Sezon młodzieży rozpoczęty od dwóch zwycięstw

Dziś mecz w Mielcu juniorów starszych, a w środę dwumecz młodzików z Jasłem. Oby tak dalej !

17.08.2019 – Junior młodszy (r. 2003-04)
WISŁOKA DĘBICA 1:9 EKOBALL SANOK (0:4)
Bramki: Adrian Cyprych 9’ 45’, Mateusz Błażowski 11’ 55’, Michał Słapiński 24’ 88’, Alex Florczak 58’ 78’, Szymon Makarski 68’

Skład: Sołtysik (46’ Uluszczak) – Gawlewicz Mateusz, Zych, Piotrowski, Struzik (46’ Gawlewicz Mikołaj), Karczyński (46’ Strzęciwilk), Solon, Słapiński, Cyprych (46’ Makarski), Zagórda (46’ Florczak), Błażowski

Relacja trenera Grzegorza Pastuszaka:
Bardzo dobry mecz w wykonaniu wszystkich zawodników na inaugurację sezonu. Cieszy postawa wszystkich chłopaków, którzy tworzą drużynę juniora młodszego. Cały czas będziemy pracowali nad poprawą jakości gry oraz nad zgraniem wszystkich formacji. Cieszy również skuteczność, a na uwagę godną odnotowania zasługuje bramka Błażowskiego, po pięknej zespołowej akcji zakończonej strzałem głową w okienko.

______________________________

18.08.2019 – Trampkarz młodszy (r.2006)
MKS DAP DĘBICA 2:3 EKOBALL SANOK (1:0)
Bramki: Michał Wojtowicz 45’, Adrian Zięba 62’, Filip Zięba 70’

Skład: Haduch – Jajko, Czuryło, Nowak Szymon, Pietrzkiewicz, Zięba Filip, Łuczejko, Kowalik, Wojtowicz, Bobowski, Zięba Adrian; Miklicz, Jakub Nowak, Kasperek, Buczek, Filipczak August, Filipczak Filip

Relacja trenera Jakuba Jaklika (zastępstwo):
Mecz zacięty. Jedna i druga drużyna włożyła sporo zdrowia i determinacji w zawody. W I połowie z sytuacji bramkowych niewiele po obu stronach. Z naszej strony warto odnotować akcję Bobowskiego, który wprawdzie zdobył gola po prostopadłym podaniu z głębi pola, ale był na minimalnym spalonym. Ponadto 2 razy próbował Adi Zięba, lecz strzały były zbyt lekkie, by zagrozić bramce. Gospodarze mieli kilka niecelnych strzałów i groźnych dośrodkowań ze stałych fragmentów gry. W końcowych minutach przycisnęli nas do muru, dominując w środkowej strefie. Tuż przed przerwą zdobywają bramkę na 1:0 – lekki strzał z 17 metrów, niestety stojący 2 metry od linii bramkowej Hubert Haduch nie był w stanie jej sięgnąć i przenieść piłki nad poprzeczkę. W drugiej połowie staramy się grać trochę odważniej i jeszcze bardziej agresywnie, by przeciwnik nie miał tyle czasu i spokoju w rozgrywaniu piłki. Aktywnie z przodu Wojtowicz, Kowalik, Bobowski i przede wszystkim Adi Zięba, który cały czas dobrze pokazywał się partnerom i wygrywał sporo pojedynków 1 na 1. Gola wyrównującego strzelamy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Szymka Nowaka, piłka zakotłowała się w gąszczu nóg, a najprzytomniej w całej akcji zachował się Michał Wojtowicz, który dopadł do niej i z 4 metrów strzelił obok bramkarza. Po wyrównaniu mecz stał się szarpany, sporo niedokładności u jednych i drugich, brakowało sytuacji bramkowych. Dopiero niepotrzebny faul 25 metrów od bramki i strzał w okienko przez gospodarzy daje im prowadzenie. Nasz bramkarz mimo próby interwencji nie miał prawa sięgnąć tej piłki. W składzie doszło do kilku roszad. Pojawił się Miklicz, młodszy z braci Nowaków – Jakub, Kasperek, Buczek, a także dwójka „pędziwiatrów” z rocznika 2007, czyli bliźniacy August i Filip Filipczak. Chłopaki sprawiali sporo problemów obronie rywala, a popularny Gucio mógł zdobyć bramkę, jedynie świetna interwencja bramkarza mu to uniemożliwiła. Bramkę na 2:2 zdobywa Adi Zięba, który wykorzystał zbyt lekkie podanie obrońcy, dopadł do piłki i z najbliższej odległości pokonał bramkarza. Jeśli komuś należała się bramka w tym meczu to właśnie jemu. W końcówce spotkania po faulu 20 metrów od bramki strzela Filip Zięba – gol pada w podobnych okolicznościach jak dla gospodarzy, uderzenie pod poprzeczkę, bramkarz którego wzrost nie pozwala ‘dofrunąć’ do poprzeczki. W ostatnich minutach DAP rzuca wszystko do ataku. Nasi zawodnicy przytrzymali jednak napór graczy z Dębicy i wywozimy cenne 3 punkty z trudnego terenu. Wyróżnić należy cały zespół, a nie pojedynczych graczy. Każdy pracował na wspólne konto drużyny. Gdy zdarzały się błędy chłopaki robili wszystko by je naprawić. Duch zespołu był obecny przez całe spotkanie – gratulacje i wielkie dzięki całej drużynie za postawę.