Turniejowe ferie najmłodszych Ekoballowców

Bardzo intensywne ferie spędziły ekoballowskie zespoły, trenujące na co dzień u trenera Bernarda Sołtysika, które rozegrały aż trzy turnieje. Rocznik 2011 wybrał się do Krosna na Bardomed Cup, rocznik 2009 do Dukli na MOSiR CUP, a roczniki 2012 i 2013 wzięły udział w Piłkarskim Festiwalu Dziecięcym w Sieniawie.

Relacja trenera Bernarda Sołtysika:
Jako pierwszy do rozgrywek przystąpił rocznik 2011, który wziął udział w mocno obsadzonym turnieju w Krośnie. Turniej rozgrywany był na dwóch połowach sali, w systemie 3+1 na małe bramki i był świetnie zorganizowany. W 4 godziny rozegraliśmy 8 piętnastominutowych meczów, z których każdy dostarczył ogromnych emocji i był świetnym doświadczeniem. Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków! Właściwie tylko w dwóch meczach byliśmy zdecydowanie słabsi od przeciwnika – z Resovią i Bardomedem, a w pozostałych graliśmy super zawody jak równy z równym, a nawet przewyższając przeciwników, choć nie zawsze kończyło się to zwycięstwem. Wiele z tych meczy można było skwitować stwierdzeniem – „my gramy, oni strzelają” – czasem wielka niefrasobliwość w trakcie szybkich powrotów za kontrą przeciwnika kończyła się bramkami samobójczymi – strzeliliśmy ich sobie 8… Turniej kończymy na 4 miejscu wraz z pozostałymi zespołami spoza pierwszej trójki i wynosimy z niego wiele doświadczeń i mnóstwo pozytywnych wrażeń!

Wyniki:
Ekoball Sanok 2:3 SMS Mielec (Kowalik 2)
Ekoball Sanok 3:1 AP Sanok (Kowalik 2, Folta)
Ekoball Sanok 0:8 Bardomed Krosno I
Ekoball Sanok 0:8 Resovia Rzeszów
Ekoball Sanok 0:1 Bardomed II Krosno
Ekoball Sanok 1:4 Szóstka Jasło ( Kowalik)
Ekoball Sanok 0:4 AP Jasło

Zagrali: Julek Friedrich, Tobi Kowalik, Kuba Folta, Misiek Romaniak, Igor Górniak, Max Myćka, Marcel Buczek, Szymek Skoczyński, Jaś Wojdyła, Miki Mrugała, Michał Turzyniecki.

_____________________________________

Rocznik 2009 pojechał do Dukli w mocno osłabionym składzie i musiałem skorzystać z chłopaków młodszych, aby przystąpić do turnieju. Mimo tych „problemów” turniej uważam za bardzo udany i dobry w naszym wykonaniu. Do trzeciego miejsca zabrakło nam 1 bramki, a z 7 rozegranych meczów tylko w jednym, z Bardomedem, byliśmy zdecydowanie słabsi od rywala. W sumie 3 przegrane, 3 wygrane i 1 remis dało nam IV miejsce.

Wyniki:
Ekoball Sanok 1:3 Tempo Nienaszów (Solecki)
Ekoball Sanok 2:2 MOSiR Dukla II (Radwański, Solecki)
Ekoball Sanok 2:4 MOSiR Dukla I (Jasion, Radwański)
Ekoball Sanok 3:2 Otryt Lutowiska (Radwański 2, Solecki)
Ekoball Sanok 0:4 Bardomed Krosno
Ekoball Sanok 1:0 Aktiv Pro Rymanów (Kowalik)
Ekoball Sanok 2:1 Lech Poznań FA (Jasion, Rzyman)

Zagrali: Aleks Terefińko, Alan Radwański, Bartek Rudy, Kuba Jasion, Kuba Solecki, Tobi Kowalik, Olo Dygoń, Kamil Wiejowski, Szymek Rakoczy, Oli Rzyman, Oli Ziarko.

_____________________________________

Roczniki 2012 i 2013 wzięły udział w super zorganizowanym Festiwalu Piłkarskim dla dzieci w Sieniawie. Bez presji, parcia na wynik wszystkie zespoły zdobyły pierwsze miejsce i upragnione złote medale! Turniej dostarczył wszystkim – rodzicom, dzieciakom i mnie, wiele emocji i bardzo pozytywnych wrażeń. Jako pierwsi grają chłopaki z 2012. Gramy w systemie 3+1 mecz i rewanż. Pierwsza runda to oswojenie się z salą, dopingiem, stresem, a druga to już przysłowiowa „truskawka na torcie”, gdzie w każdym meczu poza walecznością i zaangażowaniem dokładamy tez budowanie akcji od tyłu i konsekwencję w ustawieniu, co daje nam prawie same zwycięstwa i remis. Wielkie brawa za postawę chłopaków w tym turnieju.

Wyniki I runda:
Ekoball Sanok 1:2 Kolejarz Zagórz (Zgoda 2)
Ekoball Sanok 2:1 Aktiv Pro Rymanów I (Buczek 2)
Ekoball Sanok 0:1 Aktiv Pro Rymanów II
Ekoball Sanok 0:1 Wilczki Lesko
II runda:
Ekoball Sanok 2:0 Kolejarz Zagórz (Skoczyński, Buczek)
Ekoball Sanok 2:0 Aktiv Pro Rymanów I (Buczek, Zgoda)
Ekoball Sanok 2:0 Aktiv Pro Rymanów II (Buczek, Zgoda)
Ekoball Sanok 1:1 Wilczki Lesko (Zgoda)

Zagrali: Szymek Skoczyński, Oli Górniak, Marcel Wójcik, Marcel Buczek, Norbi Niżnik, Adi Zgoda, Jasiek Kondyjowski.

_____________________________________

Starsi koledzy wrócili z uśmiechem do domu, a w godzinach popołudniowych do zabawy przystąpili najmłodsi chłopcy i nasza perełka Milenka z rocznika 2013/14. Był to ich pierwszy turniej i ich postawa była wielka niewiadomą. Obawy o nich okazały się jednak zupełnie bezpodstawne, gdyż ekipa zaprezentowała się znakomicie, grając bez żadnej tremy, z ogromnym serduchem, poświęceniem i zaangażowaniem. Graliśmy w systemie 3+1 mecz i 3 razy rewanż. Od siebie dodam, że był to od lat najlepszy debiut prowadzonej przeze mnie drużyny. Nie wiem czy trafił się tak dobry rocznik, czy fakt, że większość z dzieciaków uczęszcza, poza normalnymi treningami na zajęcia piłkarskie prowadzone przeze mnie w przedszkolu… Spory materiał do przemyśleń, co daje trening 4 razy w tygodniu. Wielkie brawa dla wszystkich.

Duże brawa także za udział rodziców we wszystkich tych turniejach i za naprawdę super doping i wsparcie!!!

Wyniki:
Ekoball Sanok 2:2 Kolejarz Zagórz (Bieniasz, Pojnar)
Ekoball Sanok 0:0 Aktiv Pro Rymanów
Ekoball Sanok 1:1 Kolejarz Zagórz (Niemiec)
Ekoball Sanok 3:2 Aktiv Pro Rymanów (Orlikiewicz, Pojnar, Radożycki)
Ekoball Sanok 0:3 Kolejarz Zagórz
Ekoball Sanok 0:3 Aktiv Pro Rymanów
Ekoball Sanok 3:0 Kolejarz Zagórz (Bieniasz, Radożycki, Niemiec)

Zagrali: Milenka Janusz, Adi Pojnar, Bruno Radożycki, Jasiek Niemiec, Kuba Bieniasz, Mati Orlikiewicz, Miłosz Zarzyka.

UDOSTĘPNIJ