Relacje z weekendowych spotkań młodzieży Ekoballu [20-21.10.2018]

Juniorzy Starsi
EKOBALL SANOK 3:1 POGOŃ SOKÓŁ LUBACZÓW (1:0)
Bramki: Kowalski 20’, Paszkowski 60’, Szul 75’

Skład: Przyboś – Gazdowicz, Nitka, Władyka, Kowalski, Paszkowski, Słysz, Płaziak, Burczyk (46’ Ginda), Gomułka, Pietranowicz (46’ Szul)

Relacja trenera Grzegorza Pastuszaka:
Mecz zagrany na pełnym luzie, chłopaki popróbowali sobie troszkę na boisku różnych rozwiązań. No ale kiedy jak nie teraz można tak sobie kombinować, na wiosnę nie będzie już na to miejsca, bo będzie twarda walka o jak najlepsze miejsce w najwyższej podkarpackiej lidze juniorów starszych.


Juniorzy młodsi
BŁĘKITNI ROPCZYCE 3:3 EKOBALL SANOK (0:1)
Bramki: Janusz 38’ 78’, Pielech 80’

Skład: Jagniszczak – Błażowski, Borowski, Piotrowski, Rudy (50’ Wójcik), Janusz, Łuczycki, Pielech, Solon (65’ Kłodowski), Florczak (55’ Malczak), Mermer (55’ Kurkarewicz)

Relacja trenera Sebastiana Jajko:
Mecz w Ropczycach był bardzo dobrym widowiskiem, pełnym walki i dramaturgii do końcowego gwizdka. Po raz kolejny drużyna pokazała charakter i mimo dwubramkowej straty potrafiła w ostatnich dwóch minutach doprowadzić do remisu.  W pierwszej połowie lekka przewaga naszej drużyny, mimo dobrej i agresywnej gry obronnej gospodarzy tworzymy kilka sytuacji, które powinny zakończyć się bramką. Najpierw po rzucie rożnym własny strzał głową dobija Florczak, jednak czyni to zbyt lekko i trafia w bramkarza. Po chwili piękny strzał Pielecha trafia w poprzeczkę. Następne dwie okazje to zasługa aktywnego Nikodema Janusza, który najpierw wpada w pole karne i jego groźny strzał broni instynktownie bramkarz, po chwili w sytuacji sam na sam trafia pechowo w słupek. Na szczęście za trzecim razem jest skuteczny i pewnie wykańcza akcję zapoczątkowaną rajdem Łukasza Błażowskiego. Gospodarze mieli także swoje szanse, ale nie były to czyste sytuacje, bardzo dobrze kilka dośrodkowań przerwał Jagniszczak. Początek drugiej połowy przebiegał pod nasze dyktando i kiedy wydawało się, że kolejne bramki to tylko kwestia czasu, kilka prostych błędów w obronie spowodowało, że w krótkim odstępie czasu Błękitni zdobyli aż trzy gole. Przejęli oni w tym okresie całkowicie inicjatywę i mieli kilka sytuacji na podwyższenie rezultatu, na szczęście brakowało ostatniego, dokładnego podania. Mimo takiego obrotu sprawy chłopcy zdołali odwrócić losy spotkania. Coraz częściej przedostajemy się pod bramkę gospodarzy. Sygnał do ataku daje Wiktor Łuczycki, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wpada z piłką do bramki, niestety dotykając ją ręką. Za chwilę dwie bardzo dobre sytuacje Malczaka – najpierw wpada w pole karne i uderza z ostrego kąta w boczną siatkę, po chwili jego strzał z najbliższej odległości odbija bramkarz. Na dwie minuty przed końcem udaje się zdobyć w końcu bramkę kontaktową – Nikodem Janusz ładnym strzałem zza linii pola karnego przywraca nam wiarę w sukces. Rzucamy wszystkie siły do ataku, największe zagrożenie stwarzając po stałych fragmentach gry. Po jednym z fauli w środkowej strefie boiska piłkę w pole karne wrzuca Mateusz Jagniszczak, a w zamieszaniu pod bramką najwięcej przytomności zachowuje Filip Pielech i strzałem z półobrotu doprowadza do remisu. Próbowaliśmy jeszcze zdobyć bramkę zwycięską i prawie się to udaje- Michał Borowski uderza z rzutu wolnego, piłka w siatce, jednak nasz szał radości przerywa gwizdek arbitra, przypominający, że był to rzut wolny pośredni i niestety nikt nie zdołał dotknąć piłki zanim przekroczyła ona linię bramkową. Szalony mecz kończy się więc sprawiedliwym podziałem punktów, a my ich kompletu musimy szukać w kolejnym spotkaniu, za tydzień, ze Strugiem Tyczyn.


Trampkarze starsi
EKOBALL SANOK 0:3 STAL RZESZÓW (0:0)

Skład: Sołtysik – Karczyński, Futyma, Struzik, Gawlewicz Mik., Gawlewicz Mat., Cyprych A., Słapiński, Śliwiak, Cyprych D., Strzęciwilk
Zmiany: Szylak, Adamski, Biel, Izdebski, Żuchowski, Zych, Błażowski

Relacja trenera Damiana Popowicza:
Byliśmy przygotowani na ciężki mecz z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Zaczynamy mecz od dwóch ciekawych akcji, ale przez większą część pierwszej połowy grając pod wiatr jesteśmy zmuszeni do gry obronnej w pressingu, niskim co nam bardzo dobrze wychodzi, nie pozwalamy Stali Rzeszów na stworzenie sytuacji bramkowych. Na początku drugiej połowy już w 4. minucie tracimy bramkę po rzucie rożnym. Drużyna pozytywnie reaguje na taki obrót wydarzeń, chłopcy dzielnie walczą, starają się odrobić straty jednak drużyna Stali nie pozwala nam na wiele pod swoją bramką. Na 7 minut przed końcem spotkania stawiamy wszystko na jedną kartę, niestety zamiast odrobić straty tracimy dwa gole w samej końcówce. Mimo osłabień w kadrze chłopcy zagrali dobry mecz, szkoda że przytrafił się moment dekoncentracji, bo można było pokusić się o punkt z drużyną, która lideruje bezapelacyjnie w lidze.


Trampkarze młodsi
EKOBALL SANOK 4:0 APPN MIELEC (2:0)
Bramki: Milczanowski 23′ 43′, Szpojnarowicz 14′, Pelc 63′

Skład: Mielnik – Joniak, Buczek, Skiba, Szpojnarowicz, Kuczma, Targowski, Wojdyła, Hott, Pelc, Milczanowski
Zmiany: Rajchel, Rakoczy, Nowosielski, Jankowski

Relacja trenera Damiana Popowicza (zastępstwo):
Mecz o pewnym ciężarze psychicznym – chłopcy wygrywając zapewniali sobie awans do grupy B. Bardzo dobrze spisała się linia pomocy, która potrafiła utrzymać się przy piłce i często kierowała dużo groźnych, otwierających podań do bramki przeciwnika. Wynik 4-0 świadczy o sporej dominacji i też tak było, jednak cały czas trzeba było być czujnym, gdyż drużyna z Mielca kilka razy groźnie skontrowała. Najpiękniejszej urody był trzeci gol autorstwa Milczanowskiego, zdobyty głową.


Młodzicy starsi
EKOBALL SANOK 0:0 SMS JAROSŁAW (0:0)

Skład: Haduch – Kowalik, Nowak, Wojtowicz, Miklicz, Czuryło, Tarapacki, Zięba F., Bobowski
Zmiany: Łuczejko, Zięba A., Jajko, Lemko, Pietrzkiewicz

Relacja trenera Dawida Romerowicza:
Kolejny bardzo dobry mecz naszych młodzików starszych. Od początku do końca dominowali na placu, stwarzali dużo klarownych sytuacji do strzelenia bramek, zarówno z gry po ładnych zespołowych akcjach jak i bardzo dobrze wykonywanych stałych fragmentach. Jednak brak szczęścia tego dnia nie pozwolił odnieść zwycięstwa. Cieszy postawa naszych zawodników, którzy z pełnym zaangażowaniem walczyli do ostatniej akcji meczu.


Młodzicy młodsi
AP SANOK 3:1 EKOBALL SANOK (2:1)
Bramka: Król

Skład: Karol Bernat, Nowak Jakub, Podstawski Michał, Andrzejewski Borys, Januszczak Karol, Filipczak Filip, Filipczak August, Król Konrad, Mateja Mateusz, Żurek Kacper, Czerwiwiec Jan, Masłowski Karol

Relacja trenera Tomasza Matei:
Porażka w lidze młodzika młodszego. W sobotni ranek przegrywamy mecz z AP Sanok 1-3, był to dobry mecz w naszym wykonaniu, a szczególnie pierwsza połowa mogła się podobać. Pierwszą bramkę tracimy po rzucie rożnym (która to już stracona bramka – musimy nad tym popracować). Bramkę na 1-1 strzela Kondzio, który wykazał najwięcej sprytu w polu karnym i dobił piłkę wybitą przez bramkarza po rzucie wolnym wykonywanym przez Matiego. Niestety w samej końcówce pierwszej połowy niepotrzebny faul na bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zamienia Kacper Gołda (przepiękny strzał :-) ). Druga połowa troszkę słabsza w naszym wykonaniu, tak bardzo chcieliśmy doprowadzić do wyrównania, że większość decyzji podejmowana była za szybko, przez co mieliśmy bardzo dużo strat własnych oraz niecelnych podań. Trzecią bramkę tracimy po błędzie obrońcy i będący w sytuacji 1×1 zawodnik AP Sanok nie daje szans Karolowi. Podsumowując mecz – wygrała go na pewno drużyna skuteczniejsza i widać że bardziej ograna. Nasza gra także mogła się podobać przez co mecz był szybki i ciekawy. Na duży plus (i należy to podkreślić), że cały mecz odbył się w przyjacielskiej atmosferze zarówno na boisku jak i poza nim.