W ubiegłą niedzielę – 2 lipca 2017r. na boiskach Ekoball-u w Bykowcach odbyła się – jak co roku cykliczna impreza EKOBALL-u, pod nazwą: Międzypokoleniowy Piknik Sportowo – Rekreacyjny Ekoball 2017.

Tym razem impreza ta łączyła się z obchodami 10-lecia Fundacji Promocji Sportu EKOBALL.

Przyciągnęliśmy na nasze obiekty wielu fanów futbolu oraz sympatyków naszego klubu w każdym wieku. Oprócz turniejów piłkarskich, chętni mogli także wziąć udział w zawodach z tenisa ziemnego, ćwiczeniach z fitnessu i jogi, a także odprężyć się przy grillu. Dla najmłodszych przygotowane były również atrakcje, takie jak dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, konkursy piłkarskie z nagrodami, i inne. Piknik rozpoczął uroczysty mecz, w którym obecna drużyna seniorów Ekoballu-Stali Sanok (beniaminek IV ligi) zmierzyła się z zespołem złożonym z gwiazd Stali Sanok (byli piłkarze Stali), sponsorów i zaproszonych gości. Rywalizacja była zacięta, wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, a popisem strzeleckim popisał się były bramkarz naszego klubu Dawid Pietrzkiewicz (zdobył 4 gole). Jak wszyscy wiemy, to właśnie z nim w bramce Stal Sanok eliminowała z Pucharu Polski m.in. Widzew Łódź oraz Legię Warszawa, a który jeszcze niedawno występował on na Signal Iduna Park w Dortmundzie w meczu Ligi Europejskiej, przy 80 – tysięcznej widowni, kilkakrotnie ratując swój zespół przed strzałami Aubameyanga.

Końcowy rezultat – 6:5 dla „Gwiazd”.
Międzynarodową klasę rodem z Champions League pokazała trójka arbitrów, która niczym sędziowie bramkowi w Lidze Mistrzów niczego nie widzieli, bo zespół Gwiazd grał w pewnym momencie w 14-osobowym składzie…

Po zakończonym meczu nastąpiła chwila przerwy na oficjalną część uroczystości – podziękowania oraz wręczenie pamiątkowych pater, grawertonów i dyplomów. Byliśmy bardzo zaszczyceni, gdyż otrzymaliśmy je od takich osobistości jak: Poseł na Sejm RP – Pan Piotr Uruski, Burmistrz Miasta Sanoka – Pan Tadeusz Pióro, Wiceburmistrz Miasta Sanoka – Pan Stanisław Chęć, Radny Sejmiku Województwa – Pan Sławomir Miklicz.

Szczególnie miłe i niespodziewane były imienne puchary od Burmistrza, a także komplet piłek na nowy sezon. Otrzymaliśmy również mnóstwo ciepłych słów od większości zaproszonych drużyn, gości, rodziców i kibiców.

Jest nam niezmiernie miło, że już 10 lat możemy pracować na rzecz rozwoju sportu, a przede wszystkim rozwoju piłki nożnej w naszym mieście.

Po tych miłych chwilach rozpoczęły się turnieje piłkarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych – równolegle na pięciu boiskach.
Z kolei na kortach tenisowych toczył się turniej tenisa ziemnego w kategorii Kobiet.

Niestety – panująca w tym dniu pogoda nie pozwoliła na rozegranie turniejów Beach soccera, gdyż piasek był zimny i mokry. Nadrobimy to jednak w okresie wakacyjnym.

Nowością w bieżącym roku były zajęcia jogi oraz fitness, które przeprowadziła Pani Trener Magda Ćwikła. Bardzo dziękujemy za uatrakcyjnienie naszej imprezy i zapraszamy do korzystania z jej oferty co tydzień. Szczegóły na jogasanok.pl

Jak zwykle bardzo dużym zainteresowaniem toczyły się mecze pomiędzy dziećmi a Mamami. Z przedszkolakami Mamy sobie jeszcze poradziły, lecz z 9-10-latkami nie miały już szans… Mecz stał na fantastycznym poziomie, a za akcjami nie nadążał Trener-Sędzia-Rozjemca – Bernard Sołtysik. Gdy dochodziło do ostrych spięć, nie miał przy sobie nawet czerwonych kartek  , ale poza kilkoma siniakami i połamanymi paznokciami wszystko było fantastycznie.

Mamusie, występujące w tym meczu pod szyldem „ZOŁZY” – wystąpiły w następującym składzie: Magdalena Kłodowska, Dorota Mateja, Magdalena Skuza, Ewelina Worona, Patrycja Nazarko, Ela Nowak, Marlena Kamyk, Anna Bernat, Krystyna Lemko, Ewa Rajtar, Ewelina Galik , Ola Radwańska, Gabriella Zajonc

Po kilku godzinach rywalizacji sportowej poznaliśmy również zwycięzców w każdej kategorii.

Rozgrywki oldbojów zakończyły się zwycięstwem drużyny Raiders Hrubieszów, która w finale pokonała zespół Ekoballu-Stali Sanok 2:1, strzelając decydującą bramkę w ostatniej sekundzie meczu. Egzekwo najniższy stopień podium zajęły drużyny „Hokeistów” oraz juniorzy młodsi naszego klubu.

W turnieju dzieci, w swoich rocznikach triumf odniosły następujące zespoły:

– w kategorii 2005-2006 – drużyna „Dzikie Benki” (skład: Dawid Szpojnarowicz, Jakub Pelc, Krystian Jajko, Olek Rajchel, Szymon Buczek, Dawid Bobowski, Mikołaj Kowalik, Szymon Nowak)

– w kategorii 2007-2008 – drużyna „Ziomki Poziomki” (skład: Maksymilian Żak, August Filipczak, Filip Filipczak, Oskar Karczyński, Jakub Bańczak, Michał Podstawski, Mateusz Mateja, Karol Januszczak, Antoni Rajtar)

– wśród dzieci z roczników 2009 i młodszych nie prowadzono klasyfikacji.

W kategorii tenisa ziemnego kobiet do półfinałów awansowały po dwie najlepsze tenisistki z grup A oraz B., a klasyfikacja końcowa czołowej „czwórki” wyglądała następująco:
1. Julia Krzysztyńska
2. Żaneta Kardasz
3. Kasia Bil
4. Paulina Tarapacka

Klasyfikacja konkursów sprawnościowych:

rocznik 2009 i młodsi:
1. Kuba Solecki
2. Tosia Nazarko
3. Łukasz Lemko

rocznik 2008 i starsi:
1. Olek Czuryło
2. Filip Filipczak
3. Oskar Karczyński

Łącznie w całym turnieju wystąpiło 30 drużyn, a każdy uczestnik zmagań otrzymał po zawodach pamiątkowy medal. Każde dziecko jak co roku w gratisie otrzymało również loda, a dorośli – ciepły posiłek. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary, a tenisistki również nagrody i gadżety.

Główną ideą pikniku było, jak zwykle zresztą – przede wszystkim propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu i dobra zabawa, łącząca pokolenia.
Cel według naszej opinii został osiągnięty.

Składy drużyn w meczu otwarcia:

VIP-y Sanockie + byli zawodnicy Stali Sanok
1. Michał Wójcik – Dyrektor Sprzedaży na Europę Centralną – firmy MASITA (Partner techniczny Ekoballu)
2. Robert Ząbkiewicz
3. Dawid Pietrzkiewicz
4. Sławomir Miklicz
5. Wojciech Pajestka
6. Hubert Paszkiewicz
7. Łukasz Tabisz
8. Roman Lechoszest
9. Tomasz Matuszewski
10. Jacek Zięba
11. Piotr Kot
12. Andrzej Dadaś
13. Tomasz Bil
14. Damian Popowicz

GEO – EKO EKOBALL STAL SANOK
1. Jakub Ząbkiewicz
2. Kamil Adamiak
3. Piotr Krzanowski
4. Sebastian Pawiak
5. Mateusz Kuzio
6. Dawid Romerowicz
7. Adam Florek
8. Patryk Wójcik
9. Michał Śmietana
10. Konrad Kaczmarski
11. Krystian Jaklik

Zwycięska drużyna w kat. „OLDBOY” – RAIDERS HRUBIESZÓW:
1. Grzegorz Szczepaniak
2. Tomasz Magoziak
3. Piotr Hrycuniak
4. Marcin Nowakowski
5. Marcin Pomarański
6. Marek Lackowski
7. Paweł Kucy
8. Łukasz Fulara
9. Krzysztof Lachowicz
10. Jarosław Jasina
11. Łukasz Chabros
12. Paweł Jarmoluk

Impreza współfinansowana była ze środków własnych Ekoball oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także ze środków Powiatu Sanockiego.

Fotorelacja z imprezy – strona fb EKOBALL: GALERIA

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w naszej imprezie!!!!