X edycja Deichmann Minimistrzostw 2017 – Sanok – zapisy !

  Trwają już zapisy do sanockich eliminacji Deichmann Minimistrzostw. Przyjmujemy dzieci w wieku od 4 do 13 lat – roczniki 2010 i młodsi (U7), 2008-2009 (U9), 2007-2006 (U11) oraz 2004-2005 (U13). Rezerwacje drużyn można zgłaszać u koordynatora – mailowo (brajtar@op.pl) i telefonicznie (509-226-573. Wszystkie mecze (łącznie z finałem miejskim) odbywać się będą na obiektach Ekoball w Bykowcach lub w razie niepogody na sanockich Orlikach.

  ______________________________________________________

  Kochasz piłkę nożną? Marzysz o przygodzie życia? Nie zwlekaj – ZGŁOŚ się do turnieju DEICHMANN-a 2016. Pierwsze drużyny już się kształtują !!!

  – Drużyny podwórkowe, klubowe, szkolne, osiedlowe, ministranckie, chłopięce, dziewczęce, przybierające nazwę wybranego kraju;
  – dla każdego dziecka strój sportowy w barwach wybranej reprezentacji;
  – dużo meczów;
  – dla najlepszych – Finał finałów w Wałbrzychu (3-dniowy wyjazd);
  – nagroda główna – wyjazd na mecz Ligi Mistrzów;

  Te wszystkie atrakcje w Minimistrzostwach Polski – Deichmann 2017, których turnieje eliminacyjne odbędą się w Sanoku.

  Szczegóły poniżej:

  Przez 6 lub 7 weekendów, w okresie kwiecień-czerwiec 2017 na obiektach sportowych Ekoball w Bykowcach lub na sanockich orlikach (w razie niepogody) odbywać się będą eliminacyjne mecze Minimistrzostw Polski DEICHMANN 2016 dla dzieci w wieku 5-12 lat (cztery kategorie wiekowe)

  Drużyny przybiorą nazwy dowolnie wybranej przez siebie reprezentacji narodowej (kraje z całego świata), począwszy od Polski, Niemiec, Anglii, skończywszy na egzotycznych państwach, typu: Sri Lanka, Trynidad i Tobago, Jamajka, itp. Kolejność wyboru drużyn oraz barw odbędzie się wg zasady “kto pierwszy ten lepszy”

  Dla kat. U-9 oraz U-11, w dniach 10-11 czerwca odbędą się finały miejskie (drużyny z eliminacji sanockich oraz krośnieńskich). Finał miejski odbędzie się tym razem w Sanoku, gdyż w tym roku to Sanok jest miastem głównym. Zwycięzcy tych kategorii wezmą udział w 2-dniowym turnieju “Finał Finałów” w Wałbrzychu, który odbędzie się w dniach 23-25 czerwca 2017r. Należy zaznaczyć, że mecze eliminacyjne mają charakter “sezonu zasadniczego”, które jedynie rozstawiają zespoły przed fazą finałową. W finale miejskim gramy systemem pucharowym, przegrane drużyny odpadają, a zwycięzcy przechodzą odpowiednio do ćwierćfinałów, półfinałów i finałów. Zwycięzcy w finałach miejskich w kategoriach U-9 i U-11 wezmą udział w trzydniowym Finale Finałów w Wałbrzychu. Drużyny z drugich miejsc mają prawo i możliwość wystąpić w turnieju barażowym o grę w finale.

  _______________________________________________

  Przystępując do turnieju, każdy zespół ma zagwarantowane rozegranie wiele spotkań, wspaniałą przygodę piłkarską oraz cotygodniową znakomitą atmosferę piłkarskiego święta.

  Można tworzyć drużyny klubowe, osiedlowe, parafialne, dzielnicowe, itp. Jeśli są osoby chętne do uczestnictwa w turnieju, lecz nie mają drużyny, można poprosić rodzica, by podjął się opieki i „trenerki” podczas tych rozgrywek.

  ____________________________________________

  Garść informacji ze strony organizatora rozgrywek Deichmanna: www.kochamsport.pl

  Dokładnie 2 stycznia w większości miast startują zapisy do jubileuszowej edycji rozgrywek naszego turnieju. Z tej okazji przygotowaliśmy garść pomocnych informacji, o zawodach. Życzymy miłej lektury!

  Cieszymy się, że mimo zmian zarówno w środowisku piłkarskim, jak i po prostu w życiu ostatniej dekady, nasz turniej wciąż się rozrasta. W ubiegłym, rekordowym dla nas roku impreza zgromadziła blisko 20 000 dzieci! Organizując Minimistrzostwa pragniemy zapewnić warunki do gry w jakich sami chcieliśmy uprawiać piłkę nożną w dzieciństwie dajemy szansę na odkrycie ponadczasowej radości wynikającej z piękna tego sportu. Mamy nadzieję, że przypominając pozytywne emocje rodzicom również oni zechcą dołączyć do grona tych, dla których ruch jest po prostu czystą przyjemnością!

  Kiedy gramy?

  Eliminacje Miejskie:

  • Otwarcia w największych miastach rozgrywek: 8-9 kwietnia 2017

  • Oficjalne rozpoczęcie turnieju: 22-23 kwietnia 2017

  Finał Miejski:

  • Kategorie U-9 oraz U-11: 10-11 czerwca 2017 (w ramach wyjątku w niektórych miastach Finały Miejskie mogą zostać rozegrane tydzień wcześniej)

  • Kategorie U-7 oraz U-13: rozegrają ostatnie mecze wg terminarzy ustalanych przez koordynatorów

  Planowany Turniej Barażowy: 17-18 czerwca 2017

  Ogólnopolski Finał Finałów: 23-25 czerwca 2017

  Jak wyglądają kategorie wiekowe w 2017?

  • U-7 – rocznik 2010 i młodsi

  • U-9 – rocznik 2008 i 2009 (oraz młodsi)

  • U-11 – rocznik 2006 i 2007 (oraz młodsi)

  • U-13 – rocznik 2004 i 2005 (oraz młodsi)

  Ile czasu gramy?

  W kategoriach U-9 oraz U-11 czas jednego spotkania wynosi 2×10 minut. W dniu rozgrywkowym każdy zespół rozgrywa minimum dwa mecze, jednak w miarę możliwości planujemy ich więcej. Staramy się układać mecze w małych odstępach czasowych, dzięki czemu drużyny się nie nudzą oczekując na kolejne spotkania. Liczba dni rozgrywkowych ustalana jest przez koordynatora, w większości miast wynosi ona 6 do 7 terminów.

  W kategoriach U-7 i U-13 zasady są nieco luźniejsze i dopasowane przez koordynatorów do oczekiwań środowiska w danym mieście. Proponujemy upewnić się u swojego koordynatora.

  W których miastach jesteśmy?

  Miejscowości, w których planujemy być w tym roku to: Białystok, Bochnia, Bydgoszcz, Chełm, Dębica, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jabłonka (ok. Nowego Targu / Zakopanego), Jarosław, Jelenia Góra, Kępno, Kielce, Konopiska, Koszalin, Kraków, Krosno, Leszno, Lublin, Lubin, Łódź, Miasteczko Śląskie, Mysłowice, Nowy Sącz, Opole, Piotrków Trybunalski, Rzeszów, Sanok, Stalowa Wola, Szczecin, Tarnów, Toruń, Trzebnica, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra. Czy się uda wszędzie? To zależy od Was!

  Są regiony Polski, gdzie w niezbyt dużej odległości jest kilka turniejów eliminacyjnych. Gdzie zagrać?

  A gdzie chcesz zagrać? Możesz wybrać! Nie obowiązują ani piłkarskie okręgi, ani typowy podział administracyjny. Rozważ, gdzie Twojemu zespołowi będzie najłatwiej dojeżdżać i sprawdź co oferują miasta, które Cię interesują. Być może jedno ma boisko z płytą naturalną a inne obiekt ze sztuczną murawą? Być może ważna jest elastyczność harmonogramów, czy gramy w sobotę czy w niedzielę, być może zależy Ci na porannych godzinach albo innych niż zwykle przeciwnikach? Wybór należy do Ciebie! Jeśli masz wątpliwości – zadzwoń do koordynatorów i porozmawiaj z każdym. W zeszłym roku Twoja drużyna grała w jednym mieście, a teraz chcesz spróbować w innym – proszę bardzo!

  Jak długo trwają zapisy do edycji 2017? Kto przyjmuje zapisy?

  Zgłoszenia do Turnieju w poszczególnych miastach przyjmują wyznaczeni przez nas koordynatorzy. Zapisy oficjalnie ruszają od 2 stycznia, ale warto śledzić miasta, w których chcecie wziąć udział, część koordynatorów rozpocznie później ze względu na ferie zimowe, inni w dniu otwarcia mogą mieć już mnóstwo zgłoszeń. Koniec zapisów przewidziany jest na 19 marca i obowiązuje we wszystkich miastach. Warto pamiętać, że im wcześniej zgłosi się zespół do rozgrywek, tym większa szansa na rezerwację wybranego państwa. Czyli, kto pierwszy ten lepszy ;) Koordynatorzy wychodzą naprzeciw spóźnialskim i w miarę możliwości przyjmują zgłoszenia po ich oficjalnym zamknięciu (nawet do trzeciego weekendu gier włącznie). Trzeba jednak pamiętać, że jest to data ostateczna, a zespół zgłoszony w tym dniu praktycznie traci prawo do zgłaszania nieobecności, ze względu na konieczność rozegrania zaległych spotkań. Ponadto w przypadku zgłoszeń dokonanych po 19 marca istnieje ewentualność, że strój nie dotrze na najbliższy termin rozgrywek. Dołożymy wszelkich starań, aby został dostarczony, jednak nie możemy tego zagwarantować.

  Z ilu zawodników powinna składać się drużyna?

  W kategoriach wiekowych U-9, U-11 oraz U-13 regulamin określa skład drużyny na minimum 8, a maksimum 10 zawodników. W rozgrywkach kategorii U-7 przyjmujemy zespoły składające się z od 7 do 15 zawodników.

  Czy drużyna, w której np. dziewięciu zawodników jest z rocznika 2008, a jeden z 2007, może wziąć udział w turnieju kategorii U-9?

  Nie ma takiej możliwości. Do kryterium wieku podchodzimy bardzo rygorystycznie. Chcemy być fair w stosunku do wszystkich zespołów. Jeśli choć jeden zawodnik jest o rok starszy, cały zespół musi wystartować w odpowiedniej dla tego zawodnika kategorii. Obowiązuje zasada, w myśl której zawodnicy młodsi mogą grać w wyższej kategorii wiekowej, ale nigdy odwrotnie.

  Czy przykładowo zawodnik z rocznika 2008 może wystartować w dwóch kategoriach wiekowych w ramach turnieju – np. w U-9 oraz U-11?

  Regulamin turnieju dopuszcza możliwość, aby zawodnik np. z rocznika 2008 lub młodszego, wystartował w rozgrywkach w U-9 oraz U-11. Należy pamiętać o zasadzie, że zawodnik młodszy może grać w wyższej kategorii wiekowej – nigdy odwrotnie. Warunkiem jest wniesienie wpisowego, zarówno dla U-9 jak i U-11.

  Jakie dokumenty należy dostarczyć, aby zgłosić zespół do rozgrywek?

  Najpóźniej na pierwszy termin zawodów trener zgłaszając zespół musi dostarczyć do koordynatora komplet dokumentów oraz dowód wpłaty. Na komplet dokumentów składają się wypełnione i potwierdzone odpowiednim podpisem: Karta drużynowa oraz Karty Indywidualne każdego z zawodników (wzory dostępne są na stronie www.kochamsport.pl – o turnieju – dokumenty do pobrania). Do trzeciego terminu gier dla każdej kategorii, w porozumieniu z koordynatorem, można dokonywać zmian w składzie zespołów, należy pamiętać jednak o dostarczeniu uaktualnionej Karty Drużynowej oraz Karty Indywidualnej nowego zawodnika.

  Jak wypełnić dokumenty?

  Zarówno pod Kartą Drużynową jak i pod Kartami Indywidualnymi powinny zostać złożone odręczne podpisy: trenera (Karta Drużynowa) oraz opiekuna prawnego dziecka (Karta Indywidualna). w losowaniu wyjazdów biorą udział tylko te zespoły, których trenerzy złożyli odręczne podpisy na Kartach Drużynowych. w przypadku Karty Indywidualnej brak odręcznego podpisu opiekuna oznacza brak zgody opiekuna prawnego na przystąpienie dziecka do ubezpieczenia od NNW. W przypadku wygrania przez drużynę nagrody losowanej osobami uprawionymi do wyjazdu są te, których dane widnieją na dostarczonej do koordynatora Karcie Drużynowej. Warto o tym pamiętać, gdyż jeśli na Karcie Drużynowej nie ma wypisanego asystenta trenera, to po wylosowaniu wyjazdu nie ma możliwości jego dopisania.

  Po co w Karcie Drużynowej podawane są numery legitymacji lub innych dokumentów tożsamości ze zdjęciem? Czy najmłodsi powinni mieć te dokumenty ze sobą na rozgrywkach?

  Zgodnie z regulaminem możliwe jest przeprowadzenie przez organizatorów weryfikacji tożsamości drużyny (np. na prośbę trenera przeciwników). Zawodnicy sprawdzani są na podstawie dokumentów, których numery wpisane zostały przez trenera do Karty Drużynowej. Podczas turnieju każdy uczestnik powinien mieć ze sobą ten dokument. Jego brak może zakończyć się walkowerem lub wykluczeniem zawodnika z gry. Szczegółowe zasady przeprowadzania weryfikacji zawarte są w regulaminie.

  Ile wynosi wpisowe do turnieju i co ono obejmuje?

  Wpisowe do edycji 2017 wynosi 120 zł od zawodnika. w trosce o jak najwyższy poziom gry staramy się zapewnić niezbędne do przeprowadzenia turnieju zaplecze: boiska, stronę internetową turnieju z terminarzami zawodów oraz sędziów. Każdy zawodnik otrzymuje strój turniejowy składający się z koszulki, spodenek oraz getrów, a także kartę upominkową o wartości 20 złotych do zrealizowania w sieci sklepów Deichmann Obuwie. Dzieci, na podstawie podpisanej przez opiekunów Karty Indywidualnej, są ubezpieczane od NNW. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa profesjonalna obsługa medyczna.

  Regulamin: regulamin-2017

  Pliki do pobrania:

  wzor-karty-druzynowej-dm-2017-u-7

  wzor-karty-druzynowej-dm-2017-u-9-u-11-u-13

  wzor-karty-indywidualnego-uczestnictwa-2017

  _________________________________________________________

  W najbliższą środę zostanie podana lista państw, jakie będą do dyspozycji drużyn (nastąpi podział pomiędzy Sanok i Krosno, podobnie jak w roku ubiegłym)

  UDOSTĘPNIJ