7.10.2017 – sobotnie wyniki ligowe drużyn młodzieżowych Ekoball-u Sanok – 3 zwycięstwa [relacje, zdjęcia]

Relacje z sobotnich spotkań ligowych młodzieżowych drużyn Ekoballu Sanok:

JUNIOR STARSZY
EKOBALL SANOK 3:2 RZEMIEŚLNIK PILZNO (2:1)

Bramki: Prajsnar 31’, Kruczek 44’, Słysz 62’
Skład: Woźny, Kowalski, Wolański, Prajsnar, Gazdowicz, Pieszczoch, Kruczek, Burczyk, Gomułka, Słysz, Szomko (70’ Gajda)

Relacja trenera Grzegorza Pastuszaka:
Tym zwycięstwem na 99% zapewniamy sobie awans do najlepszych drużyn juniorów starszych na Podkarpaciu. Mimo braków kadrowych, ci którzy byli obecni dali radę i pokonali Rzemieślnika. Jednak zbyt luźne podejście do meczu (na wyjeździe wygraliśmy 6-1!) spowodowało, że zbyt łatwo straciliśmy pierwszą bramkę. Charakter drużyny można poznać jak się przegrywa i gra nie idzie – i właśnie w tym meczu tak też się stało. Dzięki mobilizacji, zaraz po utracie bramki strzelamy szybko na 1-1 i 2-1 (Prajsnar głową po rożnym Pieszczocha) oraz Kruczek w zamieszaniu podbramkowym. Od tego czasu w pełni kontrolujemy grę na boisku, mając kilka sytuacji do podwyższenia wyniku. Strzelamy jednak tylko jednego gola – z karnego po faulu na Gomułce bramkę zdobywa Słysz .Gdy odliczamy czas do końca meczu, Rzemieślnik strzela nam przypadkowego gola i mecz kończy się 3-2 dla nas. Brawo chłopaki – jednak czeka nas jeszcze dużo pracy, aby na wiosnę godnie się zaprezentować w grupie najlepszych!!!

____________________________

JUNIOR MŁODSZY
EKOBALL SANOK 1:3 KARPATY KROSNO (0:0)

Bramka: Łuczycki 80’

Skład: Jagniszczak –Borowski, Płaziak (30’ Karaś), Gadomski, Błażowski (60’ Solon), Władyka, Szul (53’ Szmyd), Milczanowski, Latusek , Janusz (53’ Łuczycki), Kalemba

Relacja trenera Grzegorza Pastuszaka (zastępstwo):
W meczu z Karpatami chłopakom wyszła tylko jedna połowa – pierwsza, która skończyła się wynikiem 0-0. Było nieźle w obronie, a w ataku Szul z Kalembą mieli okazję na strzelenie bramki, lecz zabrakło im precyzji. Jednak to co się stało po przerwie jest całkowicie niezrozumiałe – szczególnie w grze obronnej. Już po 4 minutach tracimy głupią bramkę (złe ustawienie pomocy i obrony po lewej stronie), potem nic nam już nie wychodzi i robimy tzw. ‘wielbłądy’ piłkarskie, co Karpaty skrzętnie wykorzystują. Tylko w ostatnich 10 minutach gra się poprawia – strzelamy na 1-3 i ciśniemy, jednak bez zmiany wyniku. Przegrana w tym meczu wynika tylko z naszych prostych i głupich błędów, a nie ze świetnej gry przeciwnika bo tak nie było…

TRAMPKARZ MŁODSZY
SPARTA LEŻAJSK 1:6 EKOBALL SANOK (0:4)

Bramki: Błażowski 5’ 51’ 55’, Gacek 8’ 14’, Szomko 12’

Skład: Sołtysik, Gawlewicz, Futyma, Gawlewicz, D. Cyprych, Żuchowski, Szomko, Dybuś, Błażowski, Gacek, Słapiński.

Zmiany: Pietrzkiewicz, Zarzyka, Karczyński, Michalski, Biega

Relacja trenera Damiana Popowicza:
Na ten mecz postanowiłem zmienić ustawienie i taktykę – zagraliśmy na 3 obrońców i 3 napastników. Efekt – szybko strzelone bramki, trzeba dodać, że wszystkie gole, które padły tego dnia były wybitnie ładne. Strzelanie rozpoczął Błażowski mocno z woleja, bez szans dla bramkarza, a chwilę później dwa trafienia dokłada Gacek i jedno Szomko w okienko z 18m. W drugiej połowie kontrolujemy wydarzenia boiskowe – kolejne 2 bramki strzela Błażowski, wykańczając akcje zespołowe. W tej części gry nadziewamy sie na kilka kontr, z czego jedna skutkuje stratą bramki.
Mimo wysokiego wyniku, bardzo jasną postacią tego meczu był bramkarz z Leżajska, który kilka razy popisał się świetnymi interwencjami po strzałach naszych chłopaków. Za najlepszy fragment gry w tym meczu z naszej strony wybieram pierwsze 20 minut. Tak grający zespół chciałbym oglądać w każdym spotkaniu.

MŁODZIK STARSZY
EKOBALL SANOK 0:2 POLONIA PRZEMYŚL (0:1)

Skład: Mielnik, Jajko, Kuczma, Wojdyła, Pelc, Nowak, Szpojnarowicz, Milczanowski, Nowosielski. Zmiany: Jankowski, Kowalik, Rajchel, Fic, Buczek, Joniak

Relacja trenera Jakuba Jaklika:
Mecz bezowocny dla obydwu drużyn. Ani jedni, ani drudzy nie stworzyli dogodnej sytuacji do zdobycia gola, aż w końcówce I połowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, lekki strzał głową oddaje zawodnik Polonii. Bramkarz zamiast łapać, przepuszcza ją pod nogami i przegrywamy 0:1. Drugi gol pada w ostatnich minutach meczu, gdy środkowy obrońca nie trafia w piłkę, a w konsekwencji przeciwnik wychodzi sam na sam i tracimy drugą bramkę.

MŁODZIK MŁODSZY
EKOBALL SANOK 5:0 POLONIA PRZEMYŚL (3:0)

Bramki: Serednicki 3’, Kasperek 10’, Kowalik 24’, Czuryło 40’, Bobowski 55’

Skład: Haduch, Czuryło, Abram, Bobowski, Lemko, Miklicz, Zięba, Kowalik, Kasperek, Serednicki, Buczek

Relacja trenera Adama Florka:
Mecz całkowicie pod nasze dyktando, szybko strzelamy pierwszą bramkę. Strzelcem Wiktor Serednicki, zaczynający mecz w ataku. Kolejna bramka stała się łupem drugiego napastnika – Kamila Kasperka. Należy zaznaczyć, że strzelił z prawej nogi, której niechętnie do tej pory używał. Kadra na ten mecz była wąska, dlatego każdy z zawodników dużo biegał w tym meczu. Kolejne bramki należały do Kowalika, Czuryły i Bobowskiego. Również dużo zmian miało miejsce w samym ustawieniu taktycznym i w poszczególnych formacjach. Napastnicy mogli pograć na obronie i odwrotnie. Gratulacje dla całej drużyny!