Relacje z wczorajszych meczów młodzieży EKOBALL SANOK [28.08.2018]

Junior starszy
RESOVIA RZESZÓW 1:2 EKOBALL SANOK (0:1)
Bramki: Jamka 34’, Kowalski 65’

Skład: Przyboś (46’ Michura) – Kowalski, Władyka, Nitka, Burczyk, Paszkowski, Słysz, Ginda (75’ Szul), Gomułka, Płaziak (60’ Jatczyszyn), Jamka (46’ Pietranowicz)

Relacja trenera Grzegorza Pastuszaka:
Po słabym występie u siebie, na Resovii było już zdecydowanie lepiej. Martwią sytuacje stykowe, których za dużo przegrywamy, tak jakbyśmy grali bez kontaktu. Cieszy coraz lepsza gra defensywy – przeciwnik nie miał prawie żadnej klarownej sytuacji [jedyna w 92. minucie meczu]. Dalej szwankuje skuteczność, ale jeżeli wygrywamy to nie ma co dużo narzekać. Pierwszą bramkę strzeliliśmy po super akcji całego zespołu i wykończeniu Jamki z 5 metrów, drugą zaś to zasługa Paszkowskiego sfaulowanego w polu karnym po indywidualnej akcji. Czekamy teraz na ważny mecz w sobotę z JKS, który da nam odpowiedź o co będziemy walczyć na jesień. Wreszcie zagramy w tym meczu w optymalnym składzie, bo wraca po kontuzji Milczanowski oraz Gazdowicz .
________________________________

Junior młodszy
IGLOOPOL DĘBICA 0:2 EKOBALL SANOK (0:0)
Bramki: Łuczycki 64’ 76’

Skład: Jagniszczak – Błażowski, Gadomski, Piotrowski, Wójcik (40’ Rudy), Borowski, Łuczycki (80’ Mermer), Pielech, Kłodowski (50’ Solon), Janusz (65’ Marciniak), Słuszkiewicz (40’ Florczak)

Relacja trenera Sebastiana Jajko:
Mecz walki. W pierwszej połowie przewaga gospodarzy, którzy cały czas dużo biegali i wywierali na naszej drużynie ciągły pressing, powodujący sporo niedokładności z naszej strony, tym bardziej że graliśmy wyjątkowo statycznie. Na szczęście nie przekładało się to na sytuacje bramkowe, gra albo była spychana w boczne sektory boiska, albo też bardzo dobrze spisywała się obrona, w której rewelacyjny mecz rozegrał Łukasz Gadomski. Gospodarze próbowali również wrzutek w pole karne, ale te padały łupem pewnie grającego Jagniszczaka. W drugiej części gry udało nam się uspokoić grę i przejąć inicjatywę, a Igloopol powoli opadał sił. Zaczęliśmy tworzyć groźne sytuacje – najpierw w sytuacji sam na sam Janusz strzela zbyt lekko i prosto w bramkarza, chwilę później świetnie w polu karnym znajduje się Florczak, ale piłkę zmierzającą do bramki wybija jeden z obrońców. Dębiczanie kilka razy groźnie kontrują, dwa razy Jagniszczak bardzo ładnie i pewnie interweniuje. W końcu pada upragniona bramka – Nikodem Janusz idealnie dośrodkowuje z lewej strony w pole karne, a tam niezawodny Wiktor Łuczycki głową kieruje piłkę obok bramkarza. Po stracie gola gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, ale nasz środek pomocy i obrona grają bardzo pewnie. Długimi podaniami wyprowadzamy akcje zaczepne, po jednym z takich zagrań Michała Borowskiego do piłki najszybciej dobiega Łuczycki i strzałem głową pokonuje wychodzącego bramkarza Igloopolu. Chwilę później sędzia kończy mecz. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że przez cały mecz nasi zawodnicy i sędziowie byli obrażani i wyzywani przez grupkę młodych ludzi na trybunach. Dla takich zachowań nie powinno być miejsca, szczególnie podczas spotkań lig młodzieżowych. Już w sobotę kolejny wyjazd, tym razem do Mielca na mecz z APPN. Oby również tak samo udany.
_________________________________

Trampkarz starszy
EKOBALL SANOK 3:0 SMS JAROSŁAW (2:0)
Bramki
: Cyprych D. 17’, Gawlewicz Mik. 25’, Makarski 60’

Skład: Sołtysik – Karczyński, Struzik, Żuchowski, Futyma, Gawlewicz Mat., Gawlewicz Mik., Makarski, Cyprych D., Błażowski, Słapiński
Zmiany: Strzęciwilk, Adamski, Cyprych A., Izdebski, Szomko, Zych

Relacja trenera Damiana Popowicza:
W poprzedniej rundzie nie udało nam się wygrać w meczu domowym z drużyną SMS-u (zremisowaliśmy bezbramkowo). Tym razem jednak byliśmy zdecydowanie górą i pewnie pokonaliśmy przyjezdnych. Dobry mecz zagraliśmy zarówno w defensywie (pozwoliliśmy rywalowi na stworzenie tylko jednej dogodnej sytuacji, z której Sołtysik wyszedł obronną ręką), jak i ofensywie (wyprowadzaliśmy wiele groźnych, szybkich i składanych akcji). Zawodnicy świetne zrealizowali przedmeczowe założenia. Wynik 3-0 należy uznać za zasłużony, cieszymy się z dobrej gry, trzech punktów i skupiamy się na trudnym wyjeździe do Stalowej Woli.

_____________________________

Młodzik starszy
EKOBALL SANOK 1:1 RESOVIA RZESZÓW (1:1)
Bramka: Wojtowicz 26’

Skład: Haduch – Jajko, Nowak, Czuryło, Bobowski, Kowalik, Zięba F., Serednicki, Zięba A., Miklicz, Lemko, Tarapacki, Wojtowicz, Buczek, Łuczejko, Kasperek

Relacja trenera Dawida Romerowicza:
Bardzo doby początek sezonu w wykonaniu naszych Młodzików Starszych. Po zwycięstwie z Ziomkami przyszedł czas na kolejnego mocnego przeciwnika, jakim jest SMS Resovia Rzeszów. Chłopaki pokazali, że są w stanie postawić się każdemu, narzucić swój styl gry i grać na wysokim poziomie. Tylko brak szczęścia spowodował, że nie sięgnęli po komplet punktów.
Pierwsza połowa ze w skazaniem na naszą drużynę, w której stwarzamy kilka groźnych sytuacji do strzelania bramki tj.: Paweł Tarapacki dwukrotnie po indywidualnych akcjach – raz strzela obok bramkarza i tylko słupek ratuje Resovię przed utratą bramki, za drugim razem minimalnie przestrzela. Filip Zięba po minięciu przeciwnika ,,ruletką’’ oddaje potężny strzał z 20 metrów, zmierzający w okienko bramki i tylko wysoki kunszt bramkarza Resovii chroni swoją drużynę przed utratą bramki.
Resovia strzela przypadkowego gola po rzucie rożnym, gdzie piłka niefortunnie odbija się od naszego zawodnika i myląc bramkarza wpada do bramki. Drużyna nie podłamała się tą stratą i w niedługim czasie Mikołaj Kowalik gra bardzo dobra piłkę do Wiktora Serednickiego, który wygrywa pozycję z obrońcą i wystawia piłkę na 12. metr od bramki, gdzie dobrze podążający za akcją Michał Wojtowicz strzela po ziemi nie do obrony. Druga połowa wyrównała się, obie drużyny w tym fragmencie stwarzały ciekawe akcje, dążąc do strzelenia zwycięskiej bramki. Wynik jednak do końca nie uległ zmianie. Cała drużyna zasłużyła na pochwałę grając z pełnym zaangażowaniem, pokazując mądrość w grze, walcząc o każdą piłkę i pokazując z najlepszej strony swoje umiejętności piłkarskie.

______________________________

Młodzik młodszy
EKOBALL SANOK 12:1 SANOVIA LESKO (4:0)
Bramki
: Filipczak A. 10’ 31’ 48’, Andrzejewski 5’ 7’, Podstawski 24’ 35’, Filipczak F. 37’ 40’, Rolnik E. 30’, Król 42’, Nowak 46’

Skład: Bernat Karol, Pawłowski Kacper, Nowak Kuba, Podstawski Michał, Żak Maksymilian, Gembalik Wiktor, Filipczak Filip, Filipczak August, Mateja Mateusz, Król Konrad, Żurek Kacper, Czerwiwiec Jan, Rolnik Eryk, Andrzejewski Borys

Relacja trenera Tomasza Matei:
Pierwsze zwycięstwo w Podkarpackiej Lidze Młodzika Młodszego odnieśli zawodnicy naszego klubu. W meczu z Sanovią Lesko wygrywamy 12-1, jednak nie tyle wynik co gra naszych chłopaków mogła się podobać. Zagraliśmy zespołowo i bardzo mądrze, co przełożyło się na bardzo dużo sytuacji bramkowych. Dodać także należy, iż niektóre bramki były naprawdę przepiękne, a bramka Michała to stadiony świata. Brawa dla każdego zawodnika, który wystąpił w dzisiejszym spotkaniu. Brawa i szacunek także dla chłopaków z Leska, dla których był to pierwszy mecz ligowy. Mam nadzieję, że jeszcze nieraz sprawią niespodziankę i pozbawią niektóre zespoły punktów.

__________________________

Plan gier młodzieży Ekoball-u Sanok na najbliższą sobotę:

juniorzy starsi
EKOBALL SANOK : JKS JAROSŁAW, godz.11:00 – stadion Ekoball w Bykowcach

juniorzy młodsi
APPN MIELEC : EKOBALL SANOK, godz.16:30, wyjazd 12:30

trampkarze starsi
STAL STALOWA WOLA : EKOBALL SANOK, g.15:00, wyjazd g.11:00

trampkarze młodsi – pauza

młodzicy starsi
SPARTA LEŻAJSK : EKOBALL SANOK, godz. 12:00, wyjazd g.9:00

młodzicy młodsi
KARPATY KROSNO : EKOBALL SANOK, godz. 14:00, wyjazd g.12:00

UDOSTĘPNIJ