Zwycięstwo Ekoball-u w powiatowym turnieju o Puchar Tymbarku „Z podwórka na stadion” [15.03.2018]

Za miesiąc Finał Wojewódzki w Tarnobrzegu.

Po raz pierwszy w tym roku, po długiej zimowej przerwie oraz sezonie halowym (treningi, liga, turnieje), chłopcy wybiegli na Orlik w Długiem, gdzie odbywały się finały powiatowe o Puchar Tymbarku.

Mimo chłodnego powietrza, przy dość fajnej piłkarskiej pogodzie, nasi piłkarze zaprezentowali się znakomicie, zwyciężając we wszystkich spotkaniach. Za rywali mieliśmy drużyny z Beska, Pobiedna oraz Zagórza.

W pierwszym meczu pokonujemy Besko 10-1, po koncertowej grze wszystkich chłopaków. Każda akcja przeprowadzona była z dużym „pomyślunkiem”, i praktycznie każda kończyła się golem. Wiele bramek padało naprawdę przepięknej urody. Bartek Zioło trafił piętą, Tomek Cyran posłał „bombę” pod poprzeczkę, Kuba Mielecki trafił niczym Deyna prosto z rzutu rożnego, a Xavi m.in. dwukrotnie do pustej bramki po koronkowych akcjach. Pozostałe trafienia zaliczają: Wanielista, Bańczak oraz Zioło-2

W drugim meczu pokonujemy Pobiedno 3-2. Był to najsłabszy mecz turnieju, ale tak właśnie jest, gdy w głowach przed meczem co niektórzy zapisują sobie ilość strzelonych bramek, dopisują komplet punktów i widzą się już na finale wojewódzkim, po jednym znakomitym spotkaniu. Pobiedno zagrało jednak bardzo dobrze i twardo, i co ze szczerością trzeba przyznać, postawiło naprawdę trudne warunki. Bramki w tym meczu zdobywają: Filip Wanielista, Oskar Urban oraz decydującą o zwycięstwie – Antek Rajtar – strzałem z połowy boiska.

Trzecie spotkanie – z Zagórzem to po rozmowach w szatni powrót do „normalności” i znakomitej, mądrej, bardzo wyrafinowanej – jak na ten wiek – gry. Pewne zwycięstwo 6-1 po bramkach Oskara (2), Bartka, Antosia, Filipa i Tomka daje komplet punktów, pierwsze miejsce i gwarancję wyjazdu na Finał Wojewódzki do Tarnobrzega. Planowany termin zawodów – 13/14 kwiecień 2018. Zwycięzcy z województwa wyjadą na Stadion Narodowy, gdzie na głównej płycie odbędzie się Finał Ogólnopolski (2 maja)

Wyniki finału powiatowego naszej ekipy:

EKOBALL SANOK 10:1 BESKO (Zioło-3, Janusz-2, Mielecki, Bańczak, Wanielista, Cyran)

EKOBALL SANOK 3:2 POBIEDNO (Urban, Wanielista, Rajtar)

EKOBALL SANOK 6:1 ZAGÓRZ (Urban-2, Zioło, Rajtar, Cyran, Wanielista)

Skład: Janek Mandzelowski, Bartosz Zioło, Antoś Rajtar, Kuba Mielecki, Kuba Bańczak, Oskar Urban, Ksawery Janusz, Tomek Cyran, Filip Wanielista.
Nieobecny z powodu choroby: Dominik Jakieła

Po turnieju chłopcy zasłużyli na McDonalda 

Drużynę w dniu dzisiejszym, wskutek obowiązków szkolnych trenera Bernarda Sołtysika, prowadził Bogusław Rajtar.

UDOSTĘPNIJ