Ligowcy już odpoczywają, młodzi jeszcze grają

W ostatnich dniach (5,6,11,12,13 grudnia 2020) najmłodsze drużyny KS EKOBALL STAL SANOK uczestniczyły w turniejach mikołajkowych organizowanych przez Szkółkę Piłkarską Kolejarz Zagórz. W zawodach udział wzięli futbolowi adepci z roczników 2009, 2011, 2012, 2013, 2014 i młodsi.
Oprócz tego, grupy trenera Sołtysika rozegrały dwa wyjazdowe sparingi z drużynami Leska oraz Zagórza.
Wyników z tych towarzyskich gier i turniejów nie mają znaczenia, a głowach ma zostać przede wszystkim dobra atmosfera, zdrowa rywalizacja, uśmiech dzieci i piękne bramki.
Przed zagórskim turniejem, na apel organizatorów o wsparcie pogorzelców z Zagórza, którym spłonął dom odpowiedziała też ekipa Ekoball. To wspaniałe uczucie widzieć jak dzieciaki wyciągają swoje oszczędności z portfeli (nie mówimy tu o pieniążkach danych od rodziców na wsparcie) i wrzucają je do woreczka… Piękna i wspaniała postawa – nie być obojętnym na problemy innych, szczególnie w dzisiejszych trudnych czasach…
Turnieje – jak to turnieje. Były mecze wygrane, były remisy, trafiały się też porażki. Ze zwycięstw dzieci się cieszą i rozpamiętują, z porażek wyciągają wnioski i szybko je zapominają.
Szczególne znaczenie miał festiwal piłkarski w dniu 13 grudnia, bowiem były to pierwsze oficjalne zawody przedszkolaków z rocznika 2014 i młodszych. Każdy z maluchów walczył bardzo dzielnie i otrzymał w nagrodę zasłużony złoty medal. Również swój debiut na zawodach w roli trenerki – asystentki „zaliczyła” Jola, która u boku trenera Benka Sołtysika pragnie rozwijać swoją wiedzę, by dalej przekazywać ją najmłodszym dzieciakom.
Po turniejach halowych, rocznik 2011 i 2012 EKOBALL wybrał się tym razem do Leska na mecz z „Wilczkami”. Mimo pogorszenia pogody na mecz pojechała bardzo liczna ekipa trenera Sołtysia. Brawo dla wszystkich dzieciaków, które mimo niesprzyjającej aury świetnie się bawiły i pokazały dużo dobrego futbolu.
Dziękujemy kolegom z Leska za zaproszenie i czekamy na kolejne spotkanie.
Foto: Kolejarz Zagórz, trener Sołtysik
UDOSTĘPNIJ