Wygrane sparingi juniorów starszych i młodszych [17-18.02.2019]

Nie ma mowy o próżnowaniu również wśród drużyn juniorskich. W niedzielę starsi, a w poniedziałek młodsi rozegrali kolejne gry kontrolne. Podopieczni trenera Pastuszaka pokonali seniorów LKS Pisarowce (mecz rozegrany na Euroboisku w Pakoszówce), z kolei piłkarze trenera Jajko pokonali na Euroboisku w Lesku swoich rówieśników z Rzeszowa, przebywających na obozie sportowym w Lesku.

Juniorzy starsi
EKOBALL SANOK 3:0 LKS PISAROWCE-seniorzy (1:0)

Bramki: Milczanowski, Szul, Kowalski (k.)

Skład: Michura (45′ Woźny) – Kowalski, Gomułka, Burczyk, Gazdowicz, Szul, Milczanowski, Posadzki, Paszkowski, Jatczyszyn, Słysz

Pomeczowa opinia trenera Grzegorza Pastuszaka:
W kolejnym sparingu sprawdzaliśmy kilku zawodników na nowych dla nich pozycjach, tak by w rundzie wiosennej mieć opcję rezerwową w przypadku kontuzji czy zawieszeń za kartki.

Juniorzy młodsi
ZIOMKI RZESZÓW 2:3 EKOBALL SANOK (2:0)
Bramki: Borowski, Gadomski, Janusz

Skład: Jagniszczak  – Solon, Wójcik, Gadomski, Piotrowski, Błażowski, Słuszkiewicz, Słapiński, Pielech, Borowski, Mermer, Kłodowski, Łuczycki, Rudy, Łuczycki

Relacja trenera Sebastiana Jajko:
Sparing z Ziomkami Rzeszów był wartościowym sprawdzianem aktualnej formy juniorów młodszych i potwierdził, że przygotowania przebiegają zgodnie z oczekiwaniami. Nie chodzi o sam wynik, bo ten na tym etapie okresu przygotowawczego można potraktować tylko statystycznie. Było kilka ładnych i składnych akcji, kilka błędów – jednym słowem sporo materiału do analizy i dalszej pracy. Na uwagę zasługuje na pewno fakt, iż zawodnicy wytrzymali kondycyjnie trudy spotkania, odrabiając w drugiej połowie straty powstałe po kilku niefrasobliwych zagraniach w pierwszej części gry oraz bardzo ładne trafienie z rzutu wolnego Michała Borowskiego. Podobną bramkę zdobył Łukasz Gadomski, a zwycięskie trafienie było efektem ładnej kontry zakończonej strzałem Nikodema Janusza.

UDOSTĘPNIJ