Relacja z turnieju Profbud Cup dla rocznika 2008 [9.02.2019]

W mocno obsadzonym turnieju w Krośnie wzięli udział podopieczni trenera Adama Florka, tj. chłopcy z rocznika 2008

Rozgrywamy pięć spotkań grupowych w gr. A oraz mecz o miejsce z równoległą drużyną z zajętej lokaty z grupy B.

Dwa pierwsze mecze przegrywamy na własne życzenie, chłopcy jeszcze nie zdążyli się chyba obudzić i odpowiednio skoncentrować. Mecze przegrywamy w ostatnich sekundach. Najpierw dwukrotnie po strzałach Patryka Radwańskiego obejmujemy prowadzenie z Szóstką Jasło, by w ciągu ostatnich 90 sekund roztrwonić zdobycz, stracić dwa gole i przegrać. W drugim pojedynku przegrywamy z drużyną ze Słowacji 0-2, tracąc gole odpowiednio na 20 sekund przed końcem oraz w ostatniej sekundzie meczu. To były dobre zawody w wykonaniu młodych piłkarzy, jednak zabrakło odrobiny przysłowiowego szczęścia i cwaniactwa boiskowego.

Po porażce z SMS Mielec w stosunku 1-4, przychodzi świetny mecz z drużyną ze stolicy. Pokonujemy Champions Warszawa po dwóch bramkach Bartosza Zioło.

O meczu z SMS Rzeszów i sromotnej porażce najlepiej zapomnieć, a o braku dwucyfrówki należy podziękować bramkarzowi – Pawłowi Romaniakowi, który wybronił kilka stuprocentowych okazji.

Najlepszy mecz chłopcy rozgrywają z Beniaminkiem Krosno, w meczu o 9 lokatę w turnieju. Po świetnym spotkaniu, remisujemy 2-2, a rywala – gospodarza turnieju pokonujemy w serii rzutów karnych (filmik z serii rzutów karnych dwa posty niżej).

Wyniki:
EKOBALL SANOK 2:3 SZÓSTKA JASŁO
EKOBALL SANOK 0:2 MFK VRANOV
EKOBALL SANOK 1:4 SMS STAL MIELEC
EKOBALL SANOK 2:0 CHAMPIONS WARSZAWA
EKOBALL SANOK 1:9 SMS RZESZÓW
mecz o 9. miejsce – EKOBALL SANOK 2:2 (2:1 po karnych) BENIAMINEK KROSNO

Relacja trenera Adama Florka:
Dużo cennego doświadczenia zebrała na turnieju ProfbudCup nasza kadra reprezentująca rocznik Ekoball 2008.
Żeby tradycji stała się zadość pierwsze 3 mecze gramy przerażeni, zaskoczeni, że gramy w piłkę z innymi dziećmi. W meczach fazy grupowej zabrakło nieraz koncentracji, aby dowieść korzystny wynik do końca. W innych popełniamy błędy, które na takim turnieju są od razu wykorzystywane na straconą bramkę. Zajmując 5 miejsce w grupie gramy mecz o 9. miejsce z Beniaminkiem Krosno. Mecz w końcu gramy na swoim poziomie, choć długo się w nim rozkręcamy. Ostatnią i chyba najpiękniejszą akcją meczu doprowadzamy do remisu 2-2, żeby potem wygrać karne 2-1.
Turniej pokazał nam, że musimy się więcej ogrywać w meczach sparingowych. Chłopaki i dziewczyny muszą jak najczęściej grać w warunkach najbardziej zbliżonych do meczu. Prawdziwy przeciwnik i mimo wszystko presja wygrania meczu miała tu znaczący wpływ na grę.
Wszystkim 11 sportowcom dziękuję za walkę.

Skład: Alex Stroka, Paweł Romaniak, Bartosz Zioło (2), Miłosz Tymoczko (1), Patryk Radwański (4), Jakub Bańczak, Miłosz Sztorc, Jakub Mielecki (1), Antoni Rajtar, Dominik Jakieła, Ksawery Janusz

W zał. fotki z turnieju.

UDOSTĘPNIJ