Relacje z wtorkowych meczów trampkarzy i juniorów Ekoballu [15.05.2018]

Zwycięstwo z JKS trampkarzy starszych oraz remis w Dębicy juniorów starszych – efektem wtorkowych spotkań Ekoballu Sanok.

JUNIOR STARSZY
IGLOOPOL DĘBICA 2:2 EKOBALL SANOK (0:2)
Bramki: Paszkowski 8’, Gomułka 12’

Skład: Michura – Gazdowicz, Władyka, Prajsnar, Kowalski, Słysz, Pieszczoch, Paszkowski, Jatczyszyn (60’ Gadomski), Burczyk (62’ Płaziak), Gomułka

Relacja trenera Grzegorza Pastuszaka:
Po takim meczu jak w Dębicy można się tylko załamać. Bo co z tego, że mecz skończył się remisem 2-2, jak powinniśmy go wygrać różnicą trzech, czterech bramek. Ale po kolei:
– 8 minuta Paszkowski sam na sam 1-0
– 12 minuta Gomułka po wysokim pressingu 2-0
– 15 minuta Paszkowski sam na sam, bramkarz broni, a Burczyk z 4 metrów w słupek
– 20 minuta karny z kapelusza dla Dębicy (Rafał Michura broni)

W drugiej połowie meczu było podobnie – dwie setki Słysza i jedna Paszkowskiego + karny na Paszkowskim w sposób ewidentny – tylko sędzia, bardzo stronniczy w tym meczu, nie widział.

Bramki tracimy w 74 i 78 minucie (znów po rogu). Jednak się nie poddajemy i w 90 minucie mamy 3 setki w ciągu 20 sekund – Kowalski 2 razy w słupek i Słysz poprawiając trafia w zawodnika Dębicy leżącego na linii bramkowej, który blokuje piłkę ręką. Oczywiście nie ma nic, tylko 2 kartki dla nas. Szkoda, bo znów jesteśmy lepsi – prowadzimy i nie wygrywamy.

Już w najbliższy piątek rozgrywamy kolejny mecz. Tym razem podejmujemy Karpaty Krosno o godz. 13:00. Będzie to siódme spotkanie w okresie 20 dni. Intensywność gry jak dla drużyn z Ligi Mistrzów (a oni nie chodzą do szkoły…)
________________________________

TRAMPKARZ STARSZY
EKOBALL SANOK 2:0 IGLOOPOL DĘBICA (1:0)
Bramki: Herman 8’, Janusz 45’

Skład: Uluszczak J.- Uluszczak A., Piotrowski, Drwięga, Wójcik, Mermer, Herman, Janusz, Solon, Trybała, Florczak, Słuszkiewicz, Filipowicz, Słapiński, Malczak

Relacja trenera Dawida Romerowicza:
Bardzo dobry mecz trampkarzy starszych z JKS-em. Wynik 2-0 nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania. To nasza drużyna od początku przeważała, stwarzając sobie więcej sytuacji do strzelenia bramek. Już w 8. minucie Janek Mermer dośrodkowuje ,,kąśliwie’’ z prawej strony boiska, piłka jeszcze dostaje kozioł przed bramkarzem, który na mokrej nawierzchni odbija ją przed siebie, a Szymon Herman ze spokojem strzela bramkę. W pierwszej połowie jeszcze kilkukrotnie wypracowaliśmy sobie sytuacje strzeleckie, zarówno z akcji jak i po stałych fragmentach, gdzie dobrze pracę tego dnia wykonywał Nikodem Janusz. Pod koniec pierwszej połowy niedużo zabrakło Szymonowi, by zdobył swoją drugą
,,filmową‘’ bramkę tego dnia – oddał z kroku mocny strzał z 18 metrów, który zmierzał w okienko bramki, po czym piłka odbiła się od dolnej części poprzeczki, linii bramkowej i wyszła w pole. Drugą połowę rozpoczęliśmy również bardzo dobrze, spychając przeciwnika do obrony. Po zagraniu z głębi pola prostopadłej piłki, swoją szybkość pokazał Nikodem Janusz, mijając z łatwością linię obrony i uprzedzając bramkarza strzela mocno, nie do obrony. Po tej bramce nastąpiło lekkie rozluźnienie i jedyny błąd w przekroju całego meczu popełniła nasza obrona, gdzie czujny Jakub Uluszczak musiał ratować się obroną ręką poza polem karnym. Sędzia pokazał 10 minut kary Kubie, do bramki wszedł Michał Słapiński, który bardzo dobrze sobie poradził, broniąc pewnie. W tym fragmencie gry w osłabieniu, nasza drużyna dalej przeważała i jeszcze mocniej przycisnęła przeciwnika – utrzymywała się dłużej przy piłce nie pozwalając na zagrożenie ze strony JKS-u. Po powrocie Kuby do bramki przewaga była jeszcze większa – zabrakło tylko spokoju pod bramką, bo wynik byłby znacznie wyższy. Ogólnie mecz mógł się podobać – cała drużyna jak i każdy z zawodników zagrał z pełnym zaangażowaniem i konsekwencją od pierwszej do ostatniej minuty. Już w sobotę kolejny mecz u siebie z APPN Mielec, gdzie trzeba podtrzymać dobrą, zwycięską passę.
__________________________________

Fotki juniorów starszych z Dębicy: Janusz Wojnarowski
Fotki trampkarzy starszych: Wojciech Herman

UDOSTĘPNIJ