Zwycięstwo Ekoballu w turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Podkarpacia w Futsalu – rocznik 2007

Turniej eliminacyjny Mistrzostw Podkarpacia w Futsalu – rocznik 2007

Zwycięstwo w turnieju Ekoballu 2007 w pięknej hali przy PWSZ w Sanoku dało awans do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w Łańcucie w dniu 26 listopada 2017r.

Relacja z zawodów trenera Tomasza Matei:

Bardzo dobrze zaprezentowali się moi piłkarze z rocznika 2007 na turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia rozgrywanym w Sanoku na obiekcie PWSZ. W turnieju brało udział pięć zespołów Wilczki Lesko, Aktiv Pro Rymanów, Akademia Piłkarska Sanok, Akademia Piłkarska Sanok II (grupa dziewczyn) oraz nasza ekipa.

Turniej rozpoczynamy jak nigdy, czyli od zwycięstwa (pierwsze mecze w dotychczasowych turniejach halowych zazwyczaj nam nie wychodziły). Pokonujemy Wilczki Lesko po bardzo fajnej grze 5-2.

W drugim meczu mierzymy się z Aktiv Pro Rymanów, gdzie również wieńczymy go zwycięsko, tracąc o 1 bramkę mniej niż w pierwszym meczu. Wynik 5-1.

W trzecim pojedynku mierzymy się z dziewczynami z Akademii Piłkarskiej Sanok. Końcowy wynik to 6-1 dla naszych chłopaków, choć przyznać trzeba, że w całym turnieju dziewczyny z AP pokazały naprawdę niemałe umiejętności, a wiele ich akcji zespołowych oklaskiwanych było z trybun.

Ostatni mecz – zarazem najważniejszy, bo jak się okazało o pierwsze miejsce w turnieju gramy z AP Sanok. Pierwsza część meczu bardzo dobra w naszym wykonaniu, a po bardzo fajnych akcjach wychodzimy na prowadzenie 2-0. Od tego momentu wszyscy zawodnicy jakby zapomnieli jak się gra w piłkę, zaczęło się niepotrzebne wybijanie futbolówki oby jak najdalej od swojej bramki, co wykorzystali zawodnicy Akademii, tworząc raz po raz groźne sytuacje bramkowe. Cały mecz kończy się ostatecznie remisem 2-2, który dzięki lepszemu bilansowi bramek dał nam pierwsze miejsce w całym turnieju oraz zagwarantował wyjazd na turniej finałowy do Łańcuta.

Podsumowując – turniej bardzo fajny w naszym wykonaniu, jednak momentami dawał znać o sobie boiskowy egoizm i chęć zdobycia bramki (co u dzieciaków jest jak najbardziej zrozumiałe), zwłaszcza jak na trybunach siedzą rodzice i dziadkowie gorąco dopingujący swoje pociechy. Szkoda tylko straconych bramek, gdyż prawie wszystkie wpadły podczas gdy wychodziliśmy po niezłym rozegraniu rozegraniu 3 na 1 – i stracie piłki. Na pochwałę zasługuje cały zespół z walkę i zaangażowanie. Teraz zabieramy się za dalszą pracę na treningach abyśmy byli jeszcze lepsi w następnych meczach.

W turnieju brali udział:
Kuba Nowak
Borys Andrzejewski
Mateusz Mateja
Filip Filipczak
August Filipczak
Karol Bernat
Karol Januszczak
Michał Podstawski
Konrad Król – Król strzelców całego turnieju


Zwycięzca turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Podkarpacia rocznika 2007 – EKOBALL SANOK. Finał Wojewódzki za tydzień w Łańcucie.

UDOSTĘPNIJ