Sezon ligowy 2017/2018 zakończony – relacje z meczów młodzików [20.06.2018]

Sezon ligowy 2017/2018 zakończony !!!

W dniu wczorajszym (środa, 20.06.2018) rozegrano dwa mecze młodzików Ligi Wojewódzkiej, z udziałem drużyn KS Ekoball Sanok. Były to zarazem ostatnie dwa mecze ligowe baardzo długiego sezonu, w którym rozegraliśmy prawie 200 spotkań.

W spotkaniach kończących sezon padły dwa remisy:

Młodzicy starsi
EKOBALL SANOK 0:0 SMS JAROSŁAW (0:0)

Skład: Mielnik – Kuczma, Buczek, Wojdyła, Nowosielski, Joniak, Pelc, Szpojnarowicz, Milczanowski, Skiba, Rakoczy

Relacja trenera Jakuba Jaklika:
Ostatni mecz spaja klamrą nasze występy w tym sezonie – tworzymy sytuacje bramkowe, stuprocentowe, ale nie potrafimy ich wykorzystać. W tym spotkaniu przeważaliśmy jeśli chodzi właśnie o sytuacje strzeleckie, mieliśmy ich co najmniej trzy. W pierwszej połowie Brajan wybiegł sam na sam, biegnąc ponad 15 metrów, lecz wykończył akcję niecelnym strzałem. W tej części gry aktywny był Szpojnarowicz, który ‘szarpnął’ parę razy na skrzydle. W drugiej odsłonie ponownie sytuację miał Milczanowski, który z około 6 metrów po interwencji bramkarza trafił w poprzeczkę. Również ‘Szpojnar’ wykreował dwie dogodne okazje do strzelenia gola, jednak oddawał zbyt lekkie strzały. Goście natomiast mieli jedną sytuację, lecz strzał zza pola karnego był lekki, by zaskoczyć Mielnika. Najlepszy na placu był Szymon Buczek, który ‘czyścił’ wszelkie akcje przeciwników, a dodatkowo świetnie wyprowadzał piłkę, zapewniając nam spokój z tyłu.

 

foto: E.Kuczma

_________________________________________
Młodzicy młodsi:
ZIOMKI RZESZÓW 1:1 EKOBALL SANOK (0:1)
Bramka: Wojtowicz 14’

Skład: Haduch – Jajko, Nowak, Kowalik, Zięba, Czuryło, Serednicki, Bobowski, Kasperek, Lemko, Wojtowicz, Miklicz

Relacja trenera Adama Florka:
Z Rzeszowa wracamy z punktem. Mecz od początku był prowadzony w szybkim tempie, gdyż każda z drużyn grała o stawkę. Pierwszą bramkę po fajnym prostopadłym podaniu od Filipa Zięby strzela Michał Wojtowicz, a jest to dopiero jego drugi mecz z godłem Ekoballu na koszulce. Wynik było ciężko utrzymać, gdyż drużyna przeciwna grała najprostszymi środkami, wybijając co akcję piłkę do przodu. Dawid Bobowski fauluje na około 20. metrze, a zawodnik z Rzeszowa strzałem pod poprzeczkę zdobywa bramkę. Jest to ok. 10 bramka, którą tracimy po strzale z dystansu, gdzie bramkarz nie ma szans doskoczyć do poprzeczki. Ostatnie 10 minut to akcja za akcją, 2 poprzeczki, 2 słupki, sam na sam Szymona Nowaka…niestety nie udaje nam się udokumentować wyższości w tym meczu. Dziękuję całej drużynie za oddanie serca na boisku.

źródło: Ziomki Rzeszów

Więcej zdjęć z meczu młodzika młodszego, autorstwa pana M. Dygonia (KLIK)

W najbliższych dniach podsumujemy sezon w wykonaniu wszystkich drużyn.

UDOSTĘPNIJ