Turniej „O Puchar Prezesa PZPN” – rocznik 2007

Zawody odbyły się w dniu 17.01.2018 w hali sportowej w Nowosielcach.

Relacja trenera Tomasza Matei z przeprowadzonych zawodów:

Przeciętny turniej w wykonaniu mojej drużyny. Okresy gry, za które można chwalić chłopaków, przeplatane były także i takimi które nie powinny już zdarzyć na tym poziomie nauczania. O turnieju dowiedzieliśmy się dzień wcześniej, przez co nie wszyscy dali radę być na nim obecni.

Pierwszy mecz z Karpatami Krosno to mecz o dwóch obliczach – w pierwszej części meczu Karpaty nie schodziły z naszej połówki boiska, a nasi zawodnicy byli kompletnie zagubieni. Po tym okresie i bardzo szybko straconej bramce w końcu udało się uporządkować grę, i to my coraz więcej przebywamy pod bramką rywala, doprowadzając do wyrównania. Do zwycięstwa zabrakło szczęścia, bo sytuacji było ku temu dużo.

W drugim meczu pokonujemy Aktiv Pro Rymanów 2-0.

Trzeci mecz z LKS Hłudno remisujemy 1:1, i tego wyniku szkoda, ponieważ prowadząc grę dajemy rywalowi strzelić bramkę.

Czwarty mecz to pojedynek z Przełomem Besko który wygrywamy 5-0.

Kolejny mecz rozgrywamy z AP Sanok, i po raz kolejny przegrywamy go nie tyle piłkarsko, co w głowach niektórych zawodników. Przyznać jednak należy, że przegrywamy zasłużenie, gdyż dużo więcej z gry mieli nasi rywale. Po strzelonej bramce na 1-2 postawiliśmy wszystko na atak, co wykorzystali piłkarze AP strzelając nam trzecią bramkę.

Ostatni mecz to pojedynek rozgrywany z Beniaminkiem Krosno, który okazał się meczem o awans do dalszej fazy między naszym rywalem, a AP Sanok. O ile początek meczu dawał jeszcze jakieś szanse na korzystny wynik, to z każdą upływającą minutą Beniaminek przeważał coraz bardziej na boisku i wygrał całe spotkanie 2-0, ostatecznie triumfując w całym turnieju.

Podsumowując, czeka nas jeszcze dużo pracy, zwłaszcza w sferze psychicznej i emocjonalnej. Chłopaki muszą zrozumieć, że najlepsza gra jest wtedy, gdy robią to na luzie, bo umiejętności mają już spore, a nikt w tym wieku nie oczekuje od nich zdobywania „mistrzostwa świata”.

Rozegrane mecze:

Ekoball Sanok 1:1 Karpaty Krosno (Król)
Ekobal Sanok 2:0 Aktiv Pro Rymanów (Król, Zioło)
Ekoball Sanok 1:1 LKS Hłudno (Król)
Ekobal Sanok 5:0 Przełom Besko (Mateja x2, Andrzejewski, Król, Podstawski)
Ekoball Sanok 1:3 AP Sanok (Król)
Ekobal Sanok 0:2 Beniaminek Krosno

Skład: Mandzelowski Jasiek, Zioło Bartek, Król Konrad, Andrzejewski Borys, Mateja Mateusz, August Filipczak, Masłowski Karol, Podstawski Michał oraz „kierownik drużyny” – kontuzjowany Filip Filipczak

UDOSTĘPNIJ