reguły stoją na straconej pozycji.

W tak ułożonych grupach rywalizujemy przez 6-7 tygodni. Dopiero w fazie play-off, gdzie przegrany odpada dojdzie do konfrontacji najlepszych z najsłabszymi…
___________________________________

Wstępny harmonogram rozgrywek Deichmanna – SANOK:

– 12/13 kwiecień 2019
– 27/28 kwiecień 2019
– 1-5 maj 2019 (dwa turnieje)
– 11-12 maj 2019
– 18-19 maj 2019
– 25-26 maj 2019
– 1-2 czerwiec 2019
– 8/9 czerwiec 2019 – finał miejski

– 21-23 czerwiec 2019 – Finał Finałów (Wałbrzych) – zwycięzcy turniejów miejskich z całej Polski

Zwycięzca Finału Finałów w każdej kategorii wyjeżdża w nagrodę na mecz Ligi Mistrzów (najprawdopodobniej do Monachium na mecz Bayernu lub Mediolanu na mecz Milanu)!
___________________________________

Regulaminy, karty zgłoszeń oraz inne ważne szczegóły na stronie organizatora minimistrzostw – www.kochamsport.pl.

O szczegóły można pytać mailowo i telefonicznie u koordynatora rozgrywek sanockich lub ogólnopolskich.
__________________________________

KILKA INFORMACJI

Ile czasu gramy?

W kategoriach U-9 oraz U-11 czas jednego spotkania wynosi 2×10 minut. W dniu rozgrywkowym każdy zespół rozgrywa minimum trzy mecze, jednak w miarę możliwości planujemy ich więcej (nawet 6-7 – po ustaleniach między trenerami a koordynatorem). Staramy się układać mecze w małych odstępach czasowych, dzięki czemu drużyny się nie nudzą oczekując na kolejne spotkania. Liczba dni rozgrywkowych ustalana jest przez koordynatora, w większości miast wynosi ona 6 do 7 terminów.

W których miastach jesteśmy?

Białystok, Bochnia, Bydgoszcz, Chełm, Dębica, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jabłonka (ok. Nowego Targu / Zakopanego), Jarosław, Jelenia Góra, Kępno, Kielce, Konopiska, Koszalin, Kraków, Krosno, Leszno, Lublin, Lubin, Łódź, Miasteczko Śląskie, Mysłowice, Nowy Sącz, Opole, Piotrków Trybunalski, Rzeszów, Sanok, Stalowa Wola, Szczecin, Tarnów, Toruń, Trzebnica, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

Z ilu zawodników powinna składać się drużyna?

W kategoriach wiekowych U-9, U-11 oraz U-13 regulamin określa skład drużyny na minimum 8, a maksimum 10 zawodników. W rozgrywkach kategorii U-7 przyjmujemy zespoły składające się z od 7 do 15 zawodników.

Czy drużyna, w której np. dziewięciu zawodników jest z rocznika 2009, a jeden z 2008, może wziąć udział w turnieju kategorii U-9?

Nie ma takiej możliwości. Do kryterium wieku podchodzimy bardzo rygorystycznie. Chcemy być fair w stosunku do wszystkich zespołów. Jeśli choć jeden zawodnik jest o rok starszy, cały zespół musi wystartować w odpowiedniej dla tego zawodnika kategorii. Obowiązuje zasada, w myśl której zawodnicy młodsi mogą grać w wyższej kategorii wiekowej, ale nigdy odwrotnie.

Jakie dokumenty należy dostarczyć, aby zgłosić zespół do rozgrywek?

Najpóźniej na pierwszy termin zawodów trener zgłaszając zespół musi dostarczyć do koordynatora komplet dokumentów oraz dowód wpłaty. Na komplet dokumentów składają się wypełnione i potwierdzone odpowiednim podpisem: Karta drużynowa oraz Karty Indywidualne każdego z zawodników (wzory dostępne są na stronie www.kochamsport.pl – o turnieju – dokumenty do pobrania). Do trzeciego terminu gier dla każdej kategorii, w porozumieniu z koordynatorem, można dokonywać zmian w składzie zespołów, należy pamiętać jednak o dostarczeniu uaktualnionej Karty Drużynowej oraz Karty Indywidualnej nowego zawodnika.

Jak wypełnić dokumenty?

Zarówno pod Kartą Drużynową jak i pod Kartami Indywidualnymi powinny zostać złożone odręczne podpisy: trenera (Karta Drużynowa) oraz opiekuna prawnego dziecka (Karta Indywidualna). W losowaniu wyjazdów biorą udział tylko te zespoły, których trenerzy złożyli odręczne podpisy na Kartach Drużynowych. W przypadku Karty Indywidualnej brak odręcznego podpisu opiekuna oznacza brak zgody opiekuna prawnego na przystąpienie dziecka do ubezpieczenia od NNW. W przypadku wygrania przez drużynę nagrody losowanej osobami uprawionymi do wyjazdu są te, których dane widnieją na dostarczonej do koordynatora Karcie Drużynowej. Warto o tym pamiętać, gdyż jeśli na Karcie Drużynowej nie ma wypisanego asystenta trenera, to po wylosowaniu wyjazdu nie ma możliwości jego dopisania.

Po co w Karcie Drużynowej podawane są numery legitymacji lub innych dokumentów tożsamości ze zdjęciem? Czy najmłodsi powinni mieć te dokumenty ze sobą na rozgrywkach?

Zgodnie z regulaminem możliwe jest przeprowadzenie przez organizatorów weryfikacji tożsamości drużyny (np. na prośbę trenera przeciwników). Zawodnicy sprawdzani są na podstawie dokumentów, których numery wpisane zostały przez trenera do Karty Drużynowej. Podczas turnieju każdy uczestnik powinien mieć ze sobą ten dokument. Jego brak może zakończyć się walkowerem lub wykluczeniem zawodnika z gry. Szczegółowe zasady przeprowadzania weryfikacji zawarte są w regulaminie.

Ile wynosi wpisowe do turnieju i co ono obejmuje?

Wpisowe do edycji 2019 wynosi 150 zł od zawodnika. W trosce o jak najwyższy poziom gry staramy się zapewnić niezbędne do przeprowadzenia turnieju zaplecze: boiska, stronę internetową turnieju z terminarzami zawodów oraz sędziów. Każdy zawodnik otrzymuje strój turniejowy składający się z koszulki, spodenek oraz getrów, a także kartę upominkową w kwocie 20 zł, do zrealizowania w sieci sklepów Deichmann. Dzieci, na podstawie podpisanej przez opiekunów Karty Indywidualnej, są ubezpieczane od NNW. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa profesjonalna obsługa medyczna.
________________________________

Do pobrania:

Karta zgłoszeniowa drużyny U7 (KLIK)

Karta zgłoszeniowa drużyny U9, U11, U13 (KLIK)

Karta zgłoszeniowa uczestnika (KLIK)

Karta asystenta drużyny (KLIK)

Karta trenera prowadzącego drużynę (KLIK)

Regulamin Eliminacji Miejskich Deichmann Minimistrzostwa 2019 (KLIK)


Kilka fotek z poprzednich edycji Deichmann Minimistrzostwa organizowanych w Sanoku oraz z udziału w finałach ogólnopolskich naszych drużyn.

UDOSTĘPNIJ