Zaległy mecz trampkarzy starszych – EKOBALL SANOK 3:1 CZARNI JASŁO [13.06.2018]

13.06.2018 – W zaległym meczu trampkarzy starszych (rocznik 2003), drużyna KS EKOBALL SANOK pokonała na własnym boisku drużynę Czarnych Jasło w ramach rozgrywek Ligi Podkarpackiej.

EKOBALL SANOK 3:1 CZARNI JASŁO (1:1)

Bramki:
25 min. 1-0 Nikodem Janusz (bezpośrednio z rzutu wolnego)
26 min. 1-1 Czarni Jasło (po rzucie wolnym – strzał głową)
45 min. 2-1 Łukasz Piotrowski (po rzucie rożnym – strzał nogą)
50 min. 3-1 Łukasz Piotrowski (po rzucie rożnym – strzał głową)

Zwycięstwo zapewniło drugie miejsce w lidze, na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek. Przed chłopakami jeszcze wyjazdowy mecz z Igloopolem Dębica w najbliższą sobotę.

Skład: Uluszczak J. – Wójcik, Piotrowski, Drwięga, Malczak, Solon, Janusz, Słuszkiewicz, Herman, Mermer, Florczak, Trybała, Filipowicz, Uluszczak A.

Relacja trenera Dawida Romerowicza:
Kolejny bardzo dobry mecz naszej drużyny w tej rundzie zakończony zwycięstwem. W tym meczu wszystkie nasze bramki padały ze stałych fragmentów – 2 bramki po rzucie rożnym i jedna po rzucie wolnym. Drużyna z Jasła swoją bramkę też zdobyła po rzucie wolnym. Pierwszą połowę nasza drużyna grała z silnie wiejącym wiatrem, zamykając przeciwnika na swojej połowie, grała ładnie kombinacyjnie, lecz czystych sytuacji strzeleckich było bardzo mało. Strzelamy dopiero z rzutu wolnego z około 30 metrów – Nikodem Janusz przymierza w światło bramki, piłka jeszcze kozłuje przed bramkarzem i w zamieszaniu podbramkowym go lobuje. Radość z bramki trwała bardzo krótko, bo po 5 minutach po błędzie w kryciu, zawodnik Czarnych po stałym fragmencie gry strzela wyrównującą bramkę. Do przerwy wynik pozostaje bez zmian. Druga połowa to gra pod silnie wiejący wiatr i wydawało się, że będzie cięższa, lecz było zupełnie odwrotnie. Drużyna grała dużo skrzydłami, gdzie dobrze dysponowany tego dnia Mateusz Solon wygrywał większość pojedynków. Wywalczył 2 rzuty rożne, po których Nikodem dobrze dośrodkował – za pierwszym razem piłkę zgrał głową Kacper Słuszkiewicz, a Łukasz Piotrowski dopełnił formalności z 5. metra strzelając na 2-1. Po kolejnym rzucie rożnym podwyższył już Łukasz bezpośrednio głową, po długim rogu nie dając szans bramkarzowi.

Zasłużone zwycięstwo naszej drużyny, która poza jednym błędem grała pewnie i dominowała przez cały mecz na boisku. W sobotę ostatnia kolejka w Dębicy, gdzie zagramy z Igloopolem. Trzeba podtrzymać dobrą konsekwentną grę jaką drużyna prezentuje w tej rundzie.