22-23.06.2018 – Wałbrzych – Finał Finałów Deichmann Minimistrzostwa 2018

Bezpieczna podróż i smaczna kolacja za nami. Jesteśmy w trakcie uroczystego otwarcia oraz losowania. 64 najlepsze drużyny z całej Polski, wtym 31 w kat. U-11 oraz 32 w kat. U-9.

Drużyna Jamajka SANOK (tj. Ekoball Sanok rocznik 2007) trafia do grupy A, która wygląda następująco:

Kolumbia Nowy Sącz

Jamajka Sanok

Peru Gdynia

Indie Szczecin 

Pierwszy mecz jutro o godz. 9:00, drugi o 11:30, a trzeci o 13:30. Po południu rozpocznie się dążą play off, a w niedzielę mecze finałowe i o poszczególne lokaty.

Trzymajmy kciuki za naszych młodych piłkarzy z Sanoka!!!

Idziemy spać :-)


Aktualizacja_1_ na końcu art… Ciekawe informacje – kolejne zwycięstwo i awans!!

To nie są mini mistrzostwa… To są MEGA MISTRZOSTWA ŚWIATA!!!

Wspaniała atmosfera, Wielka uczta dziecięcego futbolu  🥅 radość setek dzieci, najlepsze drużyny z Polski. Walka o nieoficjalny tytuł Mistrza Polski!

JAMAJKA 🇯🇲 SANOK już po pierwszym meczu. Świetne spotkanie, mnóstwo akcji, lecz wszystkie przed przerwą z naszej strony zmarnowane. Kolumbia 🇨🇴 Nowy Sącz za to wraz z końcowym gwizdkiem strzela gola. Do przerwy 0-1…🙁
Druga odsłona to jednak koncert gry Jamajki, niczym ten Noworoczny Johanna Straussa w Wiedniu… Strzelamy 4 piękne gole (Michał Podstawski, Filip albo August Filipczak – kto ich rozróżni😉? , Konrad Król i Kuba Nowak), choć mogliśmy i 6-7. Wygrywamy 4-1. Jak najbardziej zasłużenie.

Przed nami mecze grupowe z Indiami 🇮🇳 Szczecin (Pogoń Szczecin) oraz Peru 🇵🇪 Gdynia (Arka Gdynia)

Gratulujemy chłopakom świetengo startu, bo co on oznacza… cała Polska to wie i o tym od kilku dni dyskutuje… A do 1/8 finału przejdzie tylko 2 zespoły z każdej grupy.

Brawa również dla „szalonych” kibiców Jamajki, którzy na, „dzień dobry” otrzymali nagrody i pochwały za wspaniały, gorący doping. W dopingu pomagali nam piłkarze Niemcy 🇩🇪 Sanok (czyli Wilczki Lesko), a teraz otrzymują rewanż od naszych chłopców.

Na bieżąco będziemy informować o następnych meczach…

Pragniemy w tym miejscu podziękować firmie PassPol Nadleśnictwom Dynów i Lutowiska, a także Pani Bolesława Witkowska za wsparcie finansowe w 3-dniowej eskapadzie do Wałbrzycha…
_____________________

WYNIKI GRUPY A

JAMAJKA SANOK 4-1 KOLUMBIA NOWY SĄCZ
PERU GDYNIA 0-2 INDIE SZCZECIN

INDIE SZCZECIN 8-1 KOLUMBIA NOWY SĄCZ
JAMAJKA SANOK 2-0 PERU GDYNIA

INDIE SZCZECIN – JAMAJKA SANOK
PERU GDYNIA – KOLUMBIA NOWY SĄCZ

TABELA po dwóch seriach
1. Indie 6 pkt
2. Jamajka 6 okt
3. Peru 0 pkt
4. Kolumbia 0 pkt

Dwie pierwsze drużyny zapewniły już sobie awans do 1/8 finału. Tam trafimy na jedną z następujących drużyn, reprezentujących grupę B:

– Argentyna Wałbrzych
– Belgia Gorzów Wielkopolski
– Polska Łódź
– Finlandia Koszalin

Gratulujemy


Drugi dzień Wielkiego Finału Finałów Deichmann Minimistrzostwa – Wałbrzych 2018

Wczorajszy dzień dzieci zakończyły pobytem w pięknym wałbrzyskim Aqua Parku, by zregenerować siły, pobawić się i zapomnieć o pechowej porażce w 1/8 finału. O godz. 21 udali się do szkoły na ostatni nocleg.

Dzisiejszy poranek przywitał nas deszczem i zimnem…
Najlepsze drużyny, w tym Jamajka Sanok przeniosła się na główną płytę Górnika Wałbrzych.

W pierwszym spotkaniu, rozgrywanym na rozgrzęźniętej już głównej płycie przegrywamy z Estonią Kraków 1-3, mimo iż znów prowadziliśmy 1-0.

Przed nami jeszcze 2 mecze. Gramy o miejsca 9-16, a pierwszym z rywali mocny zespół Angola Wrocław.

Z Angolą przegrywamy 0-2, po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu. Trener Tomasz Mateja stwierdził, że był to najlepszy mecz jego chłopców.

W spotkaniu o miejsce 15 spotykamy się z Irlandią Trzebownisko, tj. najlepszą ekipą z eliminacji rzeszowskich. Ten mecz przyniósł dogrywkę, a chłopcy doprowadzili do wyrównania, mimo iż przegrywali 0-2. W dogrywce również tracimy gola tuż na jej rozpoczęciu, lecz heroiczna walka pozwoliła na odpowiedź dwoma trafieniami. Zwyciężamy 4-3, czym wprawiamy w radość ochryplych już z niesamowitego dopingu wspaniałych kibiców i samych siebie…

Cały turniej wygrywa zdecydowanie zespół Indii Szczecin (Pogoń Szczecin), ale jak później stwierdzili najtrudniejszy mecz mieli z Jamajką.

Wyjazd do Wałbrzycha na Finał Finałów podsumuje trener Mateja, ale z pewnością będą to same superlatywy, bo w każdym meczu na zielonej (a w niedzielę również blotnistej) murawie zostawalo 9 serduszek…

UDOSTĘPNIJ