Relacja z sobotnich spotkań młodzieży KS EKOBALL [27.04.2019]

Dwie wygrane młodzików (obydwa zespoły liderują), dwie minimalne porażki juniorów oraz nieudane wyjazdy trampkarzy.

JUTRO KOLEJNE 6 SPOTKAŃ!

Juniorzy starsi
SIARKA TARNOBRZEG 1:0 EKOBALL SANOK (0:0)

Skład: Michura – Kowalski, Władyka, Ginda (60’ Szul), Burczyk, Płaziak, Gomułka, Słysz, Paszkowski, Jatczyszyn, Deptuch

Relacja trenera Grzegorza Pastuszaka:
Mecz u lidera, który 4 dni wcześniej rozgromił 9-0 Stal Mielec, wywoływał u chłopaków dreszczyk emocji. Mimo, że wierzą w swoje umiejętności to fakt, iż będziemy grać bez trzech podstawowych zawodników [kontuzje + wyjazd z drużyną seniorską] trochę wszystkich niepokoił. Jak się po meczu okazało – znów przegraliśmy wygrany mecz. Sami mieliśmy dwie sytuacje 100-procentowe oraz przewagę w całym meczu, lecz nic nie chciało wpaść do bramki. Siarka natomiast oddała dwa strzały na naszą bramkę w 80 i 90 minucie i ten ostatni był precyzyjny [pozycja spalona, no ale gramy na Siarce przecież…]. I tak oto przegrywamy kolejny mecz ligowy, który powinniśmy wygrać, o remisie nawet nie myśląc. Na koniec puenta – sprawdzamy po meczu skład gospodarzy i się okazuje, że grali ci sami, co 4 dni wcześniej z Mielcem. We wtorek mecz o prawie wszystko z Gryfem Mielec. Musimy wygrać…

_______________________________________

Juniorzy młodsi
EKOBALL SANOK 0:1 KARPATY KROSNO (0:0)

Skład: Jagniszczak – Błażowski (46’ Rudy), Gadomski, Piotrowski, Janusz (88’ Kłodowski), Borowski (80’ Wójcik), Mermer (46’ Solon), Słapiński, Pielech, Słuszkiewicz (70’ Muszyński), Łuczycki (80’ Florczak)

Relacja trenera Sebastiana Jajko:
Mecz derbowy nie był dobrym spotkaniem w wykonaniu juniorów młodszych KS Ekoball. Trzeba jednak również przyznać, że goście zawiesili poprzeczkę wysoko i na niewiele pozwolili naszym zawodnikom, mimo że od 7 minuty grali w osłabieniu. Wtedy to właśnie przeprowadziliśmy najgroźniejszą akcję w całym spotkaniu – Nikodem Janusz dostał bardzo ładne podanie na wolne pole i w sytuacji sam na sam został sfaulowany przez bramkarza przyjezdnych, który otrzymał czerwoną kartkę. Do końca pierwszej połowy goście umiejętnie i mądrze się bronią i to oni stwarzają groźniejsze sytuacje, na szczęście dla nas brakuje im skuteczności pod naszą bramką. Wydawało się, że na drugą połowę wyjdziemy mocno zmotywowani i przejmiemy kontrolę nad meczem, ale tak się niestety nie stało. Mamy spore problemy z wprowadzeniem piłki do ofensywy, przegrywamy większość pojedynków jeden na jeden, brakuje walki i zaangażowania. Goście coraz śmielej atakują, główne zagrożenie stwarzając po stałych fragmentach gry. I w końcu po rzucie rożnym odbita przez Jagniszczaka piłka trafia wprost pod nogi zawodnika Karpat, a ten przy biernej postawie naszej obrony daje rywalom zasłużone prowadzenie. Niestety, po tej stracie obraz gry nie uległ zmianie, nie było z naszej strony agresywności i dążenia za wszelką cenę do wyrównania. Te elementy muszą się pojawić w naszej grze już w najbliższym meczu, z SMS Jarosław, bo bez nich ciężko będzie myśleć o zdobyczy punktowej.

Trampkarze starsi
BENIAMINEK KROSNO 4:0 EKOBALL SANOK (2:0)

Skład: Sołtysik – Gawlewicz Mateusz, Struzik, Zych, Karczyński, Futyma, Gawlewicz Mikołaj, Cyprych, Makarski, Szomko, Błażowski
Zmiany: Tutak, Biel, Zagórda, Żuchowski

Relacja trenera Damiana Popowicza:
Dobry początek meczu w naszym wykonaniu, w mojej ocenie w pierwszej połowie prezentujemy się lepiej od drużyny Beniaminka. Z upływem czasu to jednak drużyna z Krosna wypadła lepiej i zasłużyła na 3 punkty. Bramki, które tracimy w ostatnim czasie jednak nie powinny się przytrafiać nawet w piłce dziecięcej. Gra defensywna w tej chwili jest naszym największy mankamentem. Dopóki to się nie zmieni, ciężko będzie myśleć o zdobyczach punktowych. Najlepszych okazji bramkowych na gole nie zamienili Błażowski i Tutak, dwa raz ładnie bronił bramkarz, a raz w sukurs gospodarzom przyszła poprzeczka.

Trampkarze młodsi
ORZEŁ PRZEWORSK 5:1 EKOBALL SANOK (4:0)
Bramka: Brajan Milczanowski 67’

Skład: Mielnik – Joniak, Kuczma, Skiba, Rakoczy, Wojdyła, Nowosielski, Targowski, Pelc, Szpojnarowicz, Milczanowski. Zmiany: Jankowski

Relacja trenera Jakuba Jaklika:
Mecz bez historii dla nas. Szybko stracone dwie bramki – najpierw dwóch środkowych obrońców spoglądało jeden na drugiego, zamiast wybić piłkę, zawodnik gospodarzy wykorzystał pasywność, wbiegł z piłką w pole karne i uderzył. Drugi gol to rzut rożny i gapiostwo obrony, piłka spada na ok. 4 metr, brak reakcji bramkarza i strzał do pustej bramki. Na przerwę schodzimy z bagażem 4 bramek. Na sam koniec rzut karny. W drugiej połowie na urazy narzekają Szpojnarowicz, Targowski i Milczanowski. Udaje się nam jednak strzelić honorową bramkę – po ładnym dośrodkowaniu Rakoczego, akcje zamyka Milczanowski strzałem lewą nogę z najbliższej odległości. Przeworsk dokumentuje swoją przewagę bramką ‘stadiony świata’. Uderzenie z przewrotki, piłka od poprzeczki odbija się metr za linią i wylatuje, brawo! Chcę podziękować chłopakom, że mimo słabego wejścia w mecz starali się nawiązać walkę z przeciwnikiem. Niektórzy musieli dodatkowo zmagać się z urazami. Mam nadzieję, że najbliższe spotkania będą lepiej obstawione personalnie, tak by w razie kontuzji ktoś mógł wejść na boisko i wspomóc drużynę.

Młodzicy starsi
GRUNWALD BUDZIWÓJ 0:2 EKOBALL SANOK (0:2)
Bramki: Dawid Bobowski 12’, Daniel Pyszko 25’

Skład: Haduch- Łuczejko, Nowak, Zięba Filip, Zięba Adrian, Bobowski, Kowalik, Tarapacki, Miklicz, Wojtowicz, Lemko, Szewczyk, Pyszko, Buczek

Relacja trenera Dawida Romerowicza:
Mecz na trudnym terenie, i to nie za sprawą bardzo dobrze grającej drużyny Budziwoju (przed meczem ostatnie miejsce w tabeli), tylko boiska, które było małe i bardzo nierówne. Chłopaki i Ala zagrali na tyle dobrze, że kontrolowali wydarzenia na boisku przez cały mecz, zasłużenie zwyciężając 2-0. Pierwsza bramka padła po prostopadłej piłce zagranej do Dawida Bobowskiego, który w pełnym biegu wygrał pojedynek 1×1 i uderzył mocno po ziemi zdobywając bramkę. Drugi gol padł po rzucie rożnym, a zimną krwią pod bramką popisał się Daniel Pyszko, który skierował piłkę do siatki. W pierwszej części meczu Daniel jeszcze dwukrotnie mógł podwyższyć prowadzenie, lecz jego strzały minimalnie mijały bramkę. Warta odnotowania w pierwszej odsłonie jest interwencja naszego bramkarza Huberta Haducha, który popisał się piękną paradą, wybijając piłkę zmierzającą w okienko bramki. W drugiej połowie drużyna pokusiła się o kilka fajnych akcji, lecz nic już do bramki nie wpadło. Cała drużyna zasłużyła na gratulacje za zwycięstwo.

Młodzicy młodsi
EKOBALL SANOK 2:0 APPN MIELEC (0:0)
Bramki: Konrad Król 41’, Michał Podstawski 45’

Skład: Damian Pelczarski – Filip Filipczak, August Filipczak, Karol Januszczak, Konrad Król, Mateusz Mateja, Kuba Nowak, Michał Podstawski, Maksymilian Żak, Szymon Kloc, Miłosz Sołtysik, Mateusz Cyprych, Kacper Pielech, Kacper Żurek

Relacja trenera Tomasza Matei:
Piąta kolejka Podkarpackiej Ligi Młodzika Młodszego przyniosła naszym chłopakom kolejne – piąte zwycięstwo. Naszym przeciwnikiem była drużyna APPN Mielec. Mecz bardzo dobry w naszym wykonaniu, gdzie wszyscy nasi zawodnicy zagrali na swoim poziomie. Oprócz bramek strzelonych przez Konrada oraz Michała mieliśmy jeszcze swoje szanse. Największym pechowcem meczu okazał się „Kondzio” – strzelec czterech goli, niestety aż przy trzech sędziowie doszukali się pozycji spalonej. Decyzje w dwóch przypadkach były dość kontrowersyjne, ale trzeba je zaakceptować. Brawa dla całej drużyny za walkę. Oby tak dalej.

____________________________________

W zał. kilka fotek z rozegranych meczów.

HARMONOGRAM KOLEJNYCH MECZÓW:

Seniorzy

1.05.2019 (środa)
Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK : ORZEŁ PRZEWORSK (godz. 17:00 – stadion Wierchy)

5.05.2019 (niedziela)
KS Wiązownica : Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK (godz. 16:00)
___________________________________

Juniorzy starsi (r. 2000/2001)

30.04.2019 (wtorek)
EKOBALL SANOK : GRYF MIELEC (godz. 11:00 – stadion Ekoball w Bykowcach)

4.05.2019 (sobota)
DAP DĘBICA : EKOBALL SANOK (godz. 13:30)
__________________________________

Juniorzy młodsi (r. 2002/2003)

SMS JAROSŁAW : EKOBALL SANOK (godz. 12:00, wyjazd g. 9:00)

EKOBALL SANOK : STAL STALOWA WOLA (godz. 11:00)

Trampkarze starsi (r. 2004)

EKOBALL SANOK : STAL STALOWA WOLA (godz. 14:00 – stadion Ekoball w Bykowcach)

EKOBALL SANOK : STAL RZESZÓW (godz. 11:00)

Trampkarze młodsi (r. 2005)

CZARNI JASŁO : EKOBALL SANOK (godz. 17:00, wyjazd g. 14:30)

EKOBALL SANOK : ZIOMKI RZESZÓW (godz. 13:00)

Młodzicy starsi (r. 2006)

AP JASŁO : EKOBALL SANOK (godz. 18:00, wyjazd g. 14:30)

04.05.2019 (sobota)

Młodzicy młodsi (r. 2007)

SMS RZESZÓW : EKOBALL SANOK (godz. 16:30, wyjazd g. 13:30)

EKOBALL SANOK : STAL RZESZÓW (godz. 14:30)

TURNIEJ DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA (od r. 2006 do r. 2014) – 01.05.2019 – plan gier późnym wieczorem (uzależnione od pogody i miejsca rozgrywania spotkań)