„Zagraj w piłkę z Mikołajem” – turniej nr 1 – rocznik 2005 – zwycięstwo EKOBALL-U

Relacja trenera Jakuba Jaklika:

W Zagórzu wystąpiły dwie nasze drużyny. Ich podziału dokonaliśmy na drodze losowania – chłopcy w ciemno dokonywali doboru koszulek (białe lub niebieskie). Zawody były solidne w naszym wykonaniu. W każdym meczu tworzyliśmy sytuacje bramkowe, lecz podobnie jak w wielu meczach ligowych nie mogliśmy trafić do siatki. O sporym pechu może mówić drużyna Niebieskich, która mecz z Leskiem zremisowała 0:0 i przegrała 1:2 z Ustrzykami, mimo kilku dogodnych sytuacji. Biali, którzy w końcowym rozrachunku wygrali cały turniej, przegrali z Leskiem 0:2. Drużyna Wilczków może mówić o sporym pechu i niewdzięczności formuły zawodów. Mimo braku porażek i bez straty bramki musieli zadowolić się drugim miejscem.
Warto nadmienić, że królem strzelców został Brajan Milczanowski – z 10 trafieniami na koncie. Dodatkowo, drużyna Białych przystąpiła bez nominalnego bramkarza – w roczniku 2005 mamy obecnie tylko Bartłomieja Mielnika, który po rzucie monetą został oddelegowany do drużyny Niebieskich. W bramce Białych trudne zadanie podjął Jakub Pytlowany, który kilka razy wybronił groźne strzały rywali. Zwycięstwo jest wspólną pracą obydwu zespołów. Dość powiedzieć, że Niebiescy urwali punkty Lesku i miało to w końcowym rozrachunku przełożenie na miejsce przez nich osiągnięte.
Oba zespoły zgodnie dedykują wygraną koledze Dawidowi Szpojnarowiczowi, który dostał kontuzji i nie mógł wspomagać ekipy Niebieskich w walce (zagrał w dwóch spotkaniach). Jego brak był widoczny, formacja ataku straciła motor napędowy i gwarant kilku bramek. Szybkiego powrotu do zdrowia Dawid, oby nie okazało się to nic groźnego!

Składy:

Ekoball „Biali”: Pytlowany – Hott, Fic, Pelc, Milczanowski, Skiba, Cięgiel, Jankowski

Ekoball „Niebiescy”: Mielnik – Joniak, Kuczma, Wojdyła, Szpojnarowicz, Solon, Rajchel, Buczek

Wyniki:

I runda
EKOBALL BIALI 1:1 USTRZYKI DOLNE (Pelc)

EKOBALL NIEBIESCY 0:0 WILCZKI LESKO

II runda
EKOBALL BIALI 3:0 EKOBALL NIEBIESCY (Milczanowski x2, Pelc)

III runda
EKOBALL BIALI 2:0 LKS PISAROWCE (Milczanowski x2)

EKOBALL NIEBIESCY 0:0 REMIX NIEBIESZCZANY

IV runda
KOLEJARZ II 0:3 EKOBALL BIALI (Milczanowski x2, Pelc)

EKOBALL NIEBIESCY 1:2 USTRZYKI DOLNE (Wojdyła)

V runda
EKOBALL BIALI 0:2 WILCZKI LESKO

KOLEJARZ I 0:2 EKOBALL NIEBIESCY (Kuczma, Wojdyła)

VI runda
KOLEJARZ I 0:4 EKOBALL BIALI (Milczanowski x3, Pelc)

EKOBALL NIEBIESCY 0:0 LKS PISAROWCE

VII runda
EKOBALL BIALI 1:0 REMIX NIEBIESZCZANY (Milczanowski)

KOLEJARZ II 0:5 EKOBALL NIEBIESCY (Wojdyła, Joniak, Rajchel, Solon)

Cykl turniejów halowych „Zagraj w piłkę z Mikołajem” organizowany wspólnie przez Ekoball oraz Kolejarz Zagórz, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz – współfinansowany ze środków Województwa Podkarpackiego, w ramach projektu realizowanego przez Klub Sportowy Ekoball.