Bez porażki na Festiwalu Piłkarskim rocznika 2008 w Kielnarowej. Kolejne zwycięstwo nad lokalnym rywalem

Znakomity turniej w wykonaniu młodych piłkarzy Ekoballu. Trzy zwycięstwa oraz cztery remisy do efekt ich pracy na pięknej hali WSiZ w Kielnarowej. Turniej bez klasyfikacji końcowej, lecz gdyby ta była prowadzona, to z pewnością zajęlibyśmy czołową lokatę. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, grano systemem „każdy z każdym” 1×12 minut.

Cała drużyna – bez wyjątku – zagrała świetne mecze, co było nagradzane co chwilę gromkimi brawami przez rodziców.

EKOBALL SANOK 0:0 Ikar Głogów Małopolski

W większości spotkań, również tych remisowych, to nasi przeważali, konstruując wiele pięknych, składnych akcji. Przegrywaliśmy tylko raz, ale jedynie przez chwilę, i to dwoma bramkami (0-2) z Grunwaldem Budziwój, jednak w tym meczu zaimponowaliśmy walecznością, i doprowadziliśmy do remisu. Na trzecią bramkę zabrakło sekund.. A sędzia przerwał mecz, gdy wyprowadzaliśmy kontrę…

Wszystkie dzieci grały w równym wymiarze czasowym. Szkoda tylko, że były ograniczenia ilościowe (12 osób), gdyż 15 dzieci z tego rocznika musiało zostać w domu. Zagrają za to w kolejnym turnieju.

Zespół otrzymał od maskotki Orła oraz Mikołaja medale i worek słodyczy.

Skład: Janek Mandzelowski, Paweł Romaniak, Antoś Rajtar, Bartek Zioło, Tomek Cyran, Filip Wanielista, Nikola Bogusz, Dawid Kamyk, Miłosz Sztorc, Oskar Urban, Jakub Bańczak, Jakub Mielecki.