21-23.06.2019 Wałbrzych. Ogólnopolski Finał Finałów

Pierwszy dzień pełen wrażeń dla 20-osobowej grupy dzieci trenującej w KS EKOBALL SANOK prawie za nami.

Pobudka o 4, wyjazd o 4.45, długa podróż na drugi koniec Polski, wspólne obiadki, żarty, rozmowy, gry, zabawa w losowanie grup… aż w końcu ceremonia, uroczyste otwarcie Finału Finałów zakończone punktem kulminacyjnym – losowaniem.

Dreszczyk emocji niesamowity, przeżycie ogromne, doping, tańce, setki na kolorowo ubranych, roztańczonych i rozśpiewanych osób, pokaz trików piłkarskich mistrzów świata, mnóstwo konkursów i zabaw. Wydarzenie, którego młodzi adepci futbolu nie zapomną do końca życia…

A to dopiero przedsmak tego, co czeka ich w sobotę i niedzielę, bo w sumie po to tam pojechali. Grać. Najlepiej jak potrafią. Chcieli już dziś, bo nie mogli się doczekać.

Piłkarze poznali swoich rywali w walce o tytuł najlepszej drużyny Polski w tym turnieju.

Oto i oni:

W kategorii U-11, Wyspy Owcze Sanok trafiają na głównego faworyta rozgrywek – drużynę Niemiec Leszno (Akademia Reissa Poznań), a także Meksyk Kraków i Angolę Gdańsk.

Mecze grupowe Wysp Owczych:

Godz. 10:00 Wyspy Owcze Sanok – Angola Gdańsk
Godz. 12:00 Wyspy Owcze Sanok : Meksyk Kraków
Godz. 14:30 Wyspy Owcze Sanok : Niemcy Leszno

W kat. U-9, Włochy Sanok zmierzą się z Czechami Tychy, Nową Zelandią Bydgoszcz oraz Nigerią Trzebownisko.

Mecze grupowe Wlochow:

Godz: 9:00 Włochy Sanok : Czechy Tychy
Godz. 11:00 Włochy Sanok : Nigeria Trzebownisko
Godz. 13:00 Włochy Sanok : Nowa Zelandia Bydgoszcz

Bez względu na osiągnięte rezultaty (choć w zwycięstwa nie wątpimy), po południu w sobotę każdą drużynę czeka jeden mecz, a w niedzielę jeszcze trzy. Z tym że różne cele będą poszczególnych zespołów, wszak ktoś musi wygrać, a ktoś przegrać!

Aktualnie dzieci „grzecznie” wojują w salach lekcyjnych. Jedni toczą walkę na poduszki, przez przypadek również i trener w tej walce uczestniczy, drudzy zaś opowiadają „fortnajtowe czy jakoś tam” zdobycze i zdradzają plany na wakacje, już nie mogąc się doczekać obozu sportowego…

Zaraz mimo wszystko po ciężkim dniu wśród wielu wrażeń „padną”, by rano wstać z uśmiechem pełnym energii i sił do walki z rywalami z najwyższej półki.

Trzymajmy za nich kciuki. Dzieciaki są fantastyczne. Nie tylko te, bo te starsze i te młodsze, a także te, które zostały w domu bo odpadły w eliminacjach i nie przeszły do Finałów, również. W całej Polsce to prawie 20 tysięcy dzieci. Do Wałbrzycha trafiło jedynie 64 zespoły… Jak to w sporcie bywa… Ci najlepsi lub ci, którzy mieli najwięcej szczęścia… Warto ich wspierać i dla nich pracować.


Ceremonia losowania rozpoczęta wspaniałym 10-minutowym pokazem tanecznym wypełnionej po brzegi dziećmi i rodzicami hali w Wałbrzychu. Przewspaniałe, 3-dniowe święto piłkarskie przed nami. A w nim dwa zespoły KS EKOBALL.

UDOSTĘPNIJ