Ruszyła liga. Wyjazdowe zwycięstwo na dobry początek!!!

  Legion Pilzno 1:3 Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK (1:1)

  W 10 minucie meczu kontuzji doznaje nasz młodzieżowiec Kacper Słysz. W jego miejsce na plac gry wchodzi inny gracz z rocznika 2000 – Dawid Posadzki.

  W 27 minucie piękną bramkę z rzutu wolnego zdobywa debiutujący w naszym zespole Kamil Jakubowski. Piłka po atomowym uderzeniu z 18 metrów trafia w samo okienko bramki gospodarzy. 0-1.

  W 32 minucie piłkarze z Pilzna otrzymują rzut karny, po niepotrzebnym faulu naszego kapitana, bramkarza Piotra Krzanowskiego, po którym ukarany zostaje żółtą kartką, a drużyna rzutem karnym. 1-1.

  Po przerwie na placu gry pojawia się Arkadiusz Femin, zastępując miejsce strzelca bramki – Kamila Jakubowskiego, który doznał urazu i nie mógł kontynuować gry.

  W 57 minucie wychodzimy na prowadzenie. Strzelcem bramki Arek Femin, który pięknie i skutecznie wykańcza składną akcję naszej drużyny. Brawo!

  W 60 minucie mamy fantastyczną okazję do podwyższenia rezultatu, jednak minimalnie niecelnie strzela Kamil Adamiak.

  83 min. Goooolllllllll. Damian Niemczyk grający dziś w linii ataku trafia pięknie z bocznej strefy pola karnego. Jego atomowy strzał ląduje w krótkim słupku bezradnego bramkarza. Mecz wydaje się zamknięty… 1-3!!! Brawo!

  W końcówce meczu trener Mateusz Ostrowski dokonuje kilku zmian. Na uwagę zasługuje informacja o debiucie w zespole seniorów w meczu o punkty kolejnego wychowanka – Filipa Pielecha, rocznik 2002. Powodzenia na nowej drodze życia 😉.

  Koniec spotkania. Trzy punkty wraz z piłkarzami jadą do Sanoka.

  Świetny mecz całej drużyny. Bardzo dobra gra defensywy, odpowiedzialnie i mądrze w środku pola, znakomita postawa zmienników. Dawid Posadzki wraz z Arkadiuszem Feminem udowodnili swoją postawą, że drużyna będzie mieć z nich duży pożytek tej wiosny, i z pewnością nie jeden mecz zagrają od pierwszego gwizdka. Femin miał okazję na dublet i podwyższenie rezultatu, lecz jego piękny strzał jeszcze lepiej obronił bramka z Pilzna. Po rajdach na skrzydle Posadzkiego boczni obrońcy Legionu długo z kolei będą się „odkręcać”… Niemczyk bez względu na jakiej pozycji zagra to klasa sama w sobie… O pozostałych również dziś można mówić w samych superlatywach….

  Czekamy jeszcze na dobre wieści z Dębicy, gdzie na założenie szwów i badanie tomografem pojechał Kacper Słysz, który w 10 minucie meczu zderzył się głową z rywalem i musiał opuścić plac gry. Miejmy nadzieję, że do piątku i meczu przeciwko Błękitnym wszystko będzie ok. Tego życzymy naszej „Mrówce”.

  Całej drużynie składamy ogromne gratulacje.

  Dzisiejsze zwycięstwo dało naszej drużynie awans na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

  Skład:
  1. Piotr Krzanowski – BR
  18. Damian Baran – O
  16. Piotr Lorenc – O
  27. Dawid Gąsior – O
  37. Szymon Słysz – O (15. Konrad Kaczmarski)
  23. Łukasz Tabisz – P
  20. Krystian Jaklik – P
  14. Kamil Adamiak – P (8.Seweryn Zajdel)
  11. Kacper Słysz – P (21. Dawid Posadzki 10 min.)
  4. Kamil Jakubowski – P (17. Arkadiusz Femin 46 min.)
  6. Damian Niemczyk – N (13. Filip Pielech 85 min.)
  _________________________
  25. Mateusz Jagniszczak
  3. Wojciech Władyka
  8. Seweryn Zajdel
  13. Filip Pielech
  15. Konrad Kaczmarski
  17. Arkadiusz Femin
  21. Dawid Posadzki

  UDOSTĘPNIJ