Głogovia Głogów Małopolski 1:3 Geo-Eko EKOBALL STAL Sanok [relacja, zdjęcia](18.04.2018)

Głogovia Głogów Małopolski 1:3 Geo-Eko EKOBALL STAL Sanok (1:1)
Bramki:
Kuzio 16′, Adamiak 63′, Kaczmarski 85′ (k)

Skład Ekoballu Stali Sanok: 1. Krzanowski, 15. Kaczmarski, 14. Florek, 3. Śmietana, 4. Suszko, 22. Tabisz, 16. Jaklik, 2. Ząbkiewicz, 7. Adamiak, 10. Sieradzki, 9. Kuzio

Bardzo dobry występ zanotował dziś nasz seniorski zespół Ekoballu-Stali Sanok. Mimo straty bramki już w 5 minucie meczu z rzutu karnego, szybko doprowadziliśmy do wyrównania, a po przerwie, zupełnie dominując na boisku, dołożyliśmy jeszcze dwa trafienia. Świetny mecz całej defensywy, super mecz Tabisza, który nie odpuścił ani jednej piłki, wygrywając 95% pojedynków w środku pola, dobry mecz – i w końcu skuteczny – Mateusza Kuzio. Dobre zmiany Pielecha i Słysza, którzy wspólnie wypracowali rzut karny, powolny powrót do formy Jaklika. Piękny gol Adamiaka… Można by wymieniać wiele pozytywów po dzisiejszym meczu, jednak największą dzisiaj – i nade wszystko widoczną cechą drużyny była motoryka i fizyczne przygotowanie do meczu – nie tylko tego meczu, ale i całej rundy. Widać to było w Przemyślu, widać to było w meczu Pucharu Polski z III-ligowymi Karpatami. Procentuje super przepracowana zima. Przeciwnik nie miał już sił w drugiej połowie zupełnie. Nasi mogli zagrać jeszcze jeden mecz. Cieszy walka i mobilizacja w zespole. Cieszy serce zostawione na boisku… To ważne, że szatnia nie jest podzielona, i każdy czuje się w drużynie ważnym ogniwem… Bo tak faktycznie jest. Brawo !

W sobotę kolejny wyjazd. Tym razem do Strzyżowa, na mecz z tamtejszym Wisłokiem. Początek spotkania o godzinie 17:05. W dniu dzisiejszym Wisłok uległ Błękitnym Ropczyce 0-3, i zajmuje przedostanie miejsce w tabeli.

Aktualna tabela IV ligi przedstawia się następująco – portal 90minut.pl (KLIK)
_________________________

Kopia relacji live z meczu:

5 min. Karny (ręka Jaklika) dla Głogowa – który to już w sezonie? Zadanie dla statystyków. Łatwiej będzie jednak policzyć mecze, gdzie nie dostajemy karnego 😊… 1-0

16 min. Goooooollll – Mateusz Kuzio 1-1. Piękne zagranie Jaklika, po którym Mateusz wychodzi na pozycję „sam na sam” z bramkarzem. Dobrze uderza lewą nogą w róg bezradnego golkipera.

Kolejny kabaret sędziów. Ewidentne zagranie ręką w polu karnym piłkarza Glogovii. I co? I nico.

Koniec pierwszej połowy. Bardzo dobry mecz naszego zespołu. Kilka świetnych akcji, na dużej szybkości. Znakomita gra w środku pola naszego Gennaro Gattuso 😀 – Łukasza Tabisza, dobry mecz Kuzio i Sieradzkiego. Próbują szarpać skrzydła Adamiak i Ząbkiewicz). Brakło troszkę szczęścia, troszkę dokładności, czubka buta Kaczmarskiemu i troszkę korzystnego sędziowania.

Gospodarze jedynie raz zagrozili bramce Krzanowskiego – po szybkiej kontrze strzał w boczną siatkę. Nasi piłkarze mieli co najmniej 4-5 sytuacji, po których bramka paść mogła…

Liczymy, że co się odwlecze to nie uciecze… Jesteśmy w tych pierwszych 45 minutach zdecydowanie lepszą drużyną.

Bez zmian w przerwie.

55 min. Głową strzela Sieradzki, po krótko rozegranym rzucie rożnym. Piłka w siatce, ale bocznej niestety. Nadal 1-1.

Ogromna przewaga naszej drużyny. Gospodarze wydają się już być bez sił…

63 min. Rzut wolny z okolicy, 20 metrów.

Goooooolllll!! Kamil Adamiak przepięknie uderza w samo okienko. Prowadzimy 1-2

68 min. Zmiana. Dominik Pielech za Mateusza Kuzio.

69 min. Sieradzki sam przed bramkarzem. Soczyste uderzenie z 14 metrów wprost w bramkarza. Szkoda.

70 min. Ajajaj. To już powinno być 1-3, ba 1-5…

Jak te piłki nie wpadają??? Dwie, nie stu, a dwustuprocentowe okazje. Najpierw Śmietana, kilkanaście sekund później w kolejnej akcji – Suszko.

74 min. Zmiana. Za Bartosza Sieradzkiego wchodzi Igor Hydzik.

83 min. Zmiana. Szymon Słysz za Ząbkiewicza.

84 min. Hydzik w doskonałej sytuacji. Próbuje z woleja. Nie trafia niestety w piłkę.

85 min. Wspaniała dwójkowa akcja Pielecha ze Słyszem. Szymek mija dwóch obrońców, po czym jest „skoszony” niczym rotacyjną… Rzut karny.

1-3 Konrad Kaczmarski pewnie, mocno przy słupku. Brawo! 85 min. Za Krystiana Jaklika wchodzi Arek Femin.

Zmiana 88 min. Damian Kramarz za Sebastiana Suszko.

90 min. Pielech sam na sam, lobuje bramkarza. Piłka znowu ląduje na bocznej siatce.

Koniec meczu. 1-3 to najniższy wymiar kary. Ważny jednak komplet punktów, a nie rozmiar zwycięstwa. W końcu. Brawo.