„Zagraj z Mikołajem”- II miejsce rocznika 2010 i młodszych

Ostatni turniej z cyklu „Zagraj z Mikołajem” rozgrywany w Zagórzu przyniósł chyba najwięcej emocji. Na parkiecie pięknej, zagórskiej sali do swoich rozgrywek przystąpili najmłodsi adepci piłki nożnej. Znakomicie spisali się młodzi Ekoballowcy z rocznika 2010, którzy zajęli tam II miejsce. Po pięciu kolejnych zwycięstwach dla roczników 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, na zakończenie oddajemy największy puchar jednemu z przeciwników 

Relacja trenera Bernarda Sołtysika:
Bardzo miłym akcentem zakończyliśmy swój udział w tych turniejach. Drużyna Ekoball „zielonych” zajęła II miejsce, choć tak bardzo chciała wygrać, że zapominała o obronie – i to zadecydowało, że do najwyższego stopnia podium troszeczkę zabrakło…
Drużyna białych po bardzo niemrawym i bojaźliwym początku (przegrane 2 pierwsze spotkania), z meczu na mecz rozkręcała się i w pozostałych grach nie zaznała goryczy porażki. Jako trener jestem bardzo zadowolony z obu ekip!

Zieloni – super rozegranie, budowanie ataku, gra piłką. Zabrakło tylko asekuracji przy długich wybiciach przeciwników, z których traciliśmy bramki.
Biali – wszystkie braki w grze nadrabiali ogromną walecznością, ambicją i sercem do walki. Dzięki temu mogli nawet wygrać 2-3 mecze, ale zabrakło pod bramką przeciwnika przysłowiowej zimnej krwi. Wielką podporą tej drużyny był Franio Dąbrowski, który wyprawiał cuda na bramce – co nie uszło uwadze organizatorów, gdyż został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju!

Jednym słowem – wszystkie roczniki spisały się bardzo dobrze, choć przed nami jeszcze wiele pracy i kilka błędów do wyeliminowania. Znamy swoją wartość, ale wiemy, że trzeba przez cały czas coś doskonalić. Dlatego cały grudzień stoi pod znakiem gier taktycznych, sparingów i turniejów. Już na najbliższą środę planuję z rocznikami 2008 i 2009 3-godzinny sparing w Niebieszczanach oraz kolejny turniej dla 2010 w Brzozowie.

Wyniki:
Ekoball Zieloni – Aktiv Pro Zarszyn 1:0 (Solecki)
Ekoball Biali – Wilczki Lesko 0:2
Ekoball Zieloni – Ekoball Biali 5:0 (Solecki x2, Głód, Szeliga x2)
Ekoball Biali – Remix 0:0
Ekobal Zieloni – MOSiR Brzozów 1:1 (Solecki)
Ekoball Biali – AktivPro Zarszyn 0:0
Ekoball Zieloni- Kolejarz II 3:0 (Wanielista, Solecki)
Ekoball Biali – Kolejarz I 0:0
EkoballZieloni – Wilczki Lesko 0:3
Ekoball Zieloni – Kolejarz I 0:1
Ekoball Biali – Brzozów 1:1 (Birski)
Ekoball Biali – Kolejarz II 0:0
Ekoball Zieloni – Remix 0:0

Skład:
Ekoball Zieloni: Szeliga, Stramecki, Sarama, Wiśniewski, Birski, Bil, Głód, Solecki, Nazarko, Wanielista

Ekoball Biali: Dąbrowski, Kielar, Kamiński, Matiaszowski, Birski, Synowiec, Gacek, Sawczak, Kafara, Zawada