Z Cracovią „na Lechu”!

Dwa mecze w barwach Cracovii Kraków rozegrali nasi zawodnicy z rocznika 2007 – Mateusz Mateja oraz Konrad Król. Wychowankowie Ekoballu piłkarskiego rzemiosła uczą się u nas praktycznie od przedszkola. Aktualnie obaj szkoleni są przez trenera Tomasza Mateję w drużynie trampkarzy starszych. Korzystając z zaproszenia trenera Cracovii – Mateusza Dąbrowskiego – udali się w daleką podróż do Poznania wraz z dwoma zawodnikami AP Sanok.

W Poznaniu czekały na Cracovię dwie poznańskie ekipy – AP Reissa oraz Lech Poznań.

Cała sanocka czwórka pokazała się z bardzo dobrej strony, a Kondzio nie był by sobą gdyby nie strzelił bramki (udało mu się dwie). Już w najbliższym czasie chłopaki po raz kolejny będą mogli pokazać się w strojach z biało czerwonymi pasami na koszulkach.

Dla pozostałych zawodników jest to impuls, że dzięki ciężkiej i rzetelnej pracy na treningach można spełniać swoje marzenia.

Trener Tomasz Mateja: Bardzo cieszy fakt, że nasze szkolenie dostrzegają większe kluby o znanej marce. Jak widać nie trzeba odchodzić do okolicznych klubów, które potrafią wiele obiecać, jednak na obietnicach przeważnie się kończy. W takim klubie jak nasz także potrafimy wyszkolić zawodników od malucha i przygotować ich do „poważnej piłki”. Nie każdy będzie drugim Lewandowskim, ale staramy się aby każdy trafiający pod nasze skrzydła młody chłopak rozwijał swoje pasje i podnosił swoje umiejętności. To co pokazali w Poznaniu Mati z Kondziem potwierdza fakt, że jesli tylko bardzo się tego pragnie i ciężko pracuje, to i z Sanoka można przebić się do klubów, które znamy tylko z telewizji. Życzymy kolejnej młodej grupie piłkarzy, by przeżyli podobną przygodę.

Dziękujemy trenerowi Mateuszowi Dąbrowskiemu za zaproszenie i danie szansy zasmakowania piłki nożnej na odrobinę wyższym poziomie i nadzieję, że to będzie tylko przeskok do Bundesligi.

UDOSTĘPNIJ