Weekend bez porażki – relacje z meczów młodzieży [13-14.10.2018]

JKS JAROSŁAW 0:5 EKOBALL SANOK (0:2)
Bramki: Paszkowski 30′ 54′, Słysz 34′ 75′, Płaziak 47′

Skład: Michura – Kowalski, Nitka, Władyka, Gazdowicz – Burczyk, Słysz, Gomułka, Płaziak (55’ Jatczyszyn), Pietranowicz (55’ Ginda) – Paszkowski

Relacja trenera Grzegorza Pastuszaka:
Kolejne przekonywujące zwycięstwo na trudnym terenie w Jarosławiu, dające awans już na trzy kolejki przed końcem ligi do najlepszych juniorskich zespołów na Podkarpaciu. Rezultat mógłby być jeszcze wyższy, lecz przy wyniku 0:5 chłopaki troszkę się rozkojarzyli, a mieli jeszcze 5 sytuacji 100-procentowych. Zostały jeszcze 3 mecze, które chcemy wygrać, by skończyć ligę z 14 zwycięstwami na 14 meczów. To byłoby coś nieprawdopodobnego!!!

Juniorzy młodsi
EKOBALL SANOK 1:1 APPN MIELEC (0:0)
Bramka: Florczak 84’

Skład: Uluszczak – Błażowski, Gadomski, Piotrowski (70’ Florczak), Wójcik (55’ Rudy), Borowski, Mermer (40’ Kłodowski), Solon (65’ Malczak), Janusz, Słuszkiewicz, Łuczycki

Relacja trenera Sebastiana Jajko:
Juniorom młodszym nie udało się tym razem sięgnąć po komplet punktów, a remis uratowali w doliczonym czasie gry. APPN Mielec okazała się być drużyną dobrze zorganizowaną, skutecznie i mądrze się broniącą. Co prawda posiadaliśmy sporą przewagę w posiadaniu piłki, ale zbyt wiele było w jej rozgrywaniu nerwowości i niedokładności, co w zasadzie uniemożliwiało stworzenie groźnych sytuacji. Gdy już oddawaliśmy strzały to były albo zbyt lekkie, albo wprost w bramkarza. Goście próbowali kontratakować, lecz też z tego niewiele wynikało. Bramki padły po rzutach rożnych – najpierw strzelili goście, przy biernej postawie naszej obrony. Od tego momentu rzucamy wszystkie siły do ataku, co narażało nas na kontrataki. Pod bramką przeciwnika nadal brakowało nam precyzji, mimo to walczymy do końca meczu o podtrzymanie statusu niepokonanej drużyny. Udaje się to w ostatnich sekundach meczu, kiedy piłkę z bliska kieruje do siatki Alex Florczak. Drużynę należy pochwalić dziś za ambicje, mimo tego, że dzisiaj niespecjalnie szło, to udało się wyrównać i zdobyć jeden punkt. Za tydzień spotkanie z nieobliczalną drużyną Błękitnych Ropczyce.

Trampkarze starsi
SIARKA TARNOBRZEG 0:0 EKOBALL SANOK (0:0)

Skład: Sołtysik – Zych, Futyma, Struzik, Karczyński, Gawlewicz Mik., Makarski., Żuchowski, Gawlewicz Mat., Cyprych A., Słapiński, Błażowski, Szylak, Strzęciwilk, Szomko, Dąbrowski, Cyprych D., Biel

Relacja trenera Damiana Popowicza:
Wynik 0:0 nie świadczy o tym, że ten mecz był nudny – wręcz przeciwnie, nie brakowało sytuacji ku temu żeby któraś z drużyn przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pierwsze dwie groźne sytuacje w meczu tworzą gospodarze, lecz strzały na naszą bramkę są niecelne. Od około 15 minut osiągamy zdecydowaną przewagę: strzały Makarskiego i Adriana Cyprycha broni jednak dobrze bramkarz Siarki. W tym okresie gry Siarkowcy często uciekają się do fauli, przez co wykonujemy mnóstwo stałych fragmentów, lecz piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki. W drugiej połowie mecz się wyrównuje, dominuje walka w środku pola. Żadna z drużyn nie odpuściła ani jednej piłki ani metra wolnego boiska. W 55. minucie zabrakło dosłownie centymetrów, żeby Błażowski stanął oko w oko z bramkarzem, niestety obrońca zmusił go do odejścia w prawą stronę i strzał z kąta, z którym poradził sobie golkiper gospodarzy. W samej końcówce za to, w doskonałej sytuacji znalazł się piłkarz Siarki, którego powstrzymali do spółki Karczyński z Sołtysikiem. Wszyscy chłopcy spisali się znakomicie, szkoda tylko że nie udało się zwyciężyć w tym meczu, ale jeden punkt też szanujemy. Do końca rundy będziemy się bić o utrzymanie w grupie A, gdzie mecze stoją na świetnym poziomie. Chciałem jeszcze wyróżnić za to spotkanie Słapińskiego, Futymę i Gawlewicza, którzy włożyli w ten mecz mnóstwa zdrowia i się świetnie wywiązali się ze swoich obowiązków.

Trampkarze młodsi
EKOBALL SANOK 8:1 JKS JAROSŁAW (5:0)
Bramki: Milczanowski 2′ 12′ 17′ 20′ 44′ 45′ , Hott 32′, Nowosielski 54′

Skład: Mielnik – Skiba, Wojdyła, Joniak, Kuczma, Pelc, Targowski, Hott, Szpojnarowicz, Rajchel, Milczanowski
Zmiany: Jankowski, Nowosielski, Rakoczy.

Relacja trenera Jakuba Jaklika:
O ile pierwsza połowa była pod nasze dyktando (o czym świadczy wynik do przerwy), o tyle druga pomimo wygranej 3:1 pozostawia wiele do życzenia. Zostawialiśmy sporo miejsca rywalowi, nie kwapiąc się specjalnie do agresywnego odbioru piłki, w efekcie przeciwnik tworzył sytuacje i wykorzystał jedną z nich. Kolejne 6 bramek do swojego dorobku dołożył Milczanowski, a po jednej strzelali Hott (ładny strzał w długi róg od słupka) oraz Nowosielski (po przytomnym zagraniu będącego sam na sam Szpojnarowicza, który wykazał się altruistyczną postawą i zamiast kończyć akcję samemu, podał do nadbiegającego kolegi, który wpakował piłkę do pustej bramki). Przed nami kolejny mecz u siebie, tym razem z Nadziejami Mielec o 6 punktów.

Młodzicy starsi
KARPATY KROSNO 0:2 EKOBALL SANOK (0:0)
Bramki: Bobowski 36’, Zięba A. 60’

Skład: Haduch – Wojtowicz, Nowak, Miklicz, Kowalik, Czuryło, Tarapacki, Zięba F., Bobowski
Zmiany: Łuczejko, Zięba A., Jajko, Kasperek, Lemko, Serednicki.

Relacja trenera Dawida Romerowicza:
Zwycięstwem w Krośnie drużyna na 4 kolejki przed końcem zapewniła sobie minimum utrzymanie  w grupie B Podkarpackiej Ligi Młodzika Starszego. Był to plan minimum na tą rundę, jaki sobie założyliśmy. Dalej jednak pozostajemy w walce o awans do grupy A – w tej chwili wraz z 3 innymi drużynami zajmujemy ex aequo drugie miejsce premiowane awansem. Co do samego meczu w Krośnie – w pierwszej połowie to nasza drużyna posiadała optyczną przewagę, zagrażając bramce Karpat głównie ze stałych fragmentów, które były bardzo dobrze wykonywane tego dnia. Do przerwy wynik remisowy 0-0. Druga połowa to jeszcze lepsza gra naszego zespołu. Dawid Bobowski przeprowadza indywidualną akcję lewą stroną i strzela mocno po ziemi w krótki róg, gdzie bramkarz Karpat zbyt nonszalancko próbuje łapać piłkę, a ta przełamuje mu ręce i wpada do bramki. Później Karpaty próbują odrobić straty, lecz dobrze grająca obrona nie dopuszcza do groźnych sytuacji. Druga bramka to podanie Karola Łuczejki na 20 metrów do Adriana Zięby, który mocnym strzałem pod poprzeczkę ustala wynik meczu na 2-0. Dobry mecz całej drużyny, pokazali konsekwentną grę od początku do końca spotkania. Warto również pochwalić pracę sędziów, którzy bardzo dobrze prowadzili mecz tego dnia.

Młodzicy młodsi
EKOBALL SANOK 0:0 AP JASŁO (0:0)

Skład: Bernat Karol, Januszczak Karol, Podstawski Michał, Nowak Jakub, Filipczak Filip, Filipczak August, Król Konrad, Mateja Mateusz, Andrzejewski Borys, Żurek Kacper, Czerwiwiec Jan, Cyprych Mateusz, Masłowski Karol, Żak Maksymilian, Pelczarski Damian

Relacja trenera Tomasza Matei:
Wczorajszy mecz był tym z gatunku – wszystko pięknie, ładnie tylko wyniku brak. Mecz przeciwko AP Jasło był bardzo dobry, zagraliśmy to co zaplanowaliśmy sobie przed spotkaniem, czyli jak najwięcej podań prostopadłych. Przez całe spotkanie inicjatywa była po naszej stronie, jednak drużyna gości bardzo dobrze się broniła, a także bardzo dobre spotkanie rozegrał bramkarz Jasła. Dla mnie jako trenera było to jedno z lepszych spotkań naszych chłopaków i zabrakło tylko tej jednej jedynej bramki.