ZAGRAMY w FINALE na sanockich Wierchach !!!!!!

Mecz finałowy o Okręgowy PUCHAR POLSKI odbędzie się w niedzielę, 19 lipca 2020 o godz. 19:00. Na zwycięzcę czeka III-ligowiec – Wólczanka Wólka Pełkińska.

Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK : KARPATY KROSNO

Po wczorajszym wyjazdowym zwycięstwie z Cosmosem (3-1) w półfinale Okręgowego Pucharu Polski nasz zespół po raz kolejny awansował do wielkiego finału. Rywalem w finale będą krośnieńskie Karpaty, które pokonały zespół Czarnych Jasło 1-0.
    W meczu finałowym nie zagra niestety Piotr Lorenc, który musi odpokutować karę za żółte kartki.

Wczorajsze spotkanie wcale nie było łatwe. Mimo, że posiadaliśmy optyczną przewagę od pierwszej minuty, to gospodarze średnio co 10 minut również gościli w naszym polu karnym, zmuszając do trudnych interwencji naszego kapitana – Piotra Krzanowskiego. W 12 minucie najlepszej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Sebastian Sobolak, który zmarnował sytuację sam na sam. Tuż przed przerwą napastnik Cosmosu wychodząc na czystą pozycję został powalony na ziemię przez wychodzącego Piotra Krzanowskiego. Za faul nasz golkiper został ukarany żółtym kartonikiem, a że przewinienie miało miejsce w polu karnym, arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę szczęśliwie wykorzystał Piotr Spaliński, który trafił w łupek, lecz odbita od niego piłkę trafiła w plecy rzucającego się w ten sam róg Krzana, po czym wturlała się do siatki.

Na drugą odsłonę meczu nasi piłkarze wyszli bardzo zdeterminowani. Tuż po wznowieniu gry świetnie na pozycję wyszedł Damian Niemczyk, który otrzymał prostopadłą piłkę od Sobolaka. Domin takich okazji nie zwykł marnować i doprowadził do wyrównania lekkim technicznym strzałem.
    W 55 minucie meczu wychodzimy na prowadzenie. Drugą asystę zalicza Sobolak, który pięknie wyłożył futbolówkę na piąty metr. Tam zimną krew zachował Damian Baran, który umieścił piłkę w siatce.
    Minutę później zamknęliśmy mecz. Piękną wrzutkę Ząbkiewicza z prawej części boiska na bramkę strzałem głową zdobywa Kamil Adamiak.
    Okazji do podwyższenia rezultatu było jeszcze kilka. Dwukrotnie Niemczyk próbował uderzać z dystansu, dwukrotnie Kacper Słysz. Szczególnej urody byłaby bomba Niemczyka, który huknął potężnie z 30 metrów, lecz futbolówka z o milimetry minęła okienko bramki.
    Cosmos najlepszą okazję do zmniejszenia strat zmarnował w 89 minucie meczu, jednak nasza defensywa stanęła na wysokości zadania.

Gratulujemy zasłużonej wygranej. To był bardzo dobry, szybki mecz, w którym nie zanotowaliśmy praktycznie żadnej tzw. „głupiej straty”. Oby taka forma trwała przy naszych chłopakach całą jesień.

Skład: Krzanowski (ż.) – Ząbkiewicz (ż.), Karol Adamiak (88 Gąsior), Lorenc (ż, 2ż. – cz 90), Kaczmarski (88 Wladyka) – Tabisz (83 Szymon Słysz), Baran (68 Jaklik), Posadzki (65 Jakubowski), Kamil Adamiak (71 Kacper Słysz), Niemczyk – Sobolak
    Finałowym rywalem będą Karpaty Krosno, którzy pokonali w półfinale drużynę Czarnych Jasło 1-0.

Ważne informacje:
    Stadion może zostać zapełniony w maksymalnej liczbie 25% pojemności stadionu, co daje 300 miejsc siedzących i ok. 100 miejsc stojących.
    1. Na obiekt wchodzimy w maseczkach.
    2. Sprzedaż biletów dla publiczności odbywać się będzie z zachowaniem wymogów sanitarnych (zakrycie ust i nosa, zachowanie odległości 2 m od kolejnego kupującego).
    3. Po wejściu na obiekt poddajemy się dezynfekcji rąk.
    4. Zajmujemy na trybunie miejsca naprzemiennie (1 zajęte + 3 wolne + 1 zajęte + 3 wolne… etc) – dotyczy to zarówno trybuny głównej jak i trybun od ul. Staszica. Nie dotyczy to sytuacji, gdy na trybunie zasiada rodzic z dzieckiem do 13 roku życia, opiekun z osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności oraz osoby wspólnie zamieszkujące w gospodarstwie domowym.
    5. Miejsca stojące można zajmować z zachowaniem 2-metrowej odległości.
    6. W razie podejrzenia infekcji u któregokolwiek z uczestników meczu (piłkarze, kibice, obsługa), na podstawie obserwacji, niezbędne jest zgłoszenie organizatorowi zawodów celem izolacji oraz zgłoszenia odpowiednim organom.

Szczegóły na temat biletów opublikujemy w dniu jutrzejszym.