Relacje z sobotnich spotkań seniorów oraz grup młodzieżowych:

Seniorzy:
    CZARNI JASŁO 2-0 Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK
    Skład: Krzanowski – Szymon Słysz, Lorenc, Karol Adamiak, Kaczmarski (70. Baran), Kamil Adamiak (46. Kamil Jakibowski), Tabisz, Jaklik (85. Gąsior), Niemczyk (90. Posadzki), Kacper Słysz (70. Kalemba), Sobolak

Trener Piotr Kot: Był to mecz z gatunku meczów dziwnych. Przegraliśmy go na własne życzenie. Rzut karny to gapiostwo mojego podopiecznego, który wpadł w plecy przeciwnikowi w opanowanej już sytuacji, bo piłka leciała już do rąk bramkarza. W drugiej połowie choć przez 90 procent czasu byliśmy na połowie przeciwnika to nie udało nam się zdobyć bramki. Później angażując większe siły do ataku przytrafił nam się błąd w obronie i straciliśmy w głupi sposób drugą bramkę, która zamknęła nam całkowicie szanse w tym spotkaniu. Gratulacje dla gospodarzy, a my musimy przyjąć na klatę, że pomimo tego, że przeciwnik nie był w tym dniu zbyt wymagający to trzy punkty zostały w Jaśle. Myślimy już o kolejnym meczu, który jest przed nami. Trzeba się szybko pozbierać i znowu wrócić do skutecznego grania. Myślę, że inaczej by ten mecz wyglądał gdyby nie ta pierwsza bramka. Jednak przydarzyło się to, trudno się mówi. Nie potrafiliśmy stworzyć czystych sytuacji, w innych bardzo dobrze interweniował bramkarz gospodarzy i stąd taki wynik.

Trampkarze młodsi:
    EKOBALL STAL SANOK 5-0 ORZEŁ PRZEWORSK
    bramki: Król 2, Rolnik 2, Sołtysik

Skład: Pielech Kacper, Pelczarski Damian, Kloc Szymon, Rolnik Eryk, Król Konrad, Mateja Mateusz Sołtysik Miłosz, Czerwiwiec Jan, Masłowski Karol, Andrzejewski Borys, Jasiński Hubert, Folcik Jakub, Janusz Ksawery, Bańczak Jakub, Mielecki Jakub

Trener Tomasz Mateja: Bardzo ciężko jest ocenić mecz który wygrywa się 5-0 a jednocześnie gra jest zupełnie inna ta zakładana przez nas. Na pewno zwycięstwo cieszy, cieszy także fakt iż w kolejnym meczu strzelamy bramki. Z drugiej strony martwi styl jaki prezentujemy w dwóch ostatnich spotkaniach. Obserwując to wszystko z boku, uważam że wyniki jakie do tej pory osiągamy są bardzo dobre patrząc jaką kadrą dysponujemy na obecną chwilę, oraz że każdy zawodnik naszej drużyny gra w meczach mistrzowskich. Druga sprawa jaka rzuca mi się w oczy to frekwencja na treningach a ta jak na porę roku jest ostatnio naprawdę wakacyjna. Bardzo ciężko jest wypracować pewne schematy rozgrywania piłki oraz zachowań boiskowych mając na treningu sześciu czy ośmiu zawodników.
    Przed nami kolejne mecze, w których powalczymy o jak najlepszy wynik a sama gra – jak to w grupach młodzieżowych raz będzie lepsza raz gorsza. Nie prowadzimy selekcji, nie zabieramy najlepszych chłopaków z innych drużyn tylko po to aby pokazać jak fantastyczne szkolenie robimy w klubie. Wychowujemy od małego swoich, i jak to w życiu bywa jeden ma większy potencjał inny mniejszy, ale każdy chce grać w piłkę i każdy tę szansę u nas dostanie. Oprócz meczów jest jeszcze szkoła, życie prywatne oraz inne zainteresowania, nikt nie obiecuje, że z naszego klubu co drugi zrobi karierę Lewandowskiego, dajmy chłopakom robić to co lubią w każdej dziedzinie ich życia a jako rodzice wspierajmy ich poczynania i mocno dopingujmy zwłaszcza wtedy jak nie idzie a jeżeli chodzi o piłkę jeszcze nie raz ci właśnie zawodnicy sprawą, że będziemy z nich dumni.

Juniorzy starsi:
    EKOBALL STAL SANOK 1-1 DAP DĘBICA
    Bramka: Zagórda 45’

Ekoball: Jagniszczak (57 Uluszczak), Błażowski, Piotrowski, Florczak, Wójcik, Mermer (46 Kalemba), Solon, Pielech, Florian, Łuczycki, Zagórda (65 Cyprych)

Trener Sebastian Jajko: Pierwsza połowa spotkania z naszą przewagą, bardzo dobra gra linii defensywnej nie pozwala gościom na stworzenie groźnej sytuacji, ale nasze akcje również kończą się przed polem karnym rywali. Na szczęście dobry okres gry udaje się udokumentować golem – po strzale Łuczyckiego bramkarz odbija piłkę w bok, najszybciej dopada do niej Maciej Zagórda (rocznik 2004) i zdobywa swoją pierwszą bramkę w juniorach starszych. W drugiej połowie inicjatywę przejmują przyjezdni. Długo nie potrafią również zagrozić bramce Jagniszczaka, który po jednej z dobrych interwencji doznaje groźnie wyglądającej kontuzji i musi opuścić plac gry. W związku z długą przerwą sędzia dolicza aż 15 minut do czasu regulaminowego i na 3 minuty przed końcem napór Dębiczan przynosi efekt – przy biernej postawie obrońców napastnik gości trafia w słupek, niestety przyglądamy się tylko jak jego kolega dobija piłkę i trafia do siatki, ustalając wynik meczu. Wcześniej nasza drużyna miała znakomitą sytuację do podwyższenia rezultatu, ale w sytuacji sam na sam strzał Kalemby broni bramkarz. Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn, w upalne południe chłopcy zostawili sporo zdrowia na boisku i za to bardzo im dziękuje. Przed nami trudny mecz w Tarnobrzegu, gdzie postaramy się o niespodziankę i będziemy walczyć o jakąś zdobycz punktową.

Juniorzy młodsi:
    EKOBALL STAL SANOK 1-2 DAP DĘBICA
    Skład:
    Trener Grzegorz Pastuszak:

Liga okręgowa młodzików – rocznik 2008 i młodsi.
    EKOBALL STAL SANOK 4-0 REMIX NIEBIESZCZANY

Bramki: Max Stroka, Tobiasz Kowalik, Kamil Wiejowski, Kuba Solecki.

Skład: Rocznik 2010/11 – Tymoteusz Bil, Stanisław Szeliga, Bartosz Czopor, Jakub Solecki, Fabian Łuszcz, Max Stroka, Alan Głód, Tobiasz Kowalik, których wspomagało czterech kolegów z rocznika 2008 (Adam Matuszewski, Gabriel Filrit, Adam Knurek, Franek Bil) oraz chłopaki rocznika 2009 (Jakub Jasion, Kamil Wiejowski, Olivier Ziarko, Szymon Baszak).
    Debiutancki mecz dla chłopaków z rocznika 2010 i 2011 w lidze okręgowej młodzików – tj. lidze dla rocznika 2008 i młodszych.

Mecze w lidze okręgowej służą przede wszystkim ogrywaniu młodszych roczników w rozgrywkach oraz dają szansę na więcej gry dla piłkarzy, którzy w lidze podkarpackiej grają w mniejszym wymiarze czasowym.

Trener Jakub Jaklik:
    Wynik okazały 4:0, ale trzeba oddać przeciwnikowi, że stwarzał sobie sytuacje pod naszą bramką, szwankowało im jednak wykończenie. Z naszej strony współpraca chłopaków z rocznika 2010 na dobrym poziomie, nie brakowało ‚poszanowania’ piłki, akcji z szybką wymianą podań. Troszkę gorzej wyglądała współpraca formacji ‚mieszanych’ tj. rocznik 2008, 2009 i 2010. Widać, że młodzi piłkarze na codzień nie pracują razem i jeszcze się dobrze nie znają. Mimo wszystko zdobywamy cztery gole.
    Max Stroka (2010) otwiera wynik po indywidualnej akcji, podwyższa Tobiasz Kowalik (2011) strzałem z dystansu, kolejnego gola dokłada Kamil Wiejowski (2009), a czwartego gola dokłada Kuba Solecki (2010), który swoją postawą w środku pola i współpracą z Fabianem Łuszczem dawał zespołowi wiele swobody w akcjach ofensywnych.
    Podsumowując – pierwsze koty za płoty… W początkowej fazie spotkania widać było odrobinę zdenerwowania w poczynaniach chłopaków, ale rozkręcali się z każdą minutą. Kolejne mecze powinny wpadać jeszcze lepiej, a praca na treningach wpływać wydajnie na boiskowe poczynania.

Na weekendzie pauzowały drużyny młodzików starszych oraz młodzików młodszych a także trampkarze starsi.
    ___________________________
    Fotki z dwumeczu juniorów starszych oraz juniorów młodszych autorstwa Macieja Błażowskiego, którego synowie występują w obydwu zespołach juniorskich naszego Klubu.
    Dla przypomnienia – obydwie ekipy – EKOBALL STAL SANOK oraz DAP DĘBICA jako jedyne w województwie – bez Szkoły Mistrzostwa Sportowego – posiadają drużyny juniorów starszych oraz juniorów młodszych na najwyższym szczeblu rozgrywek, tj. w gr. A.