Zwycięstwo w półfinale Okręgowego Pucharu Polski [10.04.2019]

ISKRA PRZYSIETNICA 1:3 Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK (0:2)
Bramki:
Karol Adamiak (k.) 30′, Dominik Pielech 40′, Sebastian Sobolak 55′

Skład: Krzanowski (60′ Przyboś) – Kaczmarski, Adamiak, Kokoć, Słysz (46′ Baran), Tabisz (80′ Sieradzki), Lusiusz, Femin, Ząbkiewicz (60′ Posadzki), Pielech (46′ Sobolak), Kuzio (46′ Wójcik)

W drugim półfinale Przełęcz Dukla pokonała Przełom Besko 4-3 (po dogrywce). W finale Pucharu spotkamy się zatem z drużyną z Dukli. Mecz ten zaplanowano na dzień 8 maja 2019.

Mecz przebiegał pod nasze dyktando. Pierwszą bramkę strzelamy z rzutu karnego sprokurowanego po zagraniu ręką zawodnika Iskry. Jedenastkę pewnie wykorzystuje Karol Adamiak. Mecz mogła jednak pokrzyżować czerwona kartka Lusiusza, ale gol Pielecha na 2:0 uspokoił sytuację na boisku. Po zmianie stron i ustawienia związanego z ubytkiem zawodnika gra miała podobny obraz jak w pierwszej połowie, czego efektem było zdobycie trzeciej bramki przez Sobolaka i kilka stuprocentowych okazji. Kwadrans przed końcem miejscowi strzelają honorową bramkę, lecz pewnie dowozimy wygraną do końca.

Warte szybkiego odnotowania: czerwona kartka Gabriela Lusiusza w pierwszej części spotkania, debiut w seniorach bramkarza Dominika Przybosia – obaj piłkarze z rocznika 2001. Ponadto zanotowaliśmy dwa powroty do drużyny po kontuzjach. Mowa o Bartoszu Sieradzkim oraz Dawidzie Posadzkim.

Gratulujemy awansu do finału. Oby to był początek długiej drogi w kierunku Pucharu Polski na szczeblu centralnym!

UDOSTĘPNIJ